پربازدیدترین اخبار سیاسی ۱۳ آبان ایسنا

پربازدیدترین اخبار سیاسی ۱۳ آبان ایسنا

به گزارش محفل بیانات مقام معظم رهبری در روز میلاد پیامبر اسلام (ص)/ ۳ سناریوی محتمل درباره نتیجه انتخابات ریاست جمهوری آمریكا/ تاكیدات ظریف درباره برجام/ اقدامات وزارت خارجه برای حل مشكلات دانشجویان در تركیه و اوكراین و متقاضیان تحصیل در ایتالیا و... در صدر اخبار مورد توجه و پربازدید امروز مخاطبان سرویس سیاسی ایسنا بود كه می توانید آنها را در این گزارش مرور كنید.


سیاست ایران در قبال آمریکا با آمدن یا رفتن افراد تغییر نمی کند/ رئیس جمهور فرانسه کار غلطی کرد
به گزارش محفل به نقل از ایسنا، بیانات رهبر انقلاب اسلامی در سالروز میلاد پیامبر اسلام و امام صادق که در ارتباط زنده تلویزیونی با مردم سخن گفتند، در صدر اخبار پرمخاطب امروز قرار گرفت.
مقام معظم رهبری در بیانات خود تاکید داشتند: سیاست ما در قبال آمریکا مشخص است و با رفت و آمد اشخاص تغییری نمی نماید. اینکه چه کسی برود و بیاید برای ما فرقی نمی نماید. بله، حتما با آمدن افراد تغییراتی ایجاد می شود اما این تغییرات به ما ربطی ندارد و کاری به آن نداریم.
ایشان همینطور با اشاره به دشمنی و معارضه همه جانبه استکبار و صهیونیزم با اسلام فرمودند: یک کاریکاتوریست یک غلطی کرده و یک کاریکاتوری ضد پیامبر کشیده است. این فقط انحراف یک هنرمند نیست که یک غلطی کرده بلکه پشت این کار تشکیلاتی وجود دارد و رئیس جمهوری این کشور از این کار غلط حمایت می کند.
سیاست ما با آمریکا تغییر نمی کند
حضرت آیت الله خامنه ای در بخش دیگری از بیانات خود با تاکید بر اینکه سیاست جمهوری اسلامی ایران در قبال آمریکا، حساب شده و مشخص است و با رفت وآمد اشخاص تغییر پیدا نمی کند، خاطر نشان کردند: امکان دارد با آمدن یا نیامدن یک فرد اتفاقاتی بیفتد اما به ما هیچ ارتباطی ندارد و در سیاست جمهوری اسلامی هیچ تاثیری نخواهد داشت.
هیچگاه باردیگر بر سر مفاد برجام مذاکره نمی کنیم/ بایدن یا ترامپ فرقی برای ایران ندارد
گفت و گوی وزیر خارجه کشورمان با سی بی اس نیوز هم از خبرهای مورد توجه مخاطبان بود.
محمدجواد ظریف در بخشی از این گفت و گو با اعلان اینکه تهران "تحت هیچ شرایطی" به مذاکره مجدد بر سر مفاد توافقی که بعنوان قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل درآمده بود، فکر نخواهد کرد، اظهار داشت: ما به شکل واضح راهی برای تعامل باردیگر پیدا خواهیم کرد اما تعامل مجدد به معنای مذاکره مجدد نیست. به معنای آن است که آمریکا به پای میز مذاکره بازگردد.
او همینطور ضمن تاکید بر اینکه ایران نه ترامپ و نه بایدن را ترجیح نمی دهد در پاسخ مجری برنامه هم اظهار داشت که "بیانیه های کمپین بایدن نوید دهنده بوده اند اما همچنان باید صبر نماییم و نظاره گر باشیم".
۳ سناریوی محتمل درباره نتیجه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا
تحلیل یک کارشناس مسایل استراتژیک درباره سناریوی های محتمل درباره نتیجه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا هم از اخبار پربازدید بود.
سید رضا میرطاهر با اعلان اینکه به صورت کلی درباره نتیجه انتخابات سه سناریو متصور است اظهار نمود: اول پیروزی قاطع بایدن است که از ۲۷۰ رای الکترال بتواند تا ۳۰۰ رای به دست آورد که ترامپ در آن صورت نمی تواند در این پیروزی مناقشه کند. سناریو دوم این است که ترامپ پیروز قاطع این میدان باشد و در سناریوی سوم اینکه دو نامزد آراء نزدیک به هم داشته باشند که در این صورت هم روند در کل به نفع ترامپ است. معتقدم احتمال وقوع سناریوی سوم محتمل تر است.
اقدامات وزارت خارجه برای حل مشکلات دانشجویان در ترکیه و اوکراین و متقاضیان تحصیل در ایتالیا
خبر بعدی، تشریح اقدامات وزارت خارجه برای حل مشکلات دانشجویان در ترکیه و اوکراین و متقاضیان تحصیل در ایتالیا از جانب سخنگوی وزارت امورخارجه بود.
سعید خطیب زاده اشاره کرد: وزارت امور خارجه برای تسهیل در تردد دانشجویانی که نمی توانستند از معافیت تحصیلی استفاده کنند با موافقت ستاد کل نیروهای مسلح و سازمان وظیفه عمومی، تسهیلات خروج یکبار مشمولین تا آخر سال جاری را در نظر گرفته است.
جامعه نباید برابر رخدادهای سیاسی در خارج، شرطی شود
اظهارات وزیر کشور در پنجاه و نهمین جلسه ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور هم از خبرهای پرمخاطب بامداد امروز بود.
عبدالرضا رحمانی با اشاره به اینکه نباید جامعه نسبت به اقدامات و پدیده های سیاسی خارج از کشور شرطی شود، اظهار داشت: با وجود احساس نسبی این شرایط، باید تلاش نماییم از هرگونه شوک پیشگیری و صدمه های احتمالی در حوزه های اقتصادی با اقدامات لازم و فشرده و خنثی کننده مدیریت و به حداقل برسد.
بررسی وضعیت کاندیداهای ۱۴۰۰ در احزاب عضو جبهه پیروان آغاز شد
سخنگوی جبهه پیروان خط امام و رهبری از تشکیل کمیته ای جهت بررسی وضعیت کاندیداهای احتمالی ریاست جمهوری در اغلب احزاب عضو این جبهه اطلاع داد.
سیدکمال الدین سجادی با اشاره به فعالیتهای اخیر جبهه پیروان رهبری برای انتخابات ریاست جمهوری اظهار نمود: متاسفانه بدترشدن وضعیت انتشار کرونا در کشور سبب شد که جلسات شورای مرکزی جبهه پیروان که مشارکت نزدیک به ۱۸ حزب و تشکل را به همراه داشت، فعلآ منتفی شود و رایزنی ها و مشورت ها از راه تلفن یا فضای مجازی صورت گیرد.
این خبر هم مورد توجه مخاطبان سرویس سیاسی ایسنا بود.1399/08/14
14:38:15
5.0 / 5
1422
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
محفل