قدردانی وزیر خارجه جمهوری آذربایجان از پیشنهاد ایران برای حل مناقشه قره باغ

قدردانی وزیر خارجه جمهوری آذربایجان از پیشنهاد ایران برای حل مناقشه قره باغ

به گزارش محفل ˮ جیهوان بایرام  اف ˮ وزیر امور خارجه جمهوری آذربایجان اظهار داشت: باكو از نقش و پیشنهاد ایران برای میانجیگری در حل مسالمت آمیز مناقشه  قره باغ قدردانی می كند.


به گزارش محفل به نقل از ایرنا، بایرام اف در گفت و گو با خبرگزاری " ریا نووستی " روسیه اضافه کرد: جمهوری اسلامی ایران بارها نشان داد که درصدد میانجیگری بین جمهوری آذربایجان و ارمنستان برای حل مسالمت آمیز مناقشه است و ما از این تلاش ها بسیار قدردانی می نماییم.
وی در عین حال تصریح کرد که همزمان، رایزنی هایی در چارچوب گروه مینسک سازمان امنیت و همکاری اروپا ویژه حل مناقشه قره باغ هم در جریان است.
" سید عباس عراقچی " معاون امور سیاسی وزارت امور خارجه روز گذشته ( چهارشنبه ) در چارچوب سفر منطقه ای و با هدف ارائه طرح ابتکاری پیشنهادی کشورمان برای حل مسالمت میز مناقشه قره باغ به باکو سفر کرد و در این سفر با "الهام علی اف " رئیس جمهوری آذربایجان، " جیهوان بایرام اف " وزیر امور خارجه و تنی چند از مقامات این کشور دیدار نمود.
درگیری های نظامی میان نیروهای جمهوری آذربایجان و ارمنستان ششم مهر ماه گذشته شروع شده و با وجود اعلام سه بار آتش بس با مساعدت میانجیگران بین المللی، درگیری های شدید میان طزرفین همچنان ادامه دارد.منبع:

1399/08/08
23:12:47
5.0 / 5
1456
تگهای خبر: طرح , وزیر امور خارجه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
محفل