یك فعال سیاسی اصلاح طلب:

مهم ترین خصوصیت یك كاندیدا شفاف بودن او با مردم است

مهم ترین خصوصیت یك كاندیدا شفاف بودن او با مردم است

به گزارش محفل اصفهان یك فعال سیاسی اصلاح طلب اظهار داشت: مهم ترین خصوصیت كه مردم دوست دارند یك كاندیدا داشته باشد این است كه كاندیدا به صورت شفاف با مردم صحبت كند به این معنا كه مشكلات كشور را به صورت واضح برای مردم بیان كندحیدرعلی حجتی در گفتگو با ایسنا در مورد مهم ترین خصوصیت های یک کاندیدای ریاست جمهوری برای انتخابات سال ۱۴۰۰، اظهار نمود: کاندیدای ریاست جمهوری از نظر قانونی شرایط مشخصی دارد و در بُعد اساسی، یک کاندیدا باید رجل سیاسی باشد که البته رجل سیاسی تعریف خاص خویش را دارد به این معنا که از نظر ملی کاملاً شناخته شده باشد و در گذشته مراحل مختلف را در سیاست کشور طی کرده و مناصب مهمی هم در کارنامه داشته باشد.

وی اضافه کرد: یک کاندیدای ریاست جمهوری باید شناخت کافی از مسائل سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی داشته و به خصوص بر روابط بین الملل اشراف کافی داشته باشد. رجل سیاسی و ملی در قانون اساسی مفهوم دارد و کاندیداها نباید برای مردم ناشناخته باشند.

این عضو شورای هماهنگی جبهه اصلاحات در استان اصفهان، اظهار داشت: با تجربیاتی که از انتخابات های گذشته ریاست جمهوری داشته ایم شعارهای کاندیداهای این دوره باید واقع بینانه تر باشد و هر فردی از هر جناحی که کاندیدای ریاست جمهوری می شود در تبلیغات انتخاباتی و در مناظره ها شعارهایی را مطرح نکند که قابل اجرا نباشد. کاندیداها از گفتن هر وعده و شعاری که به هر علتی فکر می کنند قابل اجرا نیست باید پرهیز کنند.

حجتی خاطرنشان کرد: با عنایت به مشکلات کنونی و اختیارات قانونی که کاندیداها دارند باید مسائل را به خوبی برای مردم تبیین کنند تا مردم بتوانند به آنان اعتماد کنند. نباید برای رأی آوردن یک سری شعارهایی را مطرح کنند که توان اجرای آنرا ندارند و از نظر قانونی هم این شعارها شدنی نباشد. وقتی یک شعار قابل تحقق نباشد مردم به همه چیز بدبین می شوند و این نکته مهم را باید کاندیداها در تبلیغات انتخاباتی خود مدنظر داشته باشند.

وی اظهار داشت: مهم ترین خصوصیت که مردم دوست دارند یک کاندیدا داشته باشد این است که کاندیدا به صورت شفاف با مردم صحبت کند، به این معنا که مشکلات کشور را به صورت واضح برای مردم بیان و دقیق اعلام نماید که در این ۴ سال با عنایت به این شرایط می توانم بعضی از این نقایص را برای شما برطرف کنم. در واقع مردم طالب چنین فردی هستند نه کاندیدایی که شعارهای بزرگ و دهن پرکن دهد و در مناظرات فقط یکدیگر را متهم کنند.

این فعال سیاسی اصلاح طلب با اشاره به اینکه بدبینی مردم به مسائل اثرات بسیار منفی دارد، تصریح کرد: اینکه کاندیداها برای رأی آوردن شرایط کشور را بسیار بحرانی توصیف کنند اثرات خیلی بدی در مردم به جا خواهد گذاشت و رئیس جمهور آینده باید از این مسائل به شکل جدی اجتناب کند.

حجتی اضافه کرد: در همین دولت درست است که مشکلات زیادی برای کشور بروز و دشمن تحریم های ناجوانمردانه بر ملت ایران تحمیل کرد و کرونا هم مشکلات را اضافه کرد، اما دولتمردان باز هم بهتر از این می توانستند عمل کنند. در انتخابات ریاست جمهوری ۱۳۹۶ کاندیداها در مناظره ها به شدت یکدیگر را کوبیدند و انگ های زیادی به هم زدند که درست نبود. همینطور قول هایی دادند که این وعده ها با شرایط و واقعیت های جامعه سنخیت نداشت و حتی طبق قانون در اختیارات رئیس جمهور نبود.

سخنگوی انجمن اسلامی معلمان استان اصفهان، اظهار داشت: در دولت های نهم و دهم هم شعارها عوام پسندانه بود و قابل اجرا نبودند. از دولت نهم به بعد این شعارها بیشتر رنگ و بوی غیرواقعی پیدا کردند، اما پیش از این شعارهای کاندیداها واقع بینانه تر بود و کمتر باعث بدبینی و بی اعتمادی مردم می شد.

منبع:

1399/08/02
16:16:47
5.0 / 5
1537
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
لینک دوستان محفل
محفل