پربازدیدترین اخبار سیاسی ۲۸ مهر ایسنا

پربازدیدترین اخبار سیاسی ۲۸ مهر ایسنا

نشست هفتگی سخنگوی وزارت امور خارجه با خبرنگاران/ نخستین جلسه مشترك بررسی شرایط بازار به ریاست رئیس مجلس/ ضرورت حفظ شأن نمایندگی مجلس در انتقاد از رئیس جمهور/ آغاز دور دوم مذاكرات ایران و كی یف درباره سانحه هواپیمای اوكراینی/ استیضاح یا اعدام؟ مسأله این نیست و... در صدر اخبار مورد توجه و پربازدید امروز مخاطبان سرویس سیاسی ایسنا بود كه می توانید آنها را در این گزارش مرور كنید.


منتظر اعتراف آمریکا به شکست سیاست هایش می مانیم/ کره به تعهداتش در قبال ایران عمل کند
به گزارش محفل به نقل از ایسنا، اظهارات سخنگوی وزارت امور خارجه در نشست هفتگی خود با خبرنگاران در صدر اخبار پرمخاطب قرار گرفت.
سعید خطیب زاده در پاسخ به سوالی در رابطه با اظهارات اخیر ترامپ در خصوص اینکه کار ایرانیها برای مذاکره با آمریکا پس از پیروزی مجدد من سخت تر خواهد شد، اظهار داشت: پاسخ ما همان است که قبلا گفته ایم. تا زمانی که ایالت متحده به این عقلانیت نرسید که سیاست هایش ضد ملت ایران شکست خورده است چیزی تغییر نخواهد کرد. ما منتظر می مانیم که آنها به شکست سیاست های خود اعتراف کنند.
او همینطور در پاسخ به سوال دیگری در مورد پول های بلوکه شده ایران در کره جنوبی اظهار داشت: منابع ما در کره جنوبی چندین میلیارد دلار است. مذاکرات برای انتقال این منابع یا استفاده از این منابع برای خرید دارو و مواد اولیه آن در حال انجام می باشد ولی متاسفانه این مذاکرات به کندی پیش می رود و این کندی ما را اذیت می کند. امیدواریم دولت کره هر چه زودتر به تعهدات خود عمل کند. پیشرفت های صورت گرفته ناچیز است و برای ما قابل قبول نیست.
اولین جلسه مشترک بررسی شرایط بازار به ریاست رئیس مجلس برگزار شد
دومین خبر پربازدید، نشست مشترک ۵ عضو اقتصادی کابینه با رئیس مجلس و روسای کمیسیون های اقتصادی مجلس در ارتباط با لزوم اتخاذ سیاستگذاری مناسب پولی، مالی و تجاری بمنظور مدیریت نرخ ارز و تامین ارز کالاهای اساسی تا آخر سال بود.
محمدباقر قالیباف در قسمتی از این جلسه اظهار داشت: ما در همین وضعیت فعلی می توانیم با اتخاذ سیاستگذاری شایسته در حوزه مالی، پولی و تجاری از این گردنه عبور نماییم. به شرط آنکه همه دست به دست هم بدهیم، پای کار باشیم و مردانه برای منافع این مردم تلاش نماییم.
تهدید نظامی مقابل ما منتفی شده است
اظهارات سردار غلامرضا جلالی در نشست خبری به مناسبت هفته پدافند غیرعامل هم از دیگر اخبار پربازدید بود.
رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور با اعلان اینکه تبدیل شدن ما بعنوان یک قدرت منطقه ای بعنوان یک سازوکار بازدارنده سبب شده تا دیگر امکان گزینه تهدید نظامی مقابل ما منتفی شود، اشاره کرد: حتی دراین زمینه خط قرمز دشمنان ما استفاده از گزینه نظامی است.
لزوم حفظ شأن نمایندگی مجلس در انتقاد از رئیس جمهور
خبر بعدی، یادداشت معاون پژوهش و ترویج قانون اساسی معاونت حقوقی ریاست جمهور ی درباره ضرورت حفظ شأن نمایندگی مجلس در انتقاد از رئیس جمهور بود.
بیژن عباسی در قسمتی از این یادداشت نوشت: نمایندگان مجلس در صف مقدم و مسئول ترویج یک فرهنگ بالغ سیاسی هستند، هم خود باید به آن پایبند باشند و هم برای زدودن آثار گسترده انحطاط اخلاق سیاسی باید از باز نشر اعلامات در بر دارنده توهین و تهدید و ناسزا و یا انتسابات ناروا دوری کنند.
تحریم های تسلیحاتی را برای نیروی دریایی یک شوخی می دانیم
فرمانده نیروی دریایی ارتش در پاسخ به این پرسش که باتوجه به برداشته شدن محدودیت های تسلیحاتی ایران از روز ۲۷ مهر ماه شما چه نیازهایی برای خرید تسلیحات دریایی دارید، اشاره کرد: نیروی دریایی ارتش امروز به نقطه ای از توانمندی و خودکفایی دست پیدا کرده که هیچ نیازی به خرید تسلیحات ندارد و تحریم های تسلیحاتی را برای نیروی دریایی یک شوخی می دانیم.
این اظهارات امیر دریادار «حسین خانزادی» هم مورد توجه مخاطبان قرار گرفت.
خبرهای دیگر در رابطه با تحریم را می توانید در لنیک های زیر بخوانید.
دولت های مسلمان از تحریم های ضد ایرانی آمریکا تبعیت نکنند
تهدیدات آمریکا درباره همکاری نظامی با ایران اهمیتی ندارد
آمریکا و اروپا به رفع تحریم های تسلیحاتی پایبند نخواهند بود
شورای امنیت به خواسته غیراصولی آمریکا برای تحریم تسلیحاتی ایران، تن نداد
***
آغاز دور دوم مذاکرات ایران و کی یف درباره سانحه هواپیمای اوکراینی
آغاز دور دوم مذاکرات ایران و اوکراین در مورد سانحه سقوط هواپیمای اوکراینی از بامداد امروز (دوشنبه) در تهران هم از پرمخاطب ها بود.
محسن بهاروند، معاون امور حقوقی و بین المللی وزیر امور خارجه کشورمان سرپرستی تیم ایران در در این دور از مذاکرات را بر عهده دارد و معاون حقوقی وزیر امور خارجه اوکراین ریاست تیم کشورش را بر عهده دارد. این مذاکرات از امروز تا ۳۰ مهرماه در تهران ادامه خواهد داشت.
اخبار دیگر در این زمینه را در لینک های زیر دنبال کنید.
در خصوص سانحه هواپیمای اوکراینی چیزی برای پنهان کردن نداریم
اظهارات معاون وزیر خارجه اوکراین درباره دور جدید مذاکرات پیرامون هواپیمای اوکراینی
***
استیضاح یا اعدام؟ مسأله این نیست
گزارش ایسنا باتوجه به طرح باردیگر بحث استیضاح رئیس جمهور هم صدر اخبار پربازدید بامداد امروز بود.
این دفعه حتی کار از استیضاح گذشته و عده ای درباره محاکمه و یا اعدام رئیس جمهوری اسلامی ایران سخن می گویند!
مجتبی ذوالنور در حساب توئیتری خود نوشت: جناب روحانی اگر برای توجیه مذاکره با دشمن، علت صلح امام حسن(ع) با معاویه را خواست بیشتر مردم از امام ذکر می کنید! امروز اکثریت قاطع ملت ایران به کمتر از عزل و مجازات شما راضی نمی شوند؛ با منطق شما، رهبر انقلاب باید دستور دهند هزار بار شما را اعدام کنند تا دل مردم عزیز راضی شود.
این ۲۳ نفر
از روز یکشنبه ۲۷ مهرماه (۱۸ اکتبر) همه محدودیت های انتقال اقلام تسلیحاتی به و از جمهوری اسلامی ایران و همین طور اقدامات و خدمات مالی در رابطه با آن و تمامی ممنوعیت های ورود یا عبور از قلمرو دولت های عضو ملل متحد که قبل از این مقابل بعضی از شهروندان و مسئولان نظامی ایران تحمیل شده بودند، به صورت خودکار به پایان رسید.
برمبنای بخش ج بند ۶ ضمیمه (ب) قطعنامه ۲۲۳۱ از ۲۷ مهر ممنوعیت "سفر" ۲۳ تن از مقامات و افراد در رابطه با وزارت دفاع و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بطور خودکار رفع شد.
گزارش ایسنا در این رابطه نیز از پرمخاطب ها بود.
چرا عربستان بالاخره درباره اعزام سفیر ایران به یمن کوتاه آمد؟
تحلیل یک کارشناس مسائل غرب آسیا در رابطه با کوتاه آمدن عربستان درباره اعزام سفیر ایران به یمن هم از پربازدیدها بود.
حسن هانی زاده با اشاره به اعزام سفیر از طرف ایران به یمن پس از ۵ سال اظهار نمود: این مساله یک نقطه روشنی در تحولات یمن است و اعزام سفیر از طرف ایران به این کشور که در محاصره عربستان است می تواند موجب شود که انصارالله دست بالاتری در تصمیم گیری های سیاسی در این کشور داشته باشد.
باید تنها یک سوم کارمندان در ادارات حضور یابند
خبر بعدی، تاکید یک عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی بر لزوم دورکاری کارمندان و پرهیز از سفرهای تفریحی در شرایط کرونایی بود.
اسماعیل حسین زهی اصرار کرد که دولت باید هم در بحث مدارس و هم در بحث ادارات دولتی ورود جدی داشته باشد و از ظرفیت دورکاری حداکثری استفاده گردد بطوریکه تنها یک سوم از کارمندان در محل کار خود حضور یابند.
دیگر اخبار در ارتباط با کرونا در لینک های زیر بخوانید.
استفاده از تمامی ظرفیت های نیروهای مسلح در درمان و کمک به بیماران کرونایی
سیاست بگیر و ببند و قرنطینه سیاست شکست خورده ای است1399/07/28
20:02:43
5.0 / 5
1577
تگهای خبر: اقتصاد , بازدید , خدمات , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
محفل