نماینده ایران در كمیته سوم مجمع عمومی سازمان ملل:

جامعه جهانی در مقابل آفت یكجانبه گرایی آمریكا متحد شود

جامعه جهانی در مقابل آفت یكجانبه گرایی آمریكا متحد شود

محفل: ایرنا- نماینده ایران در كمیته سوم مجمع عمومی سازمان ملل متحد با ابراز تاسف از بی اعتنایی آمریكا به موضع سازمان ملل در دوران همه گیری كرونا، از جامعه جهانی خواست مقابل آفت یكجانبه گرایی واشنگتن، متحد شوند.


به گزارش محفل به نقل از ایرنا، محمد زارعیان روز جمعه در جلسه کمیته سوم مجمع عمومی سازمان ملل متحد که با حضور النا دوهان گزارشگر ویژه سازمان ملل متحد درباره تاثیر منفی اقدامات قهریه یکجانبه بر برخورداری از حقوق بشر برگزار شد، این مطلب را بیان کرد.
وی اضافه کرد: همانطور که گزارشگر ویژه اشاره نمود، سازمان ملل متحد از شروع همه گیری، اثرات مخرب تحریم های یکجانبه و لزوم همبستگی و احترام کامل به کلیه حقوق بشر را به رسمیت شناخت.
این دیپلمات جمهوری اسلامی ایران افزود: با این وجود، ایالات متحده با وضع تحریم های یکجانبه و غیرقانونی مقابل کشورهایی که بیشتر به ویروس کرونا مبتلا هستند، بی اعتنایی خودرا تشدید می کند.
زارعیان افزود: فشار حداکثری مقابل مردم ایران در ضمن همه گیری کرونا، به صراحت حق زندگی و حق سلامتی را خصوصاً برای لطمه پذیرترین قشر جمعیتی همچون زنان، کودکان، سالمندان و بیماران نقض می کند.
وی اظهار نمود: همین طور تاثیرات فراسرزمینی اقدامات قهری یکجانبه که توسط ایالات متحده مقابل خیلی از کشورها اعمال شده است، بر حاکمیت سایر کشورها، منافع قانونی نهادها یا اشخاص تحت صلاحیت آنها و آزادی تجارت و ناوبری تاثیر می گذارد و تحقق حق توسعه را مختل می سازد.
نماینده ایران در کمیته سوم مجمع عمومی سازمان ملل متحد اشاره کرد: ما متاسفیم که تماسهای گوناگون سازمان ملل شامل دبیرکل، کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل و همین طور سازوکارهای حقوق بشر برای لغو تحریم های یکجانبه، توسط ایالات متحده مورد توجه قرار نگرفته است.
زارعیان اشاره کرد: این هشداری است که نشان میدهد جامعه بین المللی باید در مقابل این آفت متحد شوند، قبل از آنکه خیلی دیر شود.
دولت ترامپ بعد از خروج از توافق بین المللی برجام در اردیبهشت ۱۳۹۷، شدیدترین اعمال تروریسم اقتصادی را متوجه مردم ایران ساخت و حتی در دوران همه گیری کرونا هم حاضر نشد شرایط ارسال دارو و تجهیزات پزشکی لازم را به ایران فراهم سازد.
تروریسم اقتصادی ترامپ مقابل مردم ایران حتی اخیرا ۱۸ بانک و نهاد مالی ایرانی را تحت تحریم قرار داد تا حداقل های لازم برای تامین ملزومات پزشکی را بر مردم ایران مسدود سازد.


1399/07/26
14:53:34
5.0 / 5
1420
تگهای خبر: اقتصاد , دولت , قانون , نماینده
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
محفل