سخنگوی وزارت امور خارجه:

نقض مصونیت دیپلمات ایرانی در بلژیك یك بدعت غیرقابل قبول است

نقض مصونیت دیپلمات ایرانی در بلژیك یك بدعت غیرقابل قبول است

به گزارش محفل سخنگوی وزارت امور خارجه در واكنش به خبرسازی خبرگزاری رویترز درباره یك دیپلمات ایرانی اظهار داشت: نقض مصونیت دیپلماتیك اسدالله اسدی دیپلمات ایرانی در بلژیك یك بدعت غیرقابل قبول است و وزارت امورخارجه همچنان، كشورهای درگیر این پرونده را مسئول نقض حقوق دیپلمات كشورمان می داند.


به گزارش اداره کل اطلاع رسانی و سخنگویی وزارت امور خارجه، سعید خطیب زاده ادعای خبرگزاری رویترز و برخی رسانه های اروپائی در خصوص هشدار دیپلمات بازداشت شده ایرانی به مقامات بلژیک را در حد یک خبرسازی سطحی دانست و اشاره کرد: اینگونه خبرسازی های بی اساس برای بهره برداری های بعدی و فضاسازی های رسانه ای تولید و منتشر می شوند.
سخنگوی وزارت امور خارجه اشاره کرد: جمهوری اسلامی ایران بازداشت اسدالله اسدی دیپلمات جمهوری اسلامی ایران در اروپا را اقدامی از اساس غیرقانونی و نقض فاحش قواعد و رویه های بین المللی و مفاد کنوانسیون ۱۹۶۱ وین قلمداد می کند و براین اساس قبلا مراتب اعتراض شدید خودرا بطور رسمی به مقامات دولت های اروپایی ذیربط ابلاغ کرده است.
خطیب زاده اضافه کرد: ما معتقدیم نقض مصونیت دیپلماتیک و بازداشت اسدی و محاکمه وی در بلژیک یک بدعت غیرقابل قبول است و وزارت امورخارجه همچنان، کشورهای درگیر این پرونده را مسئول نقض حقوق دیپلمات کشورمان می داند و حق پاسخگویی متناسب را برای خود محفوظ می داند.منبع:

1399/07/23
23:51:22
5.0 / 5
1731
تگهای خبر: ابلاغ , بازداشت , پرونده , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
محفل