آذرمنصوری:

بدون رعایت اسلوب نقد، هتاكی صورت گرفته است

بدون رعایت اسلوب نقد، هتاكی صورت گرفته است

به گزارش محفل یك فعال سیاسی اظهار داشت: بطور قطع انتقاد منصفانه، كارشناسانه و واقع بینانه از وظایف نمایندگان مجلس است، اما اگر در كنار انتقاد، پیشنهادات سازنده نباشد، و نتیجه ای از حیث عملكردها هم به دنبال نداشته باشد، دیگر نامش انتقاد نیست، بلكه تخریب و تخطئه است.


آذر منصوری در گفت و گو با ایسنا، اظهار نمود: نقد اسلوب، چارچوب و روش خودرا دارد. اگر این اسلوب وچارچوب رعایت نشود، دیگر نمی توان عنوان نقد را روی آن گذاشت. در این چارچوب علی القاعده باید همه ملاحظات و تنگناهای طرف مورد نقد و نیز اقتضائات زمانی ومحیطی مورد نظر قرار گیرد و متدولوژی انتقاد نیز روشن باشد.
وی افزود: با همه این ملاحظات مهم ترین مسئله هدف از انتقاد است. مثلا اینکه با انتقاد از جانب مقابل مقرر است چه نتیجه ای عاید فرد انتقاد کننده شود؟
آیا مقرر است منجر به اصلاح رفتار و روش شود، یا اینکه اهداف چیز دیگری است و مقرر است با انتقاد از او امتیازی گرفته شود و یا اینکه او تحت فشار قرار گیرد تا انرژی او صرف تقابل و یا پاسخ به این انتقاد ها شود و در نهایت با این فشارها از کارآمدی او کاسته شود. چون طرف مقابل از نگاه او رقیبی است که باید از دور رقابت بیرون رود.
قائم مقام حزب اتحاد ملت با انتقاد به رفتار و گفتار برخی نمایندگان مجلس نسبت به دولت و رئیس جمهور اظهار داشت: این شیوه و این روش نه فقط نامش انتقاد نیست، بلکه اتفاقا در تعارض کامل با انتقاد است. وقتی این بحث درخلال نمایندگان مجلس و دولت باشد اساسا ابعاد مخرب دیگری من جمله دستاویز قرار دادن مخالفان ایران را هم همراه خواهد داشت.
وی اشاره کرد: بطور قطع انتقاد منصفانه، کارشناسانه و واقع بینانه از وظایف نمایندگان مجلس است، اما اگر در کنار انتقاد، پیشنهادات سازنده نباشد، و نتیجه ای از حیث عملکردها هم به دنبال نداشته باشد، دیگر نامش انتقاد نیست، بلکه تخریب و تخطئه است.
منصوری در آخر اظهار داشت: بدون تردید این نوع رفتارها هیچ دستاوردی برای کشور ومردم نیز به دنبال نخواهد داشت و اتفاقا بیشترین لطمه را به جایگاه و موقعیت نمایندگان نیز وارد خواهدنمود.
منبع:

1399/07/14
13:34:11
5.0 / 5
1457
تگهای خبر: دولت , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
لینک دوستان محفل
محفل