در گفت وگو با مقام ژاپنی؛

دستیار ارشد ظریف: آمریكا از سوریه بیرون رود

دستیار ارشد ظریف: آمریكا از سوریه بیرون رود

دستیار ارشد وزیر امور خارجه ضمن محكوم كردن حضور غیرقانونی آمریكا و اقدامات این كشور در غارت نفت سوریه و پشتیبانی از گروه های تروریستی، بر ضرورت خروج آمریكا از این كشور و تداوم مبارزه با تروریسم تا زمان ریشه كن شدن آن از خاك سوریه تاكید نمود.به گزارش اداره کل اطلاع رسانی و امور سخنگویی وزارت امور خارجه، در تماس تلفنی «آکیرا اندو» هماهنگ کننده ویژه ژاپن در امور سوریه با «علی اصغر خاجی» دستیار ارشد وزیر امور خارجه در امور ویژه سیاسی، آخرین تحولات سوریه همچون نشست اخیر کمیته قانون اساسی، روند آستانه، وضعیت ادلب و شرق فرات و همین طور اوضاع بشر دوستانه مورد بررسی و تبادل نظر قرار گرفت.

در این گفت و گو دو طرف ضمن ابراز رضایت از برگزاری نشست سوم کمیته قانون اساسی در ژنو، از تداوم گفت وگوها و روند سیاسی خصوصاً در قالب کمیته قانون اساسی حمایت کردند.

طرفین در این گفت و گو، باتوجه به شیوع ویروس کرونا و تشدید اوضاع بشردوستانه در سوریه، بر ضرورت ارسال هرچه بیشتر کمک های بشردوستانه از طرف جامعه بین المللی به این کشور تاکید نمودند.

خاجی در این گفت و گو، با اشاره به موضع اصولی جمهوری اسلامی ایران در خصوص حل و فصل سیاسی بحران سوریه و پشتیبانی از گفت وگوهای سوری - سوری در قالب کمیته قانون اساسی که به ابتکار کشورهای ضامن روند آستانه تشکیل شده است، خواهان عدم مداخله خارجی در روند کار این کمیته شد.

دستیار ارشد وزیر امور خارجه در امور سیاسی ضمن محکوم کردن حضور غیرقانونی آمریکا و اقدامات این کشور در غارت نفت سوریه و پشتیبانی از گروه های تروریستی، بر ضرورت خروج آمریکا از این کشور و تداوم مبارزه با تروریسم تا زمان ریشه کن شدن آن از خاک سوریه اصرار کرد.

دستیار ارشد وزیر امور خارجه در امور ویژه سیاسی از توسعه همکاریهای جمهوری اسلامی ایران و ژاپن در منطقه استقبال و خواهان تداوم ارسال کمک های بشر دوستانه ژاپن به تمام خاک سوریه شد و آمادگی جمهوری اسلامی ایران را دراین زمینه اعلام نمود.

هماهنگ کننده ویژه ژاپن در امور سوریه نیز در این گفت و گو ضمن تاکید بر اهمیت نقش برجسته جمهوری اسلامی ایران در حل و فصل بحران سوریه، از کوشش های کشورهای ضامن روند آستانه قدردانی کرد.


1399/07/10
13:30:42
5.0 / 5
1375
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
محفل