اطلاعیه سفارت كشورمان در گرجستان درباره نحوه بازگشت دانشجویان ایرانی

اطلاعیه سفارت كشورمان در گرجستان درباره نحوه بازگشت دانشجویان ایرانی

به گزارش محفل سفارت جمهوری اسلامی ایران در تفلیس درباره نحوه بازگشت دانشجویان ایرانی دانشگاه های گرجستان اطلاعیه ای صادر كرد.به گزارش بخش رسانه ای سفارت ایران در گرجستان، در اطلاعیه سفارت ایران در تفلیس آمده است؛ به اطلاع همه دانشجویان ایرانی دانشگاه های گرجستان می رساند، پیرو جلسات متعدد، مذاکرات و رایزنی های انجام شده با وزارتخانه های خارجه، علوم، کشور و همینطور دانشگاه های محل تحصیل دانشجویان ایرانی، اقدامات لازم درباره دریافت مجوزهای لازم جهت ورود دانشجویان به کشور گرجستان صورت پذیرفته و در نهایت هم مجوز مذکور جهت آن دسته از دانشجویانی که مدارک لازم به سفارت جمهوری اسلامی ایران در تفلیس و دانشگاه های خود عرضه کرده بودند، صادر شد.

این اطلاعیه افزوده است: در همین چارچوب و به منظور فراهم آوردن امکان مناسب جهت بازگشت دانشجویان به گرجستان و بعد از هماهنگی با وزارت خارجه این کشور، امروز دوشنبه در نشست مشترک با نمایندگان برخی دانشگاه ها، روند و نحوه انتقال دانشجویان به گرجستان و سیر مراحل قرنطینه بررسی گردید. بر این اساس مقرر شد، دانشجویانی که مدارک ایشان تکمیل و مجوز لازم جهت ورود ایشان به گرجستان صادر گردیده است، در صورت دریافت ایمیل از جانب دانشگاه های خود نسبت به تهیه بلیط جهت پرواز قشم ایر روز دوشنبه ۱۴ مهر ماه سالجاری که جهت انتقال دانشجویان تدارک دیده شده است، اقدام نمایند.

سفارت ایران در تفلیس تاکید کرده است: پرواز روز دوشنبه، نخستین پرواز جهت انتقال دانشجویان ایرانی به گرجستان بوده و صرفاً دانشجویانی که تاییدیه نهایی و اعلام مجوز را از دانشگاه محل تحصیل خود دریافت کرده اند، می توانند از این طریق وارد کشور گرجستان شوند. اطلاع رسانی در مورد نحوه دریافت بلیط از راه هواپیمایی قشم ایران صورت خواهد پذیرفت و از راه این کانال هم بازنشر خواهد شد. بدیهی است سایر دانشجویان هم بعد از تکمیل مدارک و دریافت مجوز، می توانند با پروازهای آتی که بدین منظور تدارک دیده خواهد شد، عازم کشور گرجستان شوند.

این اطلاعیه یادآور شده است: با پیگیری ها و هماهنگی های به عمل آمده از جانب سفارت جمهوری اسلامی ایران در تفلیس و قول مساعد شرکت هواپیمایی، حداقل هزینه بلیط در راه تهران-تفلیس از جانب آن شرکت در نظر گرفته خواهد شد که این مبلغ باید از جانب دانشجویان به شرکت هواپیمایی پرداخت گردد. لکن نحوه پرداخت هزینه های قرنطینه، آزمایش ها و تست های پزشکی که برعهده دانشجویان است، از جانب دانشگاه اعلام می شود.

سفارت ایران با تاکید بر اینکه دانشجویان جهت ورود به گرجستان نیازمند عرضه تست PCR با اعتبار ۴۸ ساعت پیش از پرواز روز دوشنبه هستند، تصریح کرده است: دانشجویانی که هم اکنون در ایران حضور نداشته یا قصد ورود به گرجستان از مسیرهای زمینی را دارند، لازم است نسبت به اعلام زمان و نحوه سفر خود به دانشگاه خود اقدام نموده و از ایشان درخواست کنند تا نسبت به تغییر مجوز صادره از مسیر درخواست شده اقدام نماید.

در این اطلاعیه خاطرنشان شده است: شرایط و ضرورت حضور دانشجویان در دانشگاه های محل تحصیل، تابع تصمیمات دانشگاه است. بر مبنای اعلام دانشگاه ها هم حضور دانشجویان برای ترم جاری در محل دانشگاه ضروری می باشد. بنابراین دانشجویان عزیزی که به هر علتی امکان بازگشت به گرجستان را نداشته یا تمایلی برای حضور فیزیکی در کلاس های درس را ندارند، باید درمورد شرایط ادامه تحصیل خود با دانشگاه های محل تحصیل مذاکره کنند.

این اطلاعیه افزوده است: پیگیری و مجوزهای کلی بر مبنای مذاکرات سفارت جمهوری اسلامی ایران در تفلیس با دولت گرجستان صورت پذیرفته و ادامه خواهد داشت، لکن بر مبنای توافق صورت گرفته و تصمیمات اتخاذ شده از جانب دستگاه های ذیربط در گرجستان، جزئیات حضور دانشجویان و صدور مجوزها منوط به عرضه مدارک از جانب دانشگاه ها و هماهنگی ایشان با وزارت علوم است. بنابراین دانشجویان عزیزی که تابحال مجوز لازم جهت ورود را کسب نکرده اند، لازم است در مورد تکمیل و پیگیری دریافت مجوز خود با دانشگاه محل تحصیل تماس حاصل کنند.


1399/07/07
23:46:06
5.0 / 5
1483
تگهای خبر: پیگیری , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
محفل