رئیس دفتر مقام معظم رهبری:

ستاد اجرایی فرمان امام (ره) امروز آبروی نظام است

ستاد اجرایی فرمان امام (ره) امروز آبروی نظام است

رئیس دفتر مقام معظم رهبری ستاد اجرایی فرمان امام (ره)را آبروی نظام خواند و اظهار داشت: حضور این ستاد و بنیاد بركتش درمناطق محروم حقا و انصافا باعث ایجاد بركت دراین مناطق بوده است.


به گزارش محفل به نقل از ایسنا، آیت الله محمد محمدی گلپایگانی رئیس دفتر مقام معظم رهبری در مراسمی که در آن اعلام شد، تعداد مدارس ساخته شده توسط ستاد اجرایی فرمان امام در مناطق محروم کشور به ۱۴۰۰ مدرسه رسید ه است، اظهار داشت: خداقوت می گویم به مجموعه جهادی ستاد اجرایی فرمان امام و دکتر مخبر که امروز دیدم پس از گذراندن دوران نقاهت بیماری سخت کرونا پرانرژی تر از قبل در میدان حاضر شده اند و خوشحالم که می بینم ویروس کرونا هم نتوانسته درعزم ایشان خدشه ای واردکند ومثل قبل پرتوان در خدمت رسانی به مردم و مناطق محروم فعال می باشند.
وی اضافه کرد: مردم ایران در ماجرای کرونا و راه اندازی موج همدلی و ارسال کمک های نقدی و غیرنقدی و بسته های معیشتی برای صدمه دیدگان کرونا شاهکار کردند و چشم دنیا را به خود خیره کردند.
رئیس دفترمقام معظم رهبری بااشاره به اقدامات و دستاوردهای گسترده ستاد اجرایی بخصوص در روزهای کرونا تصریح کرد: ستاد اجرایی فرمان امام، امروز آبروی نظام است وحضور این ستاد و بنیاد برکتش درمناطق محروم حقا و انصافا باعث ایجاد برکت دراین مناطق بوده است.
وی عنوان کرد: ساخت مدرسه و کمک به پرورش نسل آینده، نیاز امروز کشور و اولویت اول شماست، استعدادهای درخشان فراوانی در سرتاسر کشور بخصوص در مناطق محروم داریم و هرقدر دراین خصوص خدمت کنید و سرمایه و زمان و توجه بگذارید پرارزش است و جای کار دارد.
محمد مخبر رئیس ستاد اجرایی فرمان امام هم دراین مراسم با تبریک ایام گرامیداشت دفاع مقدس اظهار داشت: در جنگ ۸ ساله هیچوقت ما به لحاظ لجستیکی و تجهیزات و ادوات با دشمن برابر نبودیم و قدرت جنگ کلاسیک با او را نداشتیم.
وی اضافه کرد: درآن زمان با دستور وتدبیر امام، رزمندگان ما با استفاده از شیوه جهادی و فرهنگ بسیج توانستند دشمن تا دندان مسلح را از پا دربیاورند و با روشهای غیرکلاسیک پیروز شدیم.
رئیس ستاد اجرایی تاکید کرد: امروز هم اگر کسی فکر کند که مشکلات اقتصادی و معضلات بزرگ کشور را با وجود تحریمها میتوان ازطریق کلاسیک حل کرد اشتباه کرده، دراین میدان هم باید با فرهنگ جهادی و به میدان آوردن توان داخلی ورود کرد و بطور قطع ازاین راه میشود دراین میدان پیروز شد.
مخبر با اشاره به اقدامات ستاد اضافه کرد: ما در ستاد اجرایی برای ایجاد اشتغال و احیای کارخانه ها و کارگاه های تعطیل شده، توان انبوه خود مردم را به میدان آورده ایم و موفق شدیم سال قبل ۱۶۰ هزار شغل درکشور ایجاد نماییم که تا آخر سال جاری این رقم به بیشتر از ۳۰۰ هزار شغل در کشور خواهد رسید.
وی با اشاره به افتتاح ۱۵۰ مدرسه جدید اضافه کرد: رهبرمعظم انقلاب چندسال پیش، از ستاد اجرایی خواستند تا ۱۰۰۰ مدرسه در مناطق محروم بسازیم و ما تا امروز موفق شدیم ۱۴۰۰ مدرسه بسازیم و به لطف خدا تا آخر سال آینده تعداد این مدارس رابه ۲۰۰۰ مدرسه خواهیم رساند.
مخبر اضافه کرد: اقدامات ستاد دراین حوزه به ساخت مدرسه محدود نمیشود و اهدای مدارس کانکسی، اهدای ون و مینی ون جهت برگزاری کلاس برای بازماندگان از تحصیل، اهدای تبلت دانش آموزی و بسته های نوشت افزاری درمناطق محروم هم جزو برنامه های ثابت ستاد اجرایی فرمان امام است و سالی یک میلیون بسته لوازم تحریر دراین مناطق توزیع میکنیم.
رخشانی مهر، معاون وزیر آموزش و پرورش هم دراین مراسم اظهار داشت: از دکتر مخبر بخاطر زحمات جهادی و تلاشهای شبانه روزی ستاد اجرایی فرمان امام برای ساخت مدارس جدید در مناطق محروم کشور و اختصاص اعتبارات قابل توجه قدردانی و تشکر میکنم.
رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور اضافه کرد: هرجا ما برای پروژه های مربوط به ساخت مدارس و حتی طرحهای نیمه تمام و برزمین مانده سراغ ستاد اجرایی و بنیاد برکت رفتیم، این دوستان به یاری ما شتافتند و با دست باز دراین حوزه ورود کردند.
وی اضافه کرد: درهمه این ۱۵۰ مدرسه بنیادبرکت که امروز افتتاح میشود، نکات تربیتی و پرورشی و شاخصهای سند تحول بنیادین آموزش رعایت شده است واین مدارس به آزمایشگاه و نمازخانه و امکانات کامل مجهز هستند.
در این مراسم که با حضور آیت الله محمدی گلپایگانی رئیس دفتر مقام معظم رهبری، محمد مخبر رئیس ستاد اجرایی فرمان امام، رخشانی مهر معاون وزیر آموزش و پرورش و حضور ویدئوکنفرانسی نمایندگان ولی فقیه و استانداران استانهای زنجان، خوزستان و خراسان شمالی برگزار شد، ۱۵۰ مدرسه جدید در ۲۲ استان کشور راه اندازی شد.
همچنین دراین مراسم که در محل نمایشگاه دائمی ستاد اجرایی فرمان امام در تهران برگزار می شد، ۱۵ مدرسه کانکسی مجهز به عشایر کرمانشاه، ۱۰ دستگاه ون برای بازماندگان از تحصیل در سیستان وبلوچستان و ۵۰هزار بسته نوشت افزار برای توزیع در مناطق محروم استان تهران تحویل وزارت آموزش و پرورش شد.1399/07/07
13:53:33
5.0 / 5
1489
تگهای خبر: اقتصاد , رهبری , طرح , قم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
محفل