خطیب زاده:

ترامپ یك دفعه دیگر سازمان ملل متحد را با ایالات متحده اشتباه گرفت

ترامپ یك دفعه دیگر سازمان ملل متحد را با ایالات متحده اشتباه گرفت

به گزارش محفل سخنگوی وزارت امور خارجه ایران شامگاه چهارشنبه باتوجه به سخنرانی ترامپ در مجمع عمومی نوشت: رئیس جمهوری آمریكا یك دفعه دیگر سازمان ˮملل متحدˮ را با ˮایالات متحدهˮ اشتباه گرفت.


به گزارش محفل به نقل از ایرنا، سعید خطیب زاده در پیام توییتری نوشت: وی (ترامپ) طوری در مجمع عمومی سخنرانی کرد که گویی در یک تجمع انتخاباتی است.
به نوشته خطیب زاده، سخنان ترامپ در مجمع عمومی سازمان ملل تعریف و تجمید از سیاست شکست خورده «تنها آمریکا» و متهم کردن دیگران بابت بحران های خودساخته اش: از مدیریت فاجعه بار کووید۱۹ گرفته تا دامن زدن به تنش های بین المللی بود.
سالن مجمع عمومی سازمان ملل روز گذشته (سه شنبه) در حالی شاهد بزرگترین رویداد دیپلماتیک سال ۲۰۲۰ جهان به صورت مجازی بود که موضوع هایی چون شیوع ویروس کرونا و تبعات جهانی ناشی از آن، مقابله با یکجانبه گرایی، برقراری آتش بس و صلح در جهان، افزایش فقر و همین طور لزوم اصلاحات ساختار سازمان ملل، بعنوان مهم ترین محورهای سخنرانی سران کشورها قرار گرفت.
هفتاد و پنجمین نشست سران مجمع عمومی سازمان ملل روز گذشته (سه شنبه یکم مهرماه) با سخنان «ولکان بوزکر» رئیس ترکیه ای این مجمع و صحبت های «آنتونیو گوترش» دبیرکل سازمان ملل در حالی شروع شد که تحت تاثیر شیوع گسترده ویروس کرونا، ساختمان منهتن نیویورک صف طولانی خودرو های دیپلماتیک و حضور یک به یک سران کشورهای جهان را به خود ندید.
دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در امتداد سیاست متداول تهاجم، در سخنرانی خود در مجمع عمومی سازمان ملل به شدت به چین حمله کرد و این کشور را در مورد شیوع ویروس کرونا که او آنرا «ویروس چینی» نامید، مسئول دانست. او کرونا را بزرگ ترین چالش دنیا بعد از جنگ جهانی دوم خواند و از سازمان ملل خواست کشوری را که موجب شیوع این بیماری در جهان شده، به «مسئولیت پذیری» وادار کند.
ترامپ که از هر فرصتی برای حمله لفظی به چین از تریبون مجمع عمومی استفاده کرد، پیرامون محیط زیسات نیز، چین را به آلوده کردن گسترده محیط زیست متهم کرد.منبع:

1399/07/03
12:33:57
5.0 / 5
1764
تگهای خبر: انتخابات , محیط زیست
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
محفل