صوفی:

كرونا فضای همكاری دولت و مجلس یازدهم را فراهم نموده است

كرونا فضای همكاری دولت و مجلس یازدهم را فراهم نموده است

به گزارش محفل یك فعال سیاسی اظهار داشت: با وجود اختلافات سیاسی به نظر نمی رسد مجلس جدید در مدیریت بحران كرونا توسط دولت مشكلی ایجاد كند.


علی صوفی در گفت و گو با ایسنا، در رابطه با لزوم هماهنگی و همکاری میان دولت و مجلس یازدهم که اخیرا فعالیت خودرا آغاز نموده است، اظهار نمود: از نظر جریان شناسی، جریان مجلس یازدهم وابسته به جناح اصولگرا و در مقابل طیف آقای روحانی و دولتش است. از سال 92 به این طرف این تقابل وجود داشته است، اما منطقی آن است که به آن اختتام دهند.
وی افزود: البته در بین جریان اصولگرایی، طیفی هست که از سیاست های آقای روحانی حمایت می کند اما اکثریتشان این کار را نخواهند کرد. طیفی که الان در مجلس حاضر است از ابتدا مخالف دولت روحانی بوده، در شعارهای انتخاباتی خود هم این مساله را اعلام نمود.
این فعال سیاسی ابراز عقیده کرد: برخی مفسرین فضای سیاسی معتقد هستند این طیف از جریان اصولگرایی حتی حاضر نیستند این مهلت یک ساله تا اختتام کار دولت یازدهم را تحمل کنند؛ اما بحران کرونا تا حد زیادی بستر تحقق این تحلیل را عوض کرد.
وی در این رابطه توضیح داد: ما شاهد نوعی وفاق ملی در برخورد با کرونا و مدیریت بحران کرونا با شرکت فعال دولت و موفقیت هایی که نسبیش شد، هستیم. برای مبارزه با کرونا همه قوا همسو هستند. از آنجایی که این بحران هنوز باقی است بنظر می رسد این همسویی ادامه خواهد داشت.
این فعال سیاسی اصلاح طلب اظهار داشت: کرونا در کشور ما مدریت شده، اما برطرف نشده است و خطرش همچنان وجود دارد. به نظر نمی رسد مجلس یازدهم در نحوه مدیریت کرونا خدشه ای وارد کند. لاجرم به اصطلاح کج دارو مریز با این دولت ادامه می دهند تا زمانش بتواند بگذرد. در این میان دولت هم باید اهتمام کند به سمت همکاریهای بیش تر با مجلس برود. این همکاری ها به تعدیل مشکلات سیاسی کشور می انجامد.
منبع:

1399/03/10
12:07:50
5.0 / 5
2679
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
محفل