اختصاصی محفل

10 هموطن قشمی طی یكسال اخیر از زندان كشورهای حوزه خلیج فارس آزاد شدند

10 هموطن قشمی طی یكسال اخیر از زندان كشورهای حوزه خلیج فارس آزاد شدند

محفل: رئیس دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه در قشم اظهار داشت: با پیگیری امور هموطنان زندانی در كشورهای حوزه خلیج فارس در یكسال گذشته، ۱۰ شهروند قشمی از تخفیف مجازات بهره مند شده و به آغوش خانواده بازگشتند.


علیرضا مسافری روز پنج شنبه مصاحبه اختصاصی با ایرنا ضمن اعلام این مطلب اضافه کرد: پیگیری همه امور ایرانی ها مقیم سایر کشورها حتی حق ملاقات با زندانیان بر عهده وزارت خارجه است.
وی افزود: با دستور رئیس دستگاه قضا حتی مخالفان جمهوری اسلامی ایران و افرادی که دارای محکومیت کیفری هستند هم از خدمات کنسولی و صدور شناسنامه و روادید بهره مند می شوند.
رییس دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه در قشم خاطرنشان کرد: این نمایندگی خدمات مختلفی به هموطنان و مسافران و مهاجران به ایران ارائه می دهد.
وی اضافه کرد: صدور روادید گردشگری، زیارتی، سلامت، ترانزیت و اقامت و تمدید اقامت افراد غیر ایرانی و همینطور ارائه خدمات غیرحضوری از سایر اقدامات این دفتر است.
مسافری افزود: پیگیری امور وکالت الکترونیکی و تایید اسناد و اوراق تجاری، تحصیلی و اداری هموطنان هرمزگانی که خارج از کشور اقامت داشته یا دارند هم از سایر خدمات این دفتر به حساب می آید.
وی دعوت و هماهنگی بازدید سفرا و دیپلمات های مقیم تهران از قشم را از خدمات قابل ارائه برشمرد و اظهار نمود: بازدید از جاذبه های گردشگری، طرح های صنعتی، زیرساخت و فرصت های سرمایه گذاری خارجی و برگزاری جلسه با مسئولان سازمان منطقه آزاد قشم از اهداف این بازدیدها به شمار می آید.
رییس دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه در قشم اضافه کرد: در یک سال گذشته، سفیران کشورهای صربستان، کره جنوبی، آلمان، فرانسه، اسپانیا، بریتانیا، لهستان، فنلاند، ژاپن و ترکیه از جزیره قشم بازدید کرده و با ظرفیت های آن از نزدیک آشنا شده اند.
نماینده وزارت خارجه اظهار داشت: معرفی ظرفیت و پتانسیل جزیره قشم به سرمایه گذاران خارجی و هموطنان مقیم خارج از کشور از راه نمایندگی های وزارت خارجه در سایر کشورها و از راه پرتال وزارت خارجه هم از اهم فعالیتهای این نمایندگی است.
مسافری در انتها اظهار نمود: کوشش برای استقرار موقت هیات کنسولی سفارت افغانستان جهت ارائه خدمات بهتر به اتباع مقیم این کشور در جزیره قشم از سایر اقدامات این دفتر نمایندگی به حساب می آید.
شهرستان قشم شامل جزیره های قشم، لارک و هنگام با ۱۵۰ هزار نفر جمعیت در جنوب استان هرمزگان قرار دارد.منبع:

1399/06/13
22:18:18
5.0 / 5
1609
تگهای خبر: بازدید , پیگیری , خدمات , طرح
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
لینک دوستان محفل
محفل