سفیر افغانستان از اتباع غیرمجاز مجروح در یزد عیادت كرد

سفیر افغانستان از اتباع غیرمجاز مجروح در یزد عیادت كرد

محفل: ایرنا- سفیر كشور افغانستان در ایران عصر شنبه با حضور در بیمارستان های شهید صدوقی و شهید رهنمون یزد با مصدومان حادثه هفته گذشته خودرو حامل اتباع غیرمجاز این كشور عیادت كرد.


عبدالغفور لیوال در این عیادت بعد از اطلاع از وضعیت مصدومان از کادر درمان استان یزد قدردانی کرد و اظهار داشت: از جانب دولت و ملت افغانستان از تلاش انجام شده برای مصدومان این حادثه و سایر بیماران اتباع کشور افغانستان که در طول سال و خصوصاً در روزهای خاص کرونا همچون شهروندان ایران مورد مراقبت و پرستاری قرار گرفته اند، قدردانی می کنم.
به گزارش شامگاه شنبه روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی، وی اظهار نمود: بعد از هماهنگی با وزارت خارجه افغانستان تلاش می شود اقدام های مناسبی برای تامین هزینه های درمانی مصدومان اخیر انجام دهیم.
بی توجهی راننده یک خودرو حامل اتباع غیرمجاز به فرمان ایست پلیس و مبادرت به فرار موجب شلیک آگهی پلیس به لاستیک این خودرو شد که تداوم فرار راننده بر روی رینگ فاقد لاستیک و استفاده از مواد دودزا و آتش زا منجر به و آتش سوزی و برخورد این خودرو با گارد ریل جاده شد که در این حادثه سه نفر از سرنشینان این خودرو که در صندوق عقب بودند، جان خودرا از دست داده و هشت نفر زخمی این حادثه نیز به مراکز درمانی یزد اعزام شدند.
این حادثه بامداد ۱۴ خردادماه جاری صورت گرفت و مصدومان برای مداوا با چهار دستگاه آمبولانس به بیمارستان های شهید صدوقی و شهید رهنمون یزد انتقال داده شدند.
روزانه برخی از شهروندان خارجی غیرمجاز بوسیله استان های جنوب شرقی و شرقی کشور توسط افراد سودجود وارد محدوده استان یزد شده و به استان های دیگر منتقل می شوند که به سبب سرعت زیاد این خودرو ها و تعداد سرنشین بیش از ظرفیت، حوادث مختلفی مانند تصادف، انحراف از جاده، ترکیدگی لاستیک و... را در جاده های استان یزد رقم زده اند.
روزانه حدود ۴۰۰ هزار دستگاه خودرو از جاده های استان یزد از جنوب به شمال و شرق و غرب کشور و بالعکس تردد می کند و محورهای مواصلاتی این استان از طرف قاچاقچیان مواد مخدر، کالا و انسان مورد سو استفاده قرار می گیرد.منبع:

1399/03/18
21:50:51
5.0 / 5
2321
تگهای خبر: دولت , قم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
محفل