معاون وزیر خارجه:

سیاست همسایگی خوب از سیاست های اصلی نظام است

سیاست همسایگی خوب از سیاست های اصلی نظام است

ایرنا- معاون حقوقی و بین المللی وزارت امورخارجه اظهار داشت: سیاست همسایگی خوب یكی از سیاست های اصلی نظام بود و وزارت امورخارجه مجری آن است.


محسن بهاروند شامگاه سه شنبه در آیین افتتاحیه دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه در زاهدان اظهارداشت: مرزها نباید خطی برای جدایی بلکه باید نقطه ای برای پیوستگی پیشرفت و توسعه باشند.
وی افزود: استان های مرزی چون سیستان و بلوچستان در ایجاد ارتباط و تعامل با کشورهای همسایه نقش مهمی دارند و با افراد محلی نیز مشورت شود.
معاون حقوقی و بین المللی وزارت امور خارجه بیان کرد: باید راه هایی که موجب همکاری بیشتر با همسایگان می شود بررسی و عملیاتی شود.
وی با اعلان اینکه با کشورهای افغانستان و پاکستان در تمام سطوح روابط خوبی داریم اضافه کرد: امنیت مساله بسیار مهمی است و باید این امر در مرزها تقویت شود.
بهاروند اشاره کرد: آب و مساله تامین آن یکی دیگر از مواردیست که انتظار می رود کشورهای همسایه همچون افغانستان به این مساله توجه داشته وکمک کننده باشند.
وی به سرمایه گذاری مشترک و تمایل بر توسعه اقتصادی کشورهای همسایه اشاره نمود و اظهار داشت: سرمایه گذاری و توسعه موجب می شود که شاهد رفاه و سعادت مردم به ویژه مرزنشینان باشیم.

گفت وگوی تمدن ها سبب توسعه می شود
استاندار سیستان و بلوچستان نیز اظهارداشت: راه اندازی دفتر وزارت خارجه در این استان بستر گفت و گو را فراهم و خیلی از مشکلات در زمینه های مختلف را برطرف می کند.
احمدعلی موهبتی افزود: جمهوری اسلامی یک میلیارد دلار در بندر شهید بهشتی سرمایه گذاری کرد تا با ایجاد این بندر شاهد توسعه و پیشرفت این منطقه باشیم.
وی با اعلان اینکه ۵۰ درصد سواحل مکران در ایران و ۵۰ درصد در کشور پاکستان است اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب به مجموع این ساحل نگاه ویژه ای دارند.
استاندار سیستان و بلوچستان اظهارداشت: رئیس جمهور افغانستان چابهار را فرصتی باارزش برای نجات کشورش می داند و نیاز است که به این فرصت توجه ویژه ای شود.
وی اشاره کرد: کشور افغانستان معادن غنی بسیار دارد که با بهره گیری از فرصت شهرستان چابهار می تواند موجب توسعه شود.


1399/06/05
13:04:05
5.0 / 5
1893
تگهای خبر: اقتصاد , نمایندگی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
محفل