گزیده سخنان رهبر انقلاب در جلسه هیات دولت:

با مردم، مستقیم حرف بزنید

با مردم، مستقیم حرف بزنید

به گزارش محفل رهبر انقلاب در سفارش به دولت تاكید كردند: با مردم، مستقیم حرف بزنید.


به گزارش محفل به نقل از ایسنا، حضرت آیت الله خامنه ای در دیدار ویدئویی با دولت نکاتی را یاد آور شدند که به این شرح است:
_هفته دولت مناسبتی است برای یادآوری و مرور خدمات یکساله اعضای دولت؛ جمع بندی عملکردها و نقد نقاط ضعف و نقاط قوت. هم دستاوردها را بگویید، هم تنگناها را بگویید، هم آنچه را که توانستید انجام بدهید را بگویید، هم آنچه را که باید انجام میدادید و انجام نشده را بگویید. با مردم مستقیم حرف بزنید تا آنجایی که ممکن است؛ این روزها محدودیت هست لکن از راه تلویزیون و با تماس های رو در رو با مردم برای آنها توضیح بدهید.
_ از امروز سال آخر دولت شروع میشود؛ سال آخر از جهات مختلفی مهم می باشد. یک اهمیت سال آخر دولت این است که آخرین مهلت شما برای کار کردن برای ملت، کشور، خدا و اسلام است. این جور نباید تصور کرد که یکسال چیزی نیست، نه یکسال خیلی زمان است. یکسال سه تا صد روز به اضافه ی یک شصت و پنج روز است، یعنی ازاین رو زمان کمی برای کار نیست.
_ اهمیت دیگر سال آخر دولت این است که بعضی کارهای اساسی را که امکان دارد در دولت شما جواب ندهد، برای دولت بعد به یادگار بگذارید، بگذارید با نام نیک، با تشکر از شما یاد بشود: اصلاح ساختار بودجه، اصلاح نظام بانکی، اصلاح نظام مالیاتی، یا اصلاح قانون اجرای سیاستهای اصل 44 کارهای ماندگار است، کارهای اساسی است که برای بعد باقی میماند. در این سال کارهایی که شروع شده یا قول آن داده شده، تلاش بشود تمام بشود. قول ششصد هزار واحد مسکونی، طرحهای در دست افتتاح وزارت نیرو، سیاست پالایشگاه سازی، اقداماتی که در مورد شرکتهای دانش بنیان شروع شده، اقدامات مربوط به نظام سلامت مخصوصاً در مواجهه ی با کرونا، و مساله ِی افزایش تولیدات کشاورزی که قول داده شده را ادامه بدهید و با جدیّت دنبال کنید. به هیچ وجه نباید به صورت وقت اضافی به سال آخر نگاه کرد.
_خوشبختانه چندسال است که در کشور از سوی بخشهای نیروهای مسلح، وزارت دفاع نهضت قطعه سازی راه افتاده؛ رجوع کنید به آنها، برایتان قطعه را بسازند و میتوانند. ما قطعات بسیار ظریف و پیچیده را خوشبختانه توانستیم بسازیم؛ در نیروهای مسلح برخی از قطعاتی که تصور نمیشد که قابل ساخت باشد، خوشبختانه ساخته شد؛ از این استفاده بشود. در بخشهای پایین دستی گاهی ناهماهنگی های عجیب و غریبی هست. مثلاً یک کارخانه مصرف کننده ی فولاد شکایت میکند که ورق فولاد را به من نمیدهند؛ ورق فولادی که در داخل تولید میشود.
رهبر انقلاب هر سال به مناسبت سالگرد شهادت شهیدان رجائی و باهنر و هفته ی دولت، با دولت های مختلف به صورت حضوری دیدار داشتند که سال جاری این برنامه به علت انتشار کرونا از راه ارتباط تصویری برگزار گردید.
این خبر تکمیل می شود.منبع:

1399/06/02
14:49:44
5.0 / 5
1610
تگهای خبر: خدمات , دولت , طرح , قانون
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
محفل