گروسی در جهت تداوم همكاری ایران و آژانس دوشنبه به تهران می آید

گروسی در جهت تداوم همكاری ایران و آژانس دوشنبه به تهران می آید

به گزارش محفل سفیر و نماینده دائم كشورمان نزد سازمان های بین المللی مستقر در وین، سفر رافائل گروسی مدیر كل آژانس بین المللی انرژی اتمی به تهران را در هفته جاری تائید و خاطرنشان كرد كه این سفر در جهت تداوم تعاملات و همكاری ها میان ایران و سازمان بین المللی انرژی اتمی صورت می گیرد.


به گزارش محفل به نقل از ایرنا، کاظم غریب آبادی روز شنبه با انتشار پیامی در توئیتر تصریح کرد که ایران یکی از اصلی ترین شرکای آژانس به حساب می آید.
وی ابراز امیدواری کرد که سفر مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی سبب تقویت همکاریهای دوجانبه شود.
هم زمان گروسی هم در توئیتر عنوان نمود که روز دوشنبه برای دیدار با مقامات کشورمان برای پرداختن به سووالات باقی مانده در مورد توافقات پادمانی راهی تهران می شود.
ایران و آژانس بین المللی انرژی اتمی روابط خوبی دارند و تابحال کشورمان بیشترین بازرسی های بازرسان آژانس در میان کشورهای جهان را داشته است.
با این حال آژانس بین المللی انرژی اتمی برپایه گزارش های ادعایی، افترا هایی را درباره فعالیتهای هسته ای اعلام نشده در دو مکان در ایران مطرح کرده است.
این سازمان در گزارشی ماه پیش ضمن اذعان به اینکه در حال انجام بازرسی های بی سابقه از تأسیسات هسته ای اعلام شده ایران است، اظهار داشت: خواهان بازرسی از اماکنی بوده که امکان دارد در آنها در اوایل سال ۲۰۰۰ پژوهش هایی در مقیاس کوچک بر روی مواد هسته ای انجام شده باشد.
این در حالیست که ایران بارها اعلام نموده درخواست آژانس مبتنی بر ادعاهای رژیم صهیونیستی بعنوان دشمن جمهوری اسلامی ایران است.
مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی اخیرا در اینباره اظهار داشت که این نهاد به مذاکره با ایران برای دسترسی به دو سایت مد نظر خود ادامه می دهد.منبع:

1399/06/01
22:53:01
5.0 / 5
1617
تگهای خبر: سایت , طرح , نماینده
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
محفل