یك فعال سیاسی اصلاح طلب:

20 درصد دولت روحانی اصلاحاتی اند

20 درصد دولت روحانی اصلاحاتی اند

به گزارش محفل عضو شورای مركزی حزب اسلامی كار اظهار داشت: اصلاح طلبان همیشه فشارهای زیادی تحمل كرده اند، مظلوم بوده اند و نتوانستند كارشان را كامل پیش ببرند اما باید به آنان هم گفت اگر نمی توانید كاری پیش ببرید استعفا بدهید تا كسانی كه فكر می كنند می توانند بیایند و مسئولیت سود و زیانش را هم بر عهده بگیرند.


حمید نجف در گفتگو با ایسنا، در واکنش به سخنان اخیر حمیدرضا ترقی درباره اصلاح طلبان اظهار نمود: طی ۴۰ سالی که از انقلاب می گذرد اغلب مناصب دست جریان اصولگرایان بوده است، چه در سه قوه و چه در نهادهای دیگر حکومتی. پس اگر توفیقی وجود دارد یا اگر مشکلاتی هست باید سهم هرکس مشخص شود و مسئولیت آنرا هم بپذیرد.
وی ادامه داد: در دولت آقای احمدی نژاد یک انقلاب مدیریتی در کشور رخ داد و بعد از انقلاب و تغییر نظام، این نخستین دوره پس از انقلاب بود که چنین تغییرات وسیعی انجام شد که خروجی آنرا هم دیدیم و شاهد فسادهای مالی و تبعاتش برای جامعه بودیم.
این فعال سیاسی اصلاح طلب خاطرنشان کرد: نیروهای اصلاحات جز در هشت سال آقای خاتمی که در دولت و چهار سال مجلس ششم، در جای دیگری منصبی نداشتند. همین مجلس دهم که مدام از فراکسیون امیدش می گویند اکثریت نمایندگانش اصولگرا بودند.
نجف اظهار داشت: اما گویا اصولگرایان می خواهند اصلاحات یک جریان با حضور ده درصدی در حاشیه قدرت باشد تا هرجا هم مشکلی پیش آمد کاسه کوزه ها را سر آنان بشکنند. در حالیکه هر زمان در این کشور مشارکت گسترده انجام شده است نیروهای اصلاح طلب در راس کار آمدند و جز آن همیشه شاهدیم که با یک رای سنتی و حداقلی اصولگرایان انتخاب می شوند.
وی با اشاره به اینکه معمولاً قدرتی که از لحاظ تغییر افراد میانی در دست اصولگرایان قرار دارد به دست اصلاح طلبان داده نمی گردد، اظهار نمود: همین الان هم در مدیریت شهرداری تهران آیا حناچی این قدرت را دارد که مثل زمان آقای احمدی نژاد و قالیباف عزل و نصب کنند؟ یا صرفا شهردار اصلاح طلب است و مدیران اکثراً از دوره های قبل باقی مانده اند و همکاری لازم را ندارند؟
این عضو حزب اسلامی کار خطاب به ترقی اظهار نمود: به ایشان و همفکرانشان سفارش داریم که سهم خویش را بپذیرند. اگر سهم آنان از قدرت ۸۰ درصد است پس در ناکارآمدی برای خود همین قدر سهم را قائل باشند و ما هم سهم خویش را می پذیریم.
وی با اشاره به اینکه در دو دولت حسن روحانی هم اکثریت مدیران اصولگرا بودند یا لااقل اصلاح طلب شناخته نمی شدند، تصریح کرد: این دو دولت هم با این که پشتوانه مردمی اصلاحات را داشت، مدیرانش در بیشتر موارد اصولگرا بودند. پس همین دولت اعتدالی را که به اصلاحات نسبت می دهند، واقعا بیشتر از ۲۰ درصد از اصلاح طلبان را در خود ندارد.
این فعال سیاسی اصلاح طلب در انتها اظهار داشت: اصلاح طلبان همیشه فشارهای زیادی تحمل کرده اند، مظلوم بوده اند و نتوانستند کار کنند. اما باید به آنان هم گفت اگر جایی نمی توانید کاری پیش ببرید استعفا بدهید تا کسانی که فکر می کنند می توانند خودشان بیایند و مسئولیت سود و زیانش را هم بر عهده بگیرند.
منبع:

1399/06/01
14:12:11
5.0 / 5
2015
تگهای خبر: دولت , مجلس , مجلس دهم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
محفل