یادداشت مهمان؛

انقلاب اسلامی و ماموریت دهه پنجم انقلاب

انقلاب اسلامی و ماموریت دهه پنجم انقلاب

محفل: در آغاز راه قرن پانزدهم شمسی و درحال برداشتن قدمهای دهه پنجم انقلاب اسلامی هستیم؛ قرنی پر تلاطم و دهه ای پر عبرت.


به گزارش محفل به نقل از مهر، امروز ۱۲ بهمن، سالروز ورود حضرت امام رهبر کبیر انقلاب به ایران بعد از یک دهه تبعید توسط رژیم ستمشاهی است. محمد مجاور شیخان در یادداشتی پیرامون دهه پنجم انقلاب نوشته است:
در ابتدای راه قرن پانزدهم شمسی و درحال برداشتن قدمهای دهه پنجم انقلاب اسلامی هستیم؛ قرنی پر تلاطم و دهه ای پر عبرت که می توان از تجربیات اندوخته شده آنها، چراغ هایی پر نور برای آینده ساخت.
انقلاب اسلامی ایران در قرن بیستم نشان داد که نه فقط دین منسوخ نشده و فقط به عنوان یک امر شخصی نیست، بلکه برمبنای آن، می توان انقلابی را رقم زد که بارزترین ظهور و بروز اجتماعی، سیاسی و فرهنگی را در ابعاد جهانی داشته باشد. انقلابی که نه فقط ایران بلکه منطقه و تمامی نظام بین الملل را تحت تأثیر خود قرار داد و همه معادلات و نظریه های سیاسی را به چالش کشید.
چهار دهه گذشته از عمر انقلاب اسلامی نیز بر همگان ثابت کرد که ایران اسلامی، فشارها و تهاجمات متوالی نظامی و اقتصادی را بر نمی تابد و در قامت جمهوری اسلامی، اجازه نمی دهد به شخصیت، هویت و استقلال ایران و مذهب تشیع و اسلام کوچک ترین ضربه ای وارد شود. راه آینده ما وقتی روشن می شود که با نگاهی به چهار دهه گذشته انقلاب اسلامی و خصوصاً با توجه به بیانیه گام دوم انقلاب و رهنمودهای رهبر معظم انقلاب بتوانیم، نقاط قوت را تقویت و نقاط ضعف را برطرف نماییم.
نقد عملکردهای کارگزاران انقلاب باید از درون انقلاب شروع شود. باید بتوانیم به دور از سلایق سیاسی نگاه کارشناسانه ای به دولت ها، مدیریت ها، و مسئولیت ها داشته باشیم. این مشی بنیانگذار انقلاب اسلامی و رهبر معظم انقلاب اسلامی نیز بوده است. چنانچه رهبر معظم انقلاب اسلامی اخیراً به مسأله موانع کسب وکار و عدم تسهیل صدور مجوزها نقد داشتند. با چنین الگویی با نقد چهار دهه گذشته و ریشه یابی نقاط ضعف می توانیم قدمهای خودرا در دهه پنجم با قوت بیشتری برداریم و به سمت فردای روشن کشور مان پیش برویم.
اصلاح واقعی و راستین از نقد عبور می کند و امید وقتی جوانه های بیشتری می زند و به بار می نشیند که اصلاح رخ دهد. پس در پنجمین دهه انقلاب اسلامی باتوجه به خواست مردم و تاسی به سیره و رفتار امام راحل و رهبر معظم انقلاب می توانیم آینده ای روشن تر را رقم بزنیم
و همانگونه که رادنی شکسپیر (Rodney Shakespeare) نویسنده انگلیسی کتاب پاسخ الگویی نوین (A New Paradigm Response) که با الهام از دو نامه رهبر انقلاب خطاب به جوانان غربی، نوشته شده است، اینطور می نویسد: « ایران حالا در مرحله ای است که می تواند انقلابش را به جهانیان عرضه کند، انقلابی که در پی استقلال سیاسی، اقتصادی و فرهنگی است که همان خواست امام خمینی (ره) بود»
آینده انقلاب روشن است و نظام جمهوری اسلامی با اقتدار و عزت و حمایت های مردمی از ارزش های انقلاب اسلامی پاسداری خواهدنمود.

1402/11/13
12:16:52
5.0 / 5
202
تگهای خبر: اقتصاد , دولت , قم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
لینک دوستان محفل
محفل