پاك فطرت:

رژیم صهیونیستی در مقابل جوانان مقاوم غزه زمین گیر شده است

رژیم صهیونیستی در مقابل جوانان مقاوم غزه زمین گیر شده است

به گزارش محفل، یک عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی اشاره کرد: امروز به برکت عظمت انقلاب اسلامی ایران، رژیم صهیونیستی در مقابل جوانان مقاوم غزه زمین گیر شده است.


به گزارش محفل به نقل از ایسنا، علیرضا پاک فطرت در نطق میان دستور خود در جریان جلسه علنی امروز ( سه شنبه) مجلس، بیان کرد: رژیم اشغالگر صهیونیستی در جنگ سه روزه کشورهای منطقه را شکست داد. امروز به برکت عظمت انقلاب اسلامی ایران در مقابل جوانان مقاوم غزه زمین گیر شده است و این به مفهوم نابودی زود هنگام اسرائیل می باشد.
ایشان سپس اظهار داشت: استان پهناور فارس که مرزهای آبی و خاکی جنوب کشور را پشتیبانی می کند، امروز به سبب بی توجهی های گذشته گرفتار مشکل شده است. استان فارس که روزی در بعد کشاورزی و دامپروری سرآمد بود، امروز به سبب خشکسالی های متوالی گرفتار بحران شده است. کم بارشی و خشکسالی امسال فارس را با بحران حاد مواجه خواهدنمود. اگر امروز فکری برای آنها نشود فاجعه به بار می آید و دولت باید گندم را با چند برابر قیمت از خارج وارد کند. انتظار می رود وزارت نیرو و وزارت جهاد کشاورزی با بارور کردن ابرها تا حدودی کمبود بارش را جبران کنند.
نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی در تذکری خطاب به وزیر ورزش و جوانان، بیان کرد: با وجود این که استان فارس دارای نوجوانان و جوانان برومند و ورزشکار است اما سرانه ورزشی خصوصا در شهر شیراز از متوسط کشوری بسیار پایین تر است. فارس با جمعیتی نزدیک ۶ میلیون نفر یک ورزشگاه استاندارد و یک تیم فوتبال در لیگ برتر ندارد در صورتیکه در دو دهه قبل، دو تیم فوتبال در لیگ برتر داشته است.
ایشان سپس اشاره کرد: شیراز یک شهر دانشگاهی و یک شهر درمانی است. در عرصه درمان جمعیت ۱۰میلیونی جنوب کشور را سرویس می دهد. با کمبود شدید تخت بیمارستانی روبرو است. در بعد آموزشی و مدارس در استان فارس حتی در شهرستان شیراز و زرقان که مرکز استان فارس است، هنوز مدارس سنگی و مدارس کانکسی وجود دارد. قیمت دارو خصوصا قیمت داروهای خاص در شیرار نجومی شده است. اختصاص بودجه های عمرانی استان فارس امسال حداکثر ۳۵ درصد بوده در صورتیکه نزدیک ۱۰ ماه از سال قبل است.
وی در بخش دیگری از تذکر خود بیان کرد: امروز بازار رها شده است و هرکس به هر قیمتی اجناس خودرا می فروشد. گرانی ها مردم را کلافه کرده است. گوشت گوسفند به شدت گران شده است که توجیهی ندارد. این گرانی ها در کشور طبیعی نیست. خرج به دخل نمی خورد و کارگر و کارمند و بازنشسته همه نگران هستند.
پاک فطرت در ادامه با اشاره به ضرورت اصلاح سیستم اداری کشور، بیان کرد: بی عدالتی در پرداخت حقوق ها، کارمندان و کارگران را گله مند کرده است. چرا باید حقوق پرسنل شرکتی نصف حقوق پرسنل همتراز باشد؟ این وضعیت جوانان را آزرده کرده است. به نام استخدام نخبگان نباید قانون را دور زد. قرار بود معلمان حق التدریسی و نهضتی تعیین تکلیف شوند.
ایشان سپس بیان کرد: قرار بود پرسنل شرکتی که بیش از پنج سال سابقه دارند، تعیین تکلیف شوند و حداقل آن نیز یکسان شدن حقوق آنان با نیروهای همتراز پرسنل رسمی بود. قرار بود مطالبات پایان خدمت بازنشستگان خصوصا آموزش و پرورش، بهداشت و درمان، مخابرات و بقیه وزارتخانه ها بموقع پرداخت گردد اما این کار انجام نشده است.1402/10/19
12:50:55
5.0 / 5
195
تگهای خبر: آموزش , دولت , قانون , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
لینک دوستان محفل
محفل