در یك نشست صورت گرفت؛

بررسی ظرفیتهای جنبش های ضدنژادپرستی در مقابله با رژیم صهیونیستی

بررسی ظرفیتهای جنبش های ضدنژادپرستی در مقابله با رژیم صهیونیستی

به گزارش محفل، نشست تخصصی ظرفیتهای جنبش های ضد نژادپرستی برای مقابله با رژیم صهیونیستی در مؤسسه پژوهشی فرهنگی انقلاب اسلامی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت الله خامنه ای برگزار گردید.به گزارش محفل به نقل از مهر، نشست تخصصی «ظرفیت های جنبش های ضد نژادپرستی برای مقابله با رژیم صهیونیستی» در محل مؤسسه پژوهشی فرهنگی انقلاب اسلامی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت الله خامنه ای برگزار گردید.
در این نشست تحلیل گران امور بین الملل داوود عامری، محمود محمدی، سیداحمد دستمالچیان و محسن پاک آیین به بررسی تبعیض نژادی جاری در سده اخیر فلسطین که با حمایت کشورهای غربی و به سردمداری رژیم صهیونیستی صورت می گیرد، پرداختند.
جنایات ماه های اخیر در غزه نمونه بارز روا داشتن تبعیض نژادی رژیم غاصب اسراییل به مردم فلسطین است.
چگونگی هم افزایی و بهره برداری از ظرفیت جنبش های ضد نژادپرستی و ضد تبعیض نژادی جهت مقابله با جنایات رژیم صهیونیستی از موضوعات مهم مطروحه در این جلسه بود.
رژیم غاصب صهیونیستی یک رژیم آپارتاید است
عامری ضمن اشاره به این که رهبر معظم انقلاب اسلامی رژیم صهیونیستی را مظهر تبعیض نژادی دانستند اضافه کرد: رژیم غاصب صهیونیستی به اعتراف صریح گزارشگران ویژه سازمان ملل و بیانیه سازمان عفو بین الملل یک رژیم آپارتاید است. برای مقابله با نژادپرستی رژیم صهیونیستی باید با استفاده از ظرفیت قواعد بین المللی و هم جنبش ها و سازمان های مردم نهاد، تبیین علمی و فرهنگی صورت دهیم و نظریه گفتمانی عرضه دهیم تا میان هم فکران و هم مسیران ائتلاف تشکیل دهیم.
دبیرکل مجمع جهانی صلح اسلامی، تاکید کرد: صهیونیست باید ورای رژیم صهیونیستی مطالعه شود؛ صهیونیست بین المللی خطر بزرگ جهانی و یاد شده مقام معظم رهبری است. عقاید افراطی در در سایت های اینترنتی در رابطه با کلونی های صهیونیست به وضوح قابل مشاهده می باشد. آنان جمعیت سرمایه داران صهیونیست را صاحبان دنیا و مابقی انسان ها را برده خطاب می کنند.
نژادپرستی می تواند رژیم صهیونیستی را از بین ببرد
محمدی در ادامه این نشست ضمن تبیین مواضع امام خمینی (ره) در رابطه با رژیم صهیونیستی درطول تاریخ انقلاب اسلامی، اظهار داشت: خیلی از قدرت ها مانع شدند که جنبش های مردم نهاد مسیر درستی را پی بگیرند. اما علیرغم این ممانعت ها شاهد بودیم که در خلال جنایات اسراییل در غزه خیلی از این جنبش ها در پشتیبانی از مردم فلسطین به پا خواستند.
وی خاطرنشان کرد: نژادپرستی موضوعی است که می تواند رژیم صهیونیستی را از بین ببرد؛ شرایط و سازمان های بین المللی بعنوان یک دیپلماسی رسمی محیا هستند تا نظام اسلامی گفتمان خویش را توسعه دهد.
پرداختن به مبحث فلسطین از مصادیق بیدارگری مردم دنیا توسط امام (ره) است
در ادامه دستمالچیان با تاکید بر این که والاترین هدف امام خمینی (ره) از آغاز نهضت، مبارزه با سلطه بین الملل بوده اظهار نمود: پرداختن به مبحث فلسطین و تعیین روز جهانی قدس توسط حضرت امام (ره) از مصادیق بیدارگری مردم دنیا توسط ایشان است.
دستمالچیان خاطرنشان کرد: اگر محور مقاومت با صلابت و قدرت در میدان حضور دارد به علت همین بیدارگری ها است. نظام سلطه در زمینه نرم دارد افکار عمومی را تحت تاثیر قرار می دهد، ما با این که در زمینه سخت حضور موفقی داشته ایم نتوانستیم در زمینه نرم دستاورد قابل توجهی در دنیا داشته باشیم، باید گفتمان خویش را در دنیا نه با زبان درون گفتمانی خودمان، بلکه با زبان بین المللی گسترش دهیم.
پاک آیین در پایان، باورپذیری آپارتاید بودن رژیم صهیونیستی در زمینه بین المللی جهت منحل کردن این رژیم را حائز اهمیت دانست و افزود: اسراییل و رژیم آپارتاید آفریقای جنوبی به لحاظ ظهور و فروپاشی دارای شباهت هستند. خیلی از یهودیان، اسراییل را نماینده خود نمی دانند؛ اگر در جهان مطرح شود، اسراییل نماینده یهودیان نیست، بهانه اصلی این رژیم غاصب جهت ادامه حیاتش از بین خواهد رفت.


منبع:

1402/10/13
09:18:11
5.0 / 5
189
تگهای خبر: ائتلاف , اینترنت , رهبری , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
لینک دوستان محفل
محفل