محبی نجم آبادی:

تلاش مجلس و دولت حفظ پویایی در بازار بورس است

تلاش مجلس و دولت حفظ پویایی در بازار بورس است

محفل: به گزارش محفل، عضو کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۱۴۰۳ با اشاره به اینکه تلاش مجلس و دولت حفظ پویایی در بازار بورس است، اظهار داشت: باید تضمینی برای سرمایه گذار در بازار بورس وجود داشته باشد تا سهامدار بداند در بالا و پایین رفتن های اقتصادی کشور ضربات مهلکی نمی خورد.


بهروز محبی نجم آبادی در گفت و گو با ایسنا، در رابطه با تمهیدات لایحه بودجه برای ترغیب سرمایه گذاری در بازار بورس اظهار داشت: در وهله اول باید دولت به بازار سرمایه نگاه ویژه ای داشته باشد و از طرق مختلف از سهامداران بازار بورس بخصوص صاحبان سهام خرد حمایت شود همچون آن مدیریت برخی ورودها و ایجاد شفافیت در رفتار دولت در بازار سرمایه است.
این عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با تکیه بر این که تلاش مجلس و دولت حفظ پویایی در بازار بورس است، به بیان راهکارهای افزایش اعتماد سرمایه گذاران در بازار بورس پرداخت و اظهار داشت: باید تضمینی برای سرمایه گذار در بازار بورس وجود داشته باشد تا سهامدار بداند در بالا و پایین رفتن های اقتصادی کشور ضربات مهلکی نمی خورد.
محبی نجم آبادی افزود: در دو سال گذشته بحث بیمه سهام مطرح بود علاوه بر آن تمهیداتی در بودجه ۱۴۰۲ برای پشتیبانی از سهامداران اندیشیده شد ولی به صورت کلی عمده بحث به مدیریت بازار سرمایه برمی گردد.
وی افزود: علاوه بر این، اگر شاخصهای اقتصادی کشور گرفتار تلاطم نشود، خود به خود بازار بورس جایگاه خویش را پیدا می کند؛ قانون مالیات بر عایدی سرمایه هم کمک می نماید تا سرمایه ها به جای سوداگری به سمت بازار سرمایه سوق پیدا کند و مسیر درست خویش را بپیماید.
منبع:

1402/10/05
09:35:28
5.0 / 5
233
تگهای خبر: اقتصاد , دولت , طرح , قانون
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
لینک دوستان محفل
محفل