جشنواره فرهنگی هنری أنا من حسین وارد مرحله داوری می شود

جشنواره فرهنگی هنری أنا من حسین وارد مرحله داوری می شود

محفل: به گزارش محفل، جلسه مشترک کمیته های دومین دوره جشنواره فرهنگی هنری خاندان علیهم السلام جشنواره بین المللی أنا مِن حسین تشکیل شد.به گزارش محفل به نقل از مهر، جلسه مشترک کمیته های دومین دوره جشنواره فرهنگی هنری خاندان علیهم السلام «جشنواره بین المللی أنا مِن حسین» تشکیل شد.
در این جلسه که به ریاست حجت الاسلام و المسلمین محمدحسن اختری رئیس شورایعالی مجمع جهانی خاندان (ع) و مدیرعامل بنیاد بین المللی عاشورا تشکیل شد، آخرین وضعیت آثار واصله بررسی و در رابطه با آغاز روند داوری تصمیماتی اتخاذ شد.
در ابتدای این نشست حجت الاسلام حسینی عارف دبیر جشنواره گزارشی از مراحل برگزاری این رویداد از آغاز فراخوان تابحال ارائه نمود.
به گفته وی، تابحال و در فاصله دو هفته به پایان مهلت مشارکت، بیشتر از ۴۵۰ اثر از ۱۸ کشور جهان به دبیرخانه های جشنواره در ایران و هندوستان واصل شده است؛ که نسبت به دورهٔ اول جشنواره خاندان (ع) تنوع کشوری بیشتری داشته است.
سپس آقایان درویشی رئیس کمیته آموزش، خاکرند رئیس کمیته فرهنگی هنری، فرمانیان رئیس کمیته علمی، رضایی رئیس کمیته بین الملل و حیدر رئیس کمیته اجرایی جشنواره نظرات خویش را بیان نمودند. جشنواره فرهنگی هنری خاندان (ع) در دورهٔ دوم خود با نام «أنا مِن حسین» فراخوان شد، با دو مبحث تخصصیِ «معرفی امام حسین (ع) و قیام عاشورا به غیر شیعیان» و «ارتباط امام حسین با پیامبر اکرم (ص)» و زیر موضوعات آنها در پنج بخش فراخوان گردید. این جشنواره به همت «بنیاد بین المللی عاشورا» برگزار شده و معاونت علمی فرهنگی مجمع جهانی خاندان (ع)»، «مرکز مطالعات و پژوهش های کربلا وابسته به آستان مقدس امام حسین (ع)» و «حوزه هنری انقلاب اسلامی» از مشارکت کنندگان در برگزاری آن هستند. هنرمندان و نویسندگان ایرانی تا ۳۰ آذر ۱۴۰۲ و هنرمندان و پژوهشگران غیر ایرانی تا دو هفته دیگر (۳۱ دسامبر ۲۰۲۳) فرصت دارند تا آثار خویش را به دبیرخانه این جشنواره ارسال کنند. لازم به ذکر است که نخستین دورهٔ جشنوارهٔ فرهنگی هنری خاندان (ع) با نام «جایزه بزرگ پیامبر اعظم (ص)» در سال ۱۳۹۳ با مشارکت ۸۹۸ اثر از هنرمندان و نویسندگان ۱۴ کشور جهان برگزار گردید.

1402/09/24
21:21:30
5.0 / 5
255
تگهای خبر: آموزش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لینک دوستان محفل
محفل