نماینده سردشت:

دادگاه فساد چای دبش تشکیل شود

دادگاه فساد چای دبش تشکیل شود

به گزارش محفل، یکی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی خواهان تشکیل دادگاه برای رسیدگی به موضوع فساد واردات چای توسط شرکتی با نام دبش شد و اظهار داشت: باید تمام جوانب این مساله بصورت دقیق بررسی و در دادگاهی علنی تمامی زوایا و پشت پرده موضوع روشن و به سمع و نظر مردم برسد.


به گزارش محفل به نقل از ایسنا، کمال حسین پور نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در مجلس شورای اسلامی در جلسه روز دوشنبه ۲۰ آذر ۱۴۰۱ صحن مجلس در نطق میان دستور خود اشاره کرد: هر روز دهها نفر برای دریافت تسهیلات ازدواج و فرزندآوری و کمیته امداد و سرمایه گذاری در طرح های تولیدی یا تسهیل در پرداخت این وام ها، به دفترم مراجعه یا تماس می گیرند؛ هفت خان رستم را باید طی کنند تا وامی چند میلیونی را دریافت نمایند، بانکها هر روز سنگی جلوی پای مردم می اندازند و خیلی از مردم به سبب نداشتن ضامن قید دریافت این تسهیلات را می زنند.
وی ادامه داد: خیلی از زوج های جوان با کامل شدن پرونده تسهیلات ازدواج یا فرزندآوری ماه ها است منتظر واریز وام هستند و تنها جوابی که بانکها به آنها می دهند این است که اعتبار نیست، اما چه شده که شخص یا شرکتی بتواند چنین مبلغ هنگفتی ارز را از نظام بانکی کشور دریافت کند و کسی، دستگاهی یا وزارتخانه ای مسئولیت آنرا نپذیرد؟ این مساله که در کدام دولت یا دستگاه این اختلاس یا رانت به وجود آمده اصلا موضوعیت ندارد و به صورتی پاک کردن صورت مساله است؛ باید تمام جوانب این مساله بصورت دقیق بررسی و در دادگاهی علنی تمامی زوایا و پشت پرده موضوع روشن و به سمع و نظر مردم برسد. نباید هیچ خط قرمز و مماشاتی وجود داشته باشد. این شخص یا شرکت اساسا تنها نبوده و حامیانی داشته؛ باید برای پاسخگویی به افکار عمومی با تک تک آنها بصورت علنی و شفاف برخورد شود.
این نماینده مجلس عنوان کرد: مگر می شود چنین مبلغ هنگفتی که با بودجه عمرانی کشور برابری می کند و می توان با آن به خیلی از نیازهای آموزشی، بهداشتی، ساخت و تجهیز مدارس، آب آشامیدنی و آسفالت راه های مواصلاتی کشور پاسخ گفت، بصورت اتفاقی یا تصادفی پرداخت شده باشد؟ حتما زوایای این مساله بسیار پیچیده است. مبادا فردا باز در واردات کالاهایی چون شکر و برنج، چنین موضوعی که موجب ناراحتی مردم و دوستداران واقعی انقلاب شده، تکرار شود. دولت باید منافذ فساد را برای جلوگیری از تکرار آن ببندد.
حسین پور در ادامه بیکاری، عدم اقدام لازم برای رونق کشاورزی، تعطیلی کارخانه و مهاجرت را همچون مشکلات حوزه انتخابیه خود عنوان و اشاره کرد: مهاجرت در شهرستان سردشت از پدیده ای ناگوار به فاجعه ای بزرگ تبدیل گشته و از مهاجرت یک جوان به مهاجرت خانوادگی و دسته جمعی تبدیل گشته است. وقتی بر سفره خانواده نان نباشد و پدر خانواده از تامین حداقل های زندگی به سبب بیکاری ناتوان باشد، مجبور به مهاجرت می شود.
وی اظهار داشت: چندین سال است مرز کیله سردشت از جانب جمهوری اسلامی ایران رسمی شده و وزارت امور خارجه باید زمینه های رسمی شدن این مرز را از دولت عراق پیگیری کند، اما مشخص نیست که آقای امیرعبداللهیان چه می کند و کجاست؟ هر بار که پیگیری می کنم قولی و وعده ای می دهد و موضوع فراموش می شود.
منبع:

1402/09/20
14:46:59
5.0 / 5
282
تگهای خبر: آموزش , پرونده , پیگیری , حامی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
لینک دوستان محفل
محفل