دبیركل مجمع جهانی اهل بیت (ع):

زن می تواند در محیط جامعه تأثیرگذار و نقش آفرین باشد

زن می تواند در محیط جامعه تأثیرگذار و نقش آفرین باشد

محفل: مراسم جشن ولادت باسعادت حضرت زینب (س) با حضور و سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین رضا رمضانی دبیرکل مجمع جهانی دوده (ع) در مسجد النبی (ص) واقع در محله نارمک تهران اجرا شد.به گزارش محفل به نقل از مهر، مراسم جشن ولادت باسعادت حضرت زینب (س) با حضور و سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین رضا رمضانی دبیرکل مجمع جهانی دوده (ع) در مسجد النبی (ص) واقع در محله نارمک تهران اجرا شد.
در این مراسم حجت الاسلام و المسلمین رمضانی با تبریک ولادت باسعادت حضرت زینب (س) و روز پرستار و کادر درمانی که به بیماران خدمت می کنند از کارهای گسترده مسجد النبی (ص) تقدیر کرد و اضافه کرد: مسجد به مفهوم واقعی باید یک پایگاه باشد که در آن هم معارف الهی گفته شود و هم اخلاق دوده (ع) و احکام الهی ترویج داده شود.
وی با اعلان اینکه دینداری پس از دین شناسی و دین باوری است اشاره کرد: اگر ما دین را درست بشناسیم و درست باور نماییم آن وقت دیندار خواهیم بود. انسان های متدین افرادی دین شناس و دین باور هستند. مهم ترین باور هم باوری است که انسان مؤمن نسبت به خدای متعال پیدا می کند. بطور قطع این در اخلاق، آداب و نوع برخورد او تأثیرگذار است و انسان را متواضع بار می آورد.
دبیرکل مجمع جهانی دوده (ع) اظهار داشت: حیات حضرت زینب (س) حدود ۵۵ تا ۵۶ سال بوده است. ایشان در ۵ سال اول زندگی با مشکلی مواجه نبود. آن زمان اواخر هجرت پیامبر (ص) بود و پس از فتح مکه حکومت نبوی تشکیل شده و زمان اقتدار مسلمانان بود. آن دوران به لحاظ گسترش جامعه اسلامی دوران طلایی بود. حضرت زینب (س) پس از رحلت پیامبر اکرم (ص) همیشه با مصائبی روبرو شد آنقدر در زندگی مصائب دید که یکی از القاب ایشان ام المصائب است. بیش از ۵۰ لقب برای حضرت زینب (س) ذکر شده که تعدادی از آنها از مقامات معنوی، علمی و عرفانی آن بانوی بزرگوار حکایت می کند. مصائب عامل ارتقای معنوی حضرت زینب سلام الله علیها بود.
رمضانی با اشاره به ۵۰ سال زندگی حضرت زینب (س) گفت: با مطالعه ای جامع و دقیق نسبت به دوران حیات حضرت زینب (س) به این نتیجه می رسیم که زن می تواند در محیط جامعه تأثیرگذار و نقش آفرین باشد.
دبیرکل مجمع جهانی دوده (ع) اظهار داشت: نقشی که در خانه به عنوان مربی به زن داده شده که نسل بشری را در جامعه انسانی تربیت کند، نقشی بسیار مهم و تعیین کننده است.
وی با اعلان اینکه انسان تا وقتی که بر خود مدیریت نداشته باشد نمی تواند دیگران را مدیریت کند، افزود: حضرت زینب (س) بواسطه بندگی و معرفتی که نسبت به خدای متعال پیدا کرد به قدرت مدیریت بر خود رسید و بعد از آن به مدیریت در صحنه دست پیدا کرد. آن حضرت خیلی از صحنه های بحرانی را مدیریت کردند. حضرت زینب (س) به مقام عبودیت و بندگی رسید و به جایگاهی که مدیریت بر خود دارد. بسیاری مدیریت در صحنه را متوجه نمی شوند و هر کسی قدرت و توانمندی آنرا ندارد که به صحنه آمده و بحران را مدیریت کند.
دبیرکل مجمع جهانی دوده (ع) با اعلان اینکه حضرت زینب (س) به جایگاهی رسید که توانست دیگران را مدیریت کند، اضافه کرد: لازمه مدیریت بر دیگران شرح صدر است. مدیریت حضرت زینب از محرم الحرام آغاز می شود و با اهمیت ترین دوران مدیریت ایشان در شام و کاخ یزید بود. در آن زمان مدیریت حضرت زینب (س) به مرحله ای می رسد که پس از سه روز کاخ یزید تبدیل به مجلس عزای حسین (ع) می شود. حضرت زینب (س) بهترین و بزرگترین روایتگر کربلاست، بدون ذره ای تحریف این واقعه و حادثه را روایت کرد. امروزه هر جایی که مبارزه مقابل ظلم و ستم و زر، زور و تزویر است به صورتی مبارزه کنندگان درس خوانده ی مکتب حسین (ع) و زینب (س) هستند.
حجت الاسلام و المسلمین رمضانی اظهار داشت: حضرت زینب (س) در مقابل ظلم و ستم مقاومت کرد و در کنار ولی خدا ایستاد و معرفت، محبت و اطاعت نسبت به ولی خدا پیدا کرد. ۵۰ سال زندگی ایشان اینطور سپری شد. برخی مدعی شدند که حضرت زینب (س) مسافری متحیر بود، اما در جواب آنها باید اظهار داشت که زینب (س) مسافری هدفمند بود. از این بانوی بزرگوار جهان اسلام باید درس مقاومت در مقابل ناملایماتی که در زندگی برای یک مؤمن واقعی اتفاق می افتد، آموخت.
حجت الاسلام و المسلمین رمضانی در آخر با اشاره به کشتار وحشیانه مردم مظلوم فلسطین و آواره شدن میلیونها نفر از ساکنان نوار غزه گفت: غزه یک زندان بین المللی در دنیاست و ناقض ترین رژیمی که حقوق بشر و بیانیه ها و قطعنامه ها را زیر پا گذاشته رژیم صهیونیستی است.


منبع:

1402/08/30
09:00:50
5.0 / 5
194
تگهای خبر: مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
لینک دوستان محفل
محفل