معاون آموزش و ارتباطات شورای عالی قرآن خبر داد؛

رویکرد جدید در جلسات تلاوت و استماع قرآن، با مشارکت استان ها

رویکرد جدید در جلسات تلاوت و استماع قرآن، با مشارکت استان ها

به گزارش محفل، محمدتقی میرزاجانی، معاون آموزش، پژوهش و ارتباطات شورایعالی قرآن با بیان رویکرد جدید در جلسات استماع اظهار داشت: برای تقویت فضای قرآنی در استان ها، ظرفیت این جلسه ملی را در استان ها پی میگیریم.


به گزارش محفل به نقل از مهر، مدتی است که محفل تخصصی باعنوان “جلسه تلاوت و استماع قرآن کریم” به صورت ماهانه در مجتمع امام خمینی (ره)، حسینیه الزهراء (س) برگزار می گردد. این جلسه که تابحال شانزده نوبت تشکیل شده، باحضور تعدادی از پیشکسوتان، قاریان، حافظان و فعالان قرآنی تهرانی و برقراری ارتباط برخط تصویری با قرآنیان سراسر کشور، یک چهارشنبه در ماه از موعد نماز مغرب و عشاء شروع می شود و حدود دو ساعت به طول می انجامد. تلاوت قرآن توسط اساتید و قاریان ممتاز، قرائت دعا و مناجات، بیان نکات تدبری برخی آیاتی که در جلسه تلاوت می شود و پخش کلیپ های مناسبتی، همچون بخش های این برنامه وزین را تشکیل می دهد. محمدتقی میرزاجانی، معاون آموزش، پژوهش و ارتباطات شورایعالی قرآن با بیان رویکرد جدید در این جلسات، اظهار داشت: تصمیم گرفتیم برای تقویت فضای قرآنی در استان ها، ظرفیت این جلسه ملی را با استان هایی که متقاضی هستند به اشتراک بگذاریم. به این صورت که تمام یا بخشی از هر جلسه را در اختیار قرآنیان یک استان قرار دهیم تا با حضور و اجرای اساتید و قاریان ممتاز بومی، توانمندی های قرآنی آن استان، در این برنامه پرمخاطب، مطرح و معرفی شود و اسباب انگیزش بیشتر جامعه قرآنی آن منطقه فراهم شود. وی ادامه داد: علیرغم این که به جز یکی دو جلسه، هنوز در مورد این طرح اطلاع رسانی خاصی انجام نداده ایم اما برخی استان ها مثل قزوین و زنجان، آمادگی خویش را برای مشارکت در این برنامه اعلام نموده اند. در همین راستا، هفدهمین جلسه تلاوت و استماع قرآن کریم، در روز چهارشنبه ۲۴ آبان ماه، باحضور جامعه قرآنی استان زنجان همراه خواهد بود. میرزاجانی افزود: فعالان قرآنی و مجموعه ها و تشکل های قرآنی هریک از استان ها، درصورتیکه تمایل دارند در این جلسات حضور و مشارکت داشته باشند می توانند درخواست شأن را به شورایعالی قرآن ارائه نمایند تا ضمن برنامه ریزی لازم، تقویم زمانی برنامه در ارتباط با ایشان مشخص و اعلام گردد.
قابل ذکر است، جلسات ماهانه تلاوت و استماع قرآن کریم به همت شورایعالی قرآن، مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه و سازمان دارالقرآن الکریم برگزار می گردد.


1402/08/23
13:42:03
5.0 / 5
228
تگهای خبر: آموزش , طرح , قاضی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
محفل