منصور ارضی:

اولین هیأت توسط حضرت زهرا (س) تشکیل شد

اولین هیأت توسط حضرت زهرا (س) تشکیل شد

به گزارش محفل، یکی از مدیحه سرایان برجسته کشور اظهار داشت: اولین هیأت در دستگاه خاندان (ع) توسط حضرت زهرا (س) و در زمان حدیث شریف کساء تشکیل شد.به گزارش محفل به نقل از مهر، منصور ارضی در هجدهمین همایش مدیران هیأت های محوری و برگزیده کشور که در سالن همایش های شهید آیت الله بهشتی مجموعه فرهنگی سرچشمه برگزار شد، اظهار نمود: اگر ما در دستگاه امام حسین (ع) فعال هستیم در اولین مرحله باید یقین نماییم که خداوند ما را با این هدف خلق کرده است.
وی ضمن اشاره به این که باید مسئولیت خویش را به بهترین شکل انجام دهیم، مطرح کرد: یکی از طریق ها برای موفقیت در راه این مسئولیت ترک حرام و انجام حلال است.
این مداح برجسته با اشاره به اینکه اصل بنیاد هیأت دست حضرت زهرا (س) است، اظهار داشت: خرج هیأت ها و مراسمات را هم خود حضرت زهرا (س) متقبل می شوند.
ارضی ضمن اشاره به این که حماسه فاطمیه دارای معانی بسیاری است، تصریح کرد: حضرت زهرا (س) تمام آنچه باید برای بقای اسلام و راه امیرالمؤمنین (ع) خرج کند را خرج کرده است. در حریم امام حسین (ع) باید کثیفی ها را از خود پاک نماییم، هیأت ها در جامعه محور هستند چونکه بنای انقلاب اسلامی هم برپایه هیأت بوده است.
وی ضمن اشاره به این که ورود به هیأت دارای آدابی است که باید آنها رعایت شود، خاطرنشان کرد: اولین هیأت در دستگاه خاندان (ع) توسط حضرت زهرا (س) و در زمان حدیث شریف کساء تشکیل شد.: فعالین عرصه هیأت باید بدانند خاکسارترین فرد و کوچک ترین فرد خود شما هستید و هرگاه در این دستگاه خویش را کوچک کنید، بزرگ خواهید شد.
این مداح برجسته با اشاره به اینکه باید در استقبال از دیگران بخصوص جوانان نهایت دقت را داشته باشید، ابراز کرد: در حریم و زیر پرچم خاندان (ع) افراد بسیاری رشد پیدا کردند. در هیأت ها باید مراقب رفتار خود باشیم، هیأتی ها باید مطیع فرمایشات مقام معظم رهبری باشند و نخستین نفر فرمان ولی فقیه را عملیاتی کنند.
وی با اشاره به اینکه امروز دشمن در فضای مجازی سرمایه گذاری بسیاری دارد، عنوان کرد: این سرمایه گذاری در صدر اسلام هم انجام شد و کار به جایی رسید که امام حسین (ع) را مسلمان نمی دانستند.


منبع:

1402/08/21
08:46:25
5.0 / 5
274
تگهای خبر: رهبری , طرح
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
لینک دوستان محفل
محفل