عضو كمیسیون اجتماعی مجلس عنوان كرد

بررسی ابعاد حادثه کمپ ترک اعتیاد لنگرود در دستور کار مجلس

بررسی ابعاد حادثه کمپ ترک اعتیاد لنگرود در دستور کار مجلس

محفل: به گزارش محفل، از گیلان عضو کمیسیون اجتماعی مجلس اظهار داشت: بررسی ابعاد حادثه تلخ و ناگوار کمپ ترک اعتیاد لنگرود در دستور کار مجلس شورای اسلامی قرار دارد.


حسین حاتمی عصر امروز سه شنبه ۱۶ آبان ماه در حاشیه بازدید از محل حادثه کمپ ترک اعتیاد لنگرود در گفت و گو با ایسنا اظهار داشت: انجام تحقیقات جامع برای تهیه و ارائه گزارش کامل درباب بررسی ابعاد موضوع، شناسایی مقصرین احتمالی این ماجرا و چگونگی وقوع این اتفاق در دستور کار قرار مجلس شورای اسلامی دارد.
وی با اشاره به این که گزارش جامعی در این خصوص تهیه و در مجلس شورای اسلامی ارائه خواهیم کرد، اظهار داشت: با جمع بندی موارد گوناگون در سطح شهرستان و استان همین طور بررسی مستنداتی که تا حالا بوده و در نظر گرفتن اقدامات پسین و پیشین در این مجموعه، گزارشی تهیه و در صحن علنی مجلس قرائت و به سازمان های ذی نفع در سطح کشور و مدیریت کلان کشور ارجاع داده خواهد شد.
حاتمی با اعلان اینکه بررسی وضعیت نگهداری در سایر کمپ های ترک اعتیاد نیز مورد توجه است، اشاره کرد: باید سازمان بهزیستی کشور، نهادهای متولی و ناظر با هدف پیشگیری و عدم تکرار این حادثه تلخ متمرکز شده و مسئله اعتیاد و نگهداری از معتادان و کمپ های نگهداری بازنگری اساسی شود تا شاهد وقوع چنین اتفاق تلخ و ناگوار در کشور نباشیم.
وی با اعلان اینکه چنانچه مشکلات را بصورت زیربنایی نمی توانیم حل نماییم حداقل این است که اقدامات پیشگیرانه از باب مسائل تأمینی و ایمنی در سطوح مختلف باید داشته باشیم، اشاره کرد: علاوه بر لحاظ کردن این مسائل در کمپ های ترک اعتیاد باید در مراکز گوناگون دیگر همچون در سطح مدارس، مجتمع ها و خوابگاه های دانش آموزی و دانشجویی رعایت این مسائل مورد توجه قرار گیرد.
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی اشاره کرد: وزارتخانه های مربوطه بایستی با جدیت در این خصوص ورود داشته باشند و پیش از هرگونه اتفاقی اقدامات پیشگیرانه را در ساختار فیزیکی ساختمان ها شامل امکانات اطفاء آتش سوزی و سایر حوادث غیر مترقبه لحاظ کنند.
حاتمی با اشاره به این که مجلس هم این ظرفیت را ایجاد و کمک می نماید تا این مساله به نحو احسن مدیریت شود، اظهار داشت: حادثه تلخ لنگرود تلنگری برای مسئولین، مدیران و متولیان کشور است که رصد باردیگر ای در موضوعات مشابه داشته باشند.
منبع:

1402/08/17
08:04:48
5.0 / 5
175
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
لینک دوستان محفل
محفل