دادستان ساوه:

خیرین اجازه ندهند خانواده زندانیان تاوان جرم نکرده را بپردازند

خیرین اجازه ندهند خانواده زندانیان تاوان جرم نکرده را بپردازند

به گزارش محفل، مرکزی دادستان عمومی و انقلاب شهرستان ساوه اظهار داشت: خیرین نباید اجازه دهند خانواده زندانیان تاوان جرم نکرده را بپردازند.محمودرضا سازنده شامگاه دوشنبه ۱۵ آبان ماه در آیین گلریزان انجمن پشتیبانی از زندانیان ساوه در سخنانی اظهار نمود: انجمن پشتیبانی از زندانیان در سال ۱۳۲۰ تشکیل شد و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی با اصلاحاتی که شورایعالی قضایی انجام داد، فعالیت خویش را ادامه داده است.

وی افزود: این انجمن یک موسسه خیریه عام المنفعه است که از راه مشارکت خیرین و فعالیتهای اقتصادی به جامعه هدف خود خدمات لازم را عرضه می دهد و اعضای انجمن را خیرین، معتمدین، اصناف، فعالان اقتصادی مدیران واحدهای تولیدی و صنعتی می سازند.

دادستان ساوه در ادامه با اشاره به اینکه دستگاه قضایی به باعث قانون در جهت انجام وظایف قانونی خود مبادرت به تعقیب، کشف و صدور و اجرای حکم می کند، اضافه کرد: در جهت اجرای حکم، ناخواسته بیشترین صدمه متوجه خانواده زندانیان می شود.

وی بیان نمود: در مقررات قضایی، اصل فردی بودن مجازات مطرح است بدین مفهوم که هرکسی مرتکب جرمی شد باید همان فرد مجازات شود، اما وقتی فرد مجرمی مجازات می شود، طبیعی است که خانواده زندانی تحت تأثیر مجازات آن فرد قرار می گیرد و صدمه های گوناگونی را متحمل می شود و انجمن پشتیبانی از خانواده زندانیان با هدف مرتفع ساختن بخشی از مشکلات خانواده زندانیان تاسیس شده است.

دادستان ساوه به مهم ترین فعالیتهای انجمن پشتیبانی از زندانیان در این شهرستان اشاره نمود و اظهار داشت: عرضه کمک های مادی به خانواده زندانیان، برگزاری آموزش های فنی و حرفه ای و اشتغالزایی برای زندانیان و خانواده آنها و بازسازی شخصیت زندانی و عرضه خدمات مشاوره ای و مددکاری از محوری ترین فعالیتهای انجمن بوده است.

وی اضافه کرد: در یکسال اخیر انجمن مبادرت به پرداخت هزینه معیشتی در چارچوب مستمری ثابت ماهانه برای حدود ۱۵۰ خانواده به مبلغ کل ۳۵۰ میلیون تومان کرده است. پرداخت هزینه بهداشت و درمان، پرداخت کمک هزینه تحصیلی، تأمین بدهی جهت آزادی ۱۰ زندانی جرایم غیرعمد، کمک به ازدواج فرزندان زندانیان، تأمین اجاره بهای مسکن استیجاری خانواده زندانیان و پرداخت عیدی همچون کمک های نقدی بوده است.

وی اضافه کرد: توزیع سبد کالا در مناسبت های مختلف، توزیع لوازم سرمایشی و گرمایشی، اهدای جهیزیه برای ۶ زوج نیازمند، تأمین مایحتاج تحصیلی دانش آموزان و دانشجویان و توزیع غذای گرم از دیگر خدمات عرضه شده است.

سازنده، در ادامه ضمن اشاره به این که یکی از منابع درآمدی انجمن در سرتاسر کشور فعالیت اقتصادی می باشد، اظهار نمود: انجمن ساوه از درآمد متاثر از فعالیت اقتصادی محروم است اما به همت خیرین، ساختمانی درحال ساخت است که الان حدود ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و مقرر است با کاربری تجاری و اداری راه اندازی شود تا درآمد حاصله از آن بعنوان یک فعالیت اقتصادی صرف هزینه های زندانیان و خانواده آنها شود. برای تکمیل این ساختمان نیازمند کمک خیرین هستیم تا مورد بهره برداری قرار گیرد.
1402/08/16
09:20:50
5.0 / 5
190
تگهای خبر: آموزش , اقتصاد , حكم , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
لینک دوستان محفل
محفل