رئیسی در دیدار با جمعی از نوجوانان نخبه:

وقایع غزه تابلویی روشن از شرارت کشورهای استعماری است

وقایع غزه تابلویی روشن از شرارت کشورهای استعماری است

به گزارش محفل، رئیس جمهور استفاده از ظرفیت نوجوانان در دیپلماسی عمومی برای تبیین دستاوردها و پیشرفت های کشورمان و همینطور رفع شبهات نسبت به جمهوری اسلامی ایران موثر و مهم دانست و از دستگاههای مسئول خواست با تمهید زمینه های لازم نوجوانان را در ایفای این نقش مهم یاری کنند.


به گزارش محفل به نقل از ایسنا، سید ابراهیم رئیسی ظهر امروز سه شنبه، بمناسبت «هفته نوجوان» در دیدار با تعدادی از نوجوانان نخبه و فعال در زمینه های اجتماعی، ورزشی و علمی، ضمن اشاره به وقایع اخیر غزه، آنرا «تابلویی روشن از شرارت کشورهای استعماری ضد حقوق انسان ها و ملت ها» توصیف و خاطرنشان کرد: در مقابل این تابلوی سیاه، شاهد ترسیم تابلوی درخشان دیگری از مظلومیت و مقاومت توام با عزت و اقتداری هستیم که در آن ملتی مومن و مقام با الگو گرفتن از امثال شهید فهمیده ها صحنه هایی از شجاعت و مقاومت خلق کرده اند که دنیا را به تحسین و تحیر واداشته است.
رئیس جمهور در این نشست ضمن گرامیداشت روز نوجوان و روز دانش آموز «شناخت کشور و نیازهای آن» را از مهم ترین رسالت نخبگان و همچون نخبگان نوجوان و نخستین گام در راه ایفای نقش اجتماعی دانست و خاطرنشان کرد: نخبگان باید با عشق به وطن، استعدادها و توانمندی های خدادادی خویش را برای رفع نیازهای جامعه به کار گیرند.
رئیسی در ادامه استفاده از ظرفیت نوجوانان در دیپلماسی عمومی را در تبیین دستاوردها و پیشرفت های کشورمان برای جوانان منطقه و کشورهای همسو و همینطور رفع شبهات نسبت به جمهوری اسلامی ایران موثر و مهم دانست و از دستگاههای مسئول خواست با تمهید زمینه های لازم نوجوانان را در ایفای این نقش مهم یاری کنند.
رئیس جمهور نخبگان کشور را ذخیره مهم جامعه و موتور پیشران توسعه کشور دانست و اضافه کرد: در شرایط فعلی که دشمن با تمام توان بدنبال ناامید کردن مردم نسبت به آینده کشور است، تزریق امید به جامعه از مهم ترین نقش های اجتماعی نخبگان است.
وی حفظ و تقویت هویت ایرانی–اسلامی را از مولفه های موثر در ایجاد امید و خودباوری دانست و اضافه کرد: علاوه بر رسانه ها که باید با تبیین مولفه های هویت ایرانی-اسلامی، وظیفه خویش را در تقویت خودباوری، امید و انگیزه جامعه ایفا کنند، اقداماتی نظیر فعال تر شدن اردوهای راهیان و راویان پیشرفت هم در تقویت خودباوری و هویت ایرانی-اسلامی و تقویت امید و انگیزه جوانان و نوجوانان موثر خواهند بود.
وی در قسمت دیگری از سخنانش از دبیر شورایعالی جوانان خواست تمهیدی اتخاذ کند که این شورا به شورایعالی جوانان و نوجوانان تبدیل و بعنوان مرکز فکری و اندیشه ای جوانان و نوجوانان کشور بتواند از ظرفیت فکری نوجوانان هم بهره مند شود.
بکارگیری ظرفیت واحدهای صنعتی برای مهارت افزایی همه دانش آموزان درکنار تجهیز هنرستان ها، کمک به تحصیل دانش آموزان ورزشکار از راه استفاده از امکان تحصیل از راه دور برای آن دسته از دانش آموزانی که در زمینه ورزش قهرمانی فعالیت نموده و مجبورند در اردوهای ورزشی حضور داشته باشند هم همچون تاکیدات رئیس جمهور درجلسه امروز با نوجوانان نخبه بود.
رئیسی در ادامه ضمن اشاره به طرح پویش روایت پیشرفت که در شروع سال تحصیلی از جانب رئیس جمهور مطرح شده بود، روایت پیشرفت کشور در سال های بعد از پیروزی انقلاب اسلامی بخصوص در دو سال گذشته از زبان دانش آموزان را در رفع شبهات موجود مهم و موثر دانست و مسؤلان مربوطه را مکلف کرد اقدامات لازم برای رفع موانع احتمالی در این حوزه را انجام داده و در نهایت هم از بهترین آثار عرضه شده در این پویش در سطوح مختلف شهرستانی، استانی و کشوری تجلیل شود.
رئیس جمهور در قسمت پایانی سخنانش شکر بهره مندی از نعمت نخبگی را استفاده از این توانمندی در جهت خدمت به مردم و رشد کشور دانست و دانش آموزان نخبه را به تواضع و فروتنی در پیشگاه الهی و خدمت واقعی به جامعه سفارش کرد.

منبع:

1402/08/09
16:00:54
5.0 / 5
276
تگهای خبر: صنعت , طرح
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
محفل