در نشست طوفان الاقصی، مقاومت حكیمانه عنوان شد؛

مقاومت یکی از عناصر مهم در سبک زندگی توحیدی است

مقاومت یکی از عناصر مهم در سبک زندگی توحیدی است

به گزارش محفل، نماینده اسبق ولی فقیه در سوریه با بیان تاریخچه مقاومت فلسطین در نشست علمی طوفان الاقصی، مقاومت حکیمانه اشاره کرد: مقاومت از انتفاضه با سنگ آغاز شد و امروز به انتفاضه با موشک رسیده است.به گزارش محفل به نقل از مهر، حجت الاسلام و المسلمین سیدابوالفضل طباطبایی اشکذری نماینده اسبق ولی فقیه در سوریه در نشست علمی با موضوع «طوفان الاقصی، مقاومت حکیمانه» بصورت حضوری و مجازی از طرف جامعه المصطفی برگزار گردید، بیان داشت: مقاومت از انتفاضه با سنگ آغاز شد و امروز به انتفاضه با موشک رسیده است.
مقاومت یکی از عناصر مهم در سبک زندگی توحیدی است
حجت الاسلام و المسلمین طباطبایی اشکذری در این جلسه مقاومت را یکی از عناصر مهم در سبک زندگی توحیدی دانست و با اعلان اینکه مقاومت برای موحدان، یک قانون توحیدی است، گفت: هیچ موحدی نمی تواند در روی کره زمین زندگی کند و اهل مقاومت نباشد. عمده آیات و مستندات قرآنی خصوصاً آیاتی که سیره عملی انبیا از حضرت ابراهیم، موسی و سایر انبیا را نقل می کند ناظر به همین است که مقاومت در مقابل ظلم و ستم و شرک و کفر و استکبار نوعی از سبک زندگی توحیدی است.
وی اضافه کرد: همین سبک از زندگی به عنوان یک قانون در تکلیف اسلامی هم گنجانده شده است و خداوند با بیان آیه “ان الله یدافع عن الذین آمنوا” مقاومت را از خود آغاز نموده و با “آیه فاستقم کما امرت و من تاب معک” با ابلاغ به پیامبر خاتم به عنوان عصاره انبیا است از مقاومت به عنوان یک تکلیف عمومی برای همه پیامبران یاد کرده است. همین طور با بیان أُذِنَ لِلَّذِینَ یُقَٰتَلُونَ بِأَنَّهُمۡ ظُلِمُواْ مشارکت در جهاد و اذن در قتال را نوع تکلیف برای قرار گرفتن در راه سعادت، به همه امت اسلامی انسانی و مؤمنین و مظلومان عالم ابلاغ نموده است.
لازمه نصرت ایمان و جهاد است
حجت الاسلام و المسلمین طباطبایی اشکذری افزود: به استناد آیه ” یَا أَیُّهَا النَّبِیُّ حَرِّضِ الْمُؤْمِنِینَ عَلَی الْقِتَالِ ۚ إِنْ یَکُنْ مِنْکُمْ عِشْرُونَ صَابِرُونَ یَغْلِبُوا مِائَتَیْنِ ۚ وَإِنْ یَکُنْ مِنْکُمْ مِائَةٌ یَغْلِبُوا أَلْفًا مِنَ الَّذِینَ کَفَرُوا بِأَنَّهُمْ قَوْمٌ لَا یَفْقَهُونَ ” پیروزی در قتال مشروط بر مقاومت است و خداوند برکاتش را با مقاومت نازل می کند. پس لازمه نصرت ایمان و جهاد است.
مکتب امام خمینی (ره) مکتب مقاومت است
وی افزود: مقاومت در دوره معاصر ما یک مقاومت قرآنی و دنباله سبک زندگی توحیدی است. مکتب امام خمینی (ره) مکتب مقاومت است و موضوع فلسطین نیز در مکتب امام خمینی (ره) یک اصل اساسی است و جز اصول ثابت مکتب ایشان است.
رمز حیات مقاومت، باور به مقاومت است
وی با بیان تاریخچه مقاومت فلسطین اشاره کرد: مقاومت از انتفاضه با سنگ آغاز شد و امروز به انتفاضه با موشک رسیده است و آن چه که امروز توانسته است فلسطینی ها در این راه نگه دارد باور به مقاومت است که از نسلی به نسل دیگر منتقل شده است. ما امروز در جمهوری اسلامی و حوزه مقاومت و همه جریان های ارزشی نیاز به مسئله مقاومت داریم و عدم باورمندی به مقاومت، آفت یک جریان است.
عملیات طوفان الاقصی معجزه ی بی سابقه از طرف جوانان فلسطینی بود
حجت الاسلام و المسلمین طباطبایی اشکذری گفت: طوفان الاقصی معجزه ی بی سابقه ای بود که خیلی از ابعاد آن مثل عملیات های سایبری، هلی برن و … برای نخستین بار به دست جوانان برومند فلسطینی در طول جریان مقاومت صورت گرفت و نخستین عملیات تهاجمی غافلگیر کننده از طرف مقاومت در منطقه اسرائیل نشین فلسطین اشغالی بود و مثل یک زلزله همه اسرائیل را لرزاند.
وی اضافه کرد: اراده خداوند، وجود جریان دوقطبی افراطی دولت نتانیاهو در رژیم به عنوان ضعیف ترین دولت ها، تجربه مقاومت در ماجرای سیف القدس، تقویت نیروهای مقاومت و دست پر فلسطینی ها و … با اهمیت ترین علت های وقوع این عملیات بود.
حجت الاسلام و المسلمین طباطبایی اشکذری با بیان برخی شبهات به وجود آمده پیرامون عملیات طوفان الاقصی عنوان کرد: جمهوری اسلامی در محور مقاومت به مثابه قلب است و فرهنگ مقاومت پدیده زایمانی انقلاب اسلامی است. اما رهبران مقاومت امروز در سرتاسر جهان بسیار حکیم هستند و تصمیم گیری در اقدامات بر عهده خود ایشان است. پس عملیات طوفان الاقصی یک عملیات حکیمانه است.
اسرائیل؛ برای کشتار فلسطینی ها نیازی به بهانه ندارد
وی افزود: یکی از مطالب پیرامون غزه، کوچ دادن الزامی فلسطینی های ساکنان غزه به مصر و اردن برای خالی کردن منطقه از فلسطینیان است و پیش از طوفان الاقصی رژیم اسرائیل به جدّ، بدنبال این مسئله بودند. اینجور نیست که گمان نماییم اگر این عملیات انجام نمی شد امروز فلسطین آرامتر بود. اسرائیلی ها برای کشتن و اخراج فلسطینی ها از سرزمین مادری شأن هیچ بهانه ای لازم نداشته و ندارند و بطور قطع بدون این عملیات هر روز کلی کشته و زخمی روی دست مردم غزه باقی می ماند.
حجت الاسلام و المسلمین طباطبایی اشکذری اشاره کرد: اسرائیل ناگزیر است یا جنگ و کشتار را ادامه بدهد که به نظر برای اسرائیل خیلی مشکل و هزینه بردار است و یا این که با مقاومت مذاکره کند که در هر دو حالت دست برتر برای مقاومت، حماس و فلسطین است.
وی اضافه کرد: یکی دیگر از برکات طوفان الاقصی وحدت میدان های مقاومت حول محور فلسطین است. امروز محورمقاومت از نقاط مختلف مثل بلندی های جولان، اردن، عراق، سوریه آماده نبرد است.
حجت الاسلام و المسلمین طباطبایی اشکذری افزود: صبر حماس برای انجام این عملیات در زمان دیگری در آینده، می توانست منجر به فاجعه نرمال سازی روابط با اسرائیل شود و به برکت این عملیات و مقاومت حکیمانه بسیاط همه این موارد جمع شد.
وی اشاره کرد: امروز مقاومت مطمئن است اگر به حیات و ممات برسد همه بخش های مقاومت پشت سر آن هستند اما اسرائیل از حمایت آمریکا و سران غرب هیچ اطمینانی ندارد.


منبع:

1402/08/07
09:33:36
5.0 / 5
336
تگهای خبر: ابلاغ , دولت , قانون , قم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لینک دوستان محفل
محفل