دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منكر:

شورای رقابت در مورد منکر افزایش قیمت خودرو پاسخگو باشد

شورای رقابت در مورد منکر افزایش قیمت خودرو پاسخگو باشد

به گزارش محفل، دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر اظهار داشت: شورای رقابت در مورد منکَر افزایش قیمت خودرو پاسخگو باشد. ما از مطالبه گران می خواهیم ضمن حفظ فرایند قانونی، در این مورد ورود جدی داشته و به تبیین بپردازند و اجازه ندهند چند نفر به خاطر منافع شخصی نظام را زیر سوال ببرند.


به گزارش محفل به نقل از ایسنا، حجت الاسلام طاهری آکردی -دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر - در جلسه معاونان این ستاد، با انتقاد از قیمت گذاری های جدید خودرو توسط شورای رقابت، این گونه اقدامات را عاملی در ناکارآمد نشان دادن نظام دانست.
وی در رابطه با نتیجه اقدام شورای رقابت، به مسؤلان اخطار داد و با بیان اینکه چنین اقداماتی مردم را از نظام دلسرد می کند، خاطرنشان کرد: صدمه این گونه کارها کمتر از اقدامات دشمن نیست. چرا باید برای اضافه شدن چند آپشن، قیمت خودرو تا حدود ۵۰ درصد افزایش یابد؟
دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر بیان نمود: حتی گزارش های مختلف مردمی داشتیم که بعضی از خودرو ها دارای ایرادات اساسی بودند و خودروسازان رفع این ایرادات را بعنوان آپشن مطرح کرده اند. کجای دنیا رفع ایراد خودرو که وظیفه خودروساز است، آپشن به حساب می آید؟
وی افزود: یک نفر باید جلوی اقدامات خودروسازان و شورای رقابت را بگیرد. مگر قرار نبود که طی یکی دو سال قیمت خودرو استاندارد شود، پس چه شد؟ قیمت استاندارد یعنی اینکه خودروسازان قیمت بازار را کاهش دهند نه اینکه قیمت کارخانه را بگونه ای بالا برند که به اندازه قیمت بازار شود. بعداً هم ادعا کنند که ما دو نرخی بودن خودرو را از بین بردیم.
طاهری آکردی این گونه رفتارها را سبب ایجاد نارضایتی عمومی دانست و اظهار داشت: شورای رقابت باید مبنای قیمت گذاری و افزایش قیمت خودرو را به صورت شفاف برای مردم تبیین کند. دولت و وزارت صنعت، معدن و تجارت تصمیم می گیرد که شرایط بازار خودرو را سروسامان دهد، ولی شورای رقابت به نحو دیگری رفتار می کند. بلند شدن چنین صدای دوگانه ای در حاکمیت جایز نیست.
این مقام مسئول با بیان اینکه یکی از انتقادهای اساسی مردم در رابطه با نحوی تحویل خودرو توسط خودروسازان است، خاطرنشان کرد: این ها در حالیکه هنوز به تعهدات چندماه پیش خود در رابطه با تحویل خودرو عمل نکرده اند، خودرو ها را احتکار می کنند تا بازار را تشنه کنند و راه را برای افزایش قیمت خودرو توسط شورای رقابت باز کنند. صدای مردم را چه کسی باید در بحث خودرو بشنود؟ اینکه ما هم بخواهیم در رابطه با این مورد سکوت نماییم اساسا ظلم است. تابه حال گزارش های مختلف مردمی در رابطه با بحث خودرو به ما رسیده و ما افراد را به خویشتن داری دعوت کرده ایم، ولی تا کجا باید مردم سکوت کنند؟
دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر، قیمت گذاری خودروی داخلی بر مبنای قیمت خودروی خارجی را ظلم آشکار عنوان و بیان نمود: مگر خودروسازهای داخلی از یارانه دولتی، برق، آب و گاز ارزانقیمت و... استفاده نمی کنند که شما می خواهید بر مبنای آنها قیمت گذاری کنید؟ کارگر ایرانی درآمد ریالی دارد چرا باید خودرو با قیمت دلاری بخرد؟
طاهری آکردی اقدامات این چنینی را عاملی برای زیر سوال رفتن خدمات خوب و امیدبخش دولت برشمرد و خاطرنشان کرد: ما در بحث مسکن، بهداشت و درمان، مالیات و... شاهد تحولات عظیمی هستیم که حقیقتا خبرهای خوبی بوده و در مردم امیدآفرینی می کند، ولی افزایش قیمت خودرو توسط شورای رقابت تمام این زحمات را زیر سوال می برد و مردم را نسبت به نظام و دولت بدبین می کند.
وی یکی از اصول اساسی ستاد امر به معروف و نهی از منکر را، پیگیری مطالبات مردم بیان کرد و خاطرنشان ساخت: طی روزهای گذشته ما تماسهای مکرر مردمی داشتیم که درخواست داشتند ستاد امر به معروف در این مورد وارد شود. شورای رقابت باید در این حوزه پاسخگو باشد. ما از مطالبه گران می خواهیم ضمن حفظ فرایند قانونی، در این مورد ورود جدی داشته باشند و به تبیین بپردازند. اجازه ندهند چند نفر به خاطر منافع شخصی نظام را زیر سوال ببرند.
دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر اظهار داشت: با عنایت به حجم مطالبات مردمی و نارضایتی از کیفیت و قیمت خودرو های داخلی و عدم پاسخگویی شورای رقابت بعنوان متولی قیمت گذاری خودرو در کشور، این ستاد پویش مطالبه گری از شورای رقابت را به آدرس https: //asle۹۰.۲۴on.ir/n/۶ راه اندازی کرده تا مردم با ثبت نام در آن اعتراض خویش را به قیمت گذاری غیرشفاف و غیرمنطقی خودرو اعلام کنند.
منبع:

1402/08/01
08:15:57
5.0 / 5
335
تگهای خبر: پیگیری , ثبت نام , خدمات , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
محفل