فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران:

دشمن جرات سینه به سینه ایستادن ندارد و از پشت خنجر می زند

دشمن جرات سینه به سینه ایستادن ندارد و از پشت خنجر می زند

به گزارش محفل، از گیلان فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران با اشاره به این که شهدای گم نام بسیاری داریم که واژه زیبای سرباز گم نام امام زمان(عج) به درستی برای آنها بیان شده است، اظهار داشت: امروز دشمن جرات سینه به سینه ایستادن ندارد و از پشت خنجر می زند، پس باید در این راه بیدار باشیم و دست از تلاش برنداریم.


به گزارش محفل به نقل از ایسنا، امیر دریادار شهرام ایرانی عصر امروز، چهارشنبه پنجم مهرماه در مصلی بندر انزلی در مراسم یادواره ۳۲۶۵ سرباز شهید استان گیلان و چهل و دومین سالروز شهادت شهید امیر سرلشکر سید موسی نامجو ضمن تبریک هفته دفاع مقدس و هفته وحدت اظهار داشت: هفته وحدت متعلق به امروز و روز گذشته نیست از زمانی که امام راحل آنرا بنیانگذاری کرد این وحدت بین نیروهای مسلح، بین اقوام و مذاهب و ادیان نهادینه شده و همه در کنار هم زندگی می نماییم و برای یکدیگر خون می دهیم.
فرمانده نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران اظهار داشت: دشمن امروز بر طبل جدایی می زند که گوشه گوشه این سرزمین را جدا کند، برای این است که زورش به ما نمی رسد در صورتیکه هنوز اصل را نمی داند که دست های ابوالفضل عباس(ع) را بریدند ولی مشک آب را با دندان برد. ما تربیت شده این مکتب هستیم و این فرهنگ در میان ما وجود دارد.
وی با اعلان اینکه همرزمان من در ماموریت ناوگروه ۸۶ فقط دریاها را طی نکردند بلکه برای دشمن ابهام ایجاد کردند، اضافه کرد: ما بر سکویی نشستیم و دل به دریاها زدیم که همه آن ساخت ایران بود و همه نیروها در همین خاک آموزش دیدند.
امیر دریادار ایرانی با اعلان اینکه حدود ۳۲ درصد نیروهایی که در ماموریت ناوگروه ۸۶ شرکت کردند جوانان بودند و حداکثر ۲۰ سال سن داشتند، اظهار داشت: این همت و اراده از همان تربیت دینی است که بر سر سفره های آنها بود. سفره های کوچکی که امروز دشمن بدنبال جمع کردن آنست.
ایشان سپس با اعلان اینکه امروز همه ما وامدار خون سرخ شهدای عزیز، جانبازان و آزادگان گرانقدر هستیم، اضافه کرد: مسیر پرتلاطمی را طی کردیم و این مسیر قدم به قدم با نور خون پاک شهدا روشن شده است و امروز که گام برمی داریم وقتی می خواهیم قدم هایمان را زمین بگذاریم باید نگران باشیم که قدمی که برداشتیم در راهی بوده که مد نظر شهدا بوده یا نه، چون اگر غیر این بوده باشد ما وامداری خود به شهدا را به درستی انجام ندادیم.
امیر دریادار ایرانی با تأکید بر این که شهدا نرفته اند و در کنار ما هستند، اشاره کرد: دشمن تصور می کند شهدا را از ما می گیرد در صورتیکه نمی داند آنها همیشه در کنار ما هستند و لحظه به لحظه کنار ما نفس می کشند و قدم به قدم دست ما را می گیرند و به جلو می برند.
فرمانده نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران اظهار داشت: تلاش دشمن بر این است که از ما یار بکاهد اما نمی داند شهدا تبدیل به انرژی شدند و امروز ما را هدایت و کمک می کنند.
امیر دریادار ایرانی اشاره کرد: امروز دشمن با تمام هجمه و توطئه ای که دارد به میدان آمده اما مردم در نظام مقدس ما در سایه تربیت دینی و فرهنگ ایرانی و اسلامی در همان لحظه که دشمن نقشه می کشد به میدان آمده و آن توطئه را نقش بر آب می کنند.
فرمانده نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران با اشاره به این که شهدای گم نام بسیاری داریم که واژه زیبای سرباز گم نام امام زمان(عج) به درستی برای آنها بیان شده است، اظهار داشت: امروز دشمن جرات سینه به سینه ایستادن ندارد و از پشت خنجر می زند پس باید در این راه بیدار باشیم و دست از تلاش برنداریم.
به گزارش محفل به نقل از ایسنا در آخر این مراسم برخی از سربازان وظیفه نیروهای مسلح استان گیلان تجلیل و تمبر یادبود ۳۲۶۵ شهید سرباز استان گیلان رونمایی گردید.

منبع:

1402/07/05
22:56:15
5.0 / 5
223
تگهای خبر: آموزش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
محفل