پربازدیدترین اخبار سیاسی ۲۷ مرداد ایسنا

پربازدیدترین اخبار سیاسی ۲۷ مرداد ایسنا

واكنش دبیركل شورای همكاری خلیج فارس به سخنان روحانی/ واكنش هایی به توافق امارات و رژیم صهیونیستی/ بیانیه ستاد كل نیروهای مسلح درباره حقوق بین المللی فضای سایبری/ سفارش دولت به سرمایه گذاران در بورس و... در صدر اخبار مورد توجه و پربازدید امروز مخاطبان سرویس سیاسی ایسنا بود كه می توانید آنها را در این گزارش مرور كنید.


واکنش دبیرکل شورای همکاری خلیج فارس به سخنان روحانی
به گزارش محفل به نقل از ایسنا، واکنش دبیرکل شورای همکاری خلیج فارس به سخنان رئیس جمهور کشورمان در ارتباط با توافق ابوظبی و رژیم صهیونیستی در صدر اخبار پرمخاطب بود.
نایف فلاح مبارک الحجرف در واکنش به سخنان رئیس جمهور و برخی مسئولان کشورمان آن چه آنرا تهدیدات حسن روحانی، رئیس جمهور ایران و برخی دیگر از مسئولان ایرانی مقابل امارات می خواند را در تضاد با عرف دیپلماسی عنوان نمود.
چرایی واکنش انفعالی عربستان به توافق امارات و رژیم صهیونیستی
تحلیل یک کارشناس مسائل غرب آسیا درباره نوع موضع گیری و واکنش کشورهای عربی و اسلامی به نرمال سازی روابط بین امارات و اسرائیل هم از خبرهای پربازدید بود.
حسین آجرلو با اعلان اینکه موضع گیری ها در این رابطه را میتوان به سه دسته تقسیم کرد، توضیح داد: بعضی از کشورهای عربی و اسلامی نسبت به این مسئله موضع محکمی گرفته و این اتفاق را محکوم کردند درحالی که تعداد قابل توجهی از کشورهای عربی و اسلامی نیز نسبت به این اتفاق موضع خنثایی داشتند
وی ادامه داد: یک سری کشورهای عربی و اسلامی همچون بحرین، عمان و یا مصر با این مساله همراهی کردند.
امارات منتظر واکنش ها به خیانتی که کرد باشد
در همین ارتباط آیت الله سید ابراهیم رییسی در جلسه شورای عالی قوه قضاییه اظهار داشت: امارات باید منتظر واکنش ها به خیانتی که در حق فلسطین کرد باشد،.
خبرهای دیگر دراین زمینه را می توانید در لینک های زیر بخوانید.
معاهده امارات با اسرائیل مقابل ایران نیست/ مداخله را نمی پذیریم
بیانیه مجمع بین المللی اساتید مسلمان دانشگاه ها در محکومیت نرمال سازی روابط امارات-اسراییل
محکومیت نرمال سازی روابط امارات و اسرائیل از طرف جامعه اسلامی کارمندان
خیانت حکام اماراتی از حافظه تاریخی مسلمانان پاک نمی شود
***
بیانیه ستاد کل نیروهای مسلح درباره حقوق بین المللی فضای سایبری
خبر بعدی، بیانیه ستاد کل نیروهای مسلح بمنظور تبیین مفاهیم سیاست های کلان و چارچوب های اقدامات نیروهای مسلح در مقابله با تهدیدات متنوع و متکثر فضای سایبری بود.
توصیه دولت به سرمایه گذاران در بورس
سفارش دولت به فعالان در حوزه بورس هم از خبرهای مورد توجه مخاطبان بود.
محمود واعظی، رئیس دفتر رئیس جمهور در این زمینه در حساب کاربری خود در توییتر نوشت: سفارش دولت به فعالان ‎بورس و مردمی که در آن سرمایه گزاری نموده اند، این است که هیجانی تصمیم نگیرند.
پیشنهاد پوتین هم به نفع ایران تمام می شود
تحلیل یک کارشناس مسائل بین الملل درباره ی پیشنهاد رئیس جمهور روسیه برای برگزاری یک جلسه آنلاین با حضور سران پنج به علاوه یک و ایران در ارتباط با حل تنش ها بر سر برجاماز خبرهای پربازدید بامدادان امروز بود.
مهدی ذاکریان هم اظهار داشت: پیشنهاد پوتین هم مثل روندی که در شورای امنیت صورت گرفت به نفع ایران تمام می شود اگر منطق گفتمان ما مبتنی بر تنش زدایی و همکاری بین المللی باشد که دولت روحانی و آقای ظریف تابحال پیش بردند.
دیگر اخبار مرتبط را در لینک های زیر بخوانید.
در نشست پیشنهادی پوتین با حضور ایران شرکت نمی کنیم
ایران با استراتژی هوشمندانه مقابل تهدیدات آمریکا ایستادگی می کند
توان دفاعی و ایستادگی مردم موجب شکست آمریکا در شورای امنیت شد
***
توسل دولت ترامپ به مکانیسم حل اختلاف مندرج در قطعنامه ۲۲۳۱ از اساس بدون مبناست
تاکید وزیر امور خارجه کشورمان بر اینکه توسل ایالات متحده به مکانیسم حل اختلاف مندرج در قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت بدون مبناست نیز از دیگر اخبار مورد توجه مخاطبان سرویس سیاسی ایسنا بود.
منبع:

1399/05/27
22:11:24
5.0 / 5
2055
تگهای خبر: بازدید , حكم , دولت , قوه قضاییه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
محفل