سرلشكر سلامی:

در تمام نبردها دشمن را شکست دادیم

در تمام نبردها دشمن را شکست دادیم

به گزارش محفل، فرمانده کل سپاه پاسداران اظهار داشت: دفاع مقدس طولانی ترین جنگ قرن بیستم و نابرابرترین جنگ جهانی بود.


به گزارش محفل به نقل از ایسنا، سرلشکر حسین سلامی در سخنرانی قبل از خطبه های نماز جمعه امروز تهران اظهار داشت: امروز ۳۱ شهریور سالروز آغاز پرافتخارترین قطعات تاریخ اسلام و ایران عزیز است. سرآغاز یک حماسه عظیم در امتداد عاشورای ۶۱ هجری است.
وی ادامه داد معمولاً برخی از حوادث تاریخی برای امت ها نقشی حیاتی و سرنوشت ساز و ابدی ایفا می کنند، برخی از وقایع تاریخ خط اثری ابدی در سرنوشت ملت ها دارند. همانطور که عاشورا قله درخشان عالم و نقطه بقا و استمرار حیات اسلام، قلب ها را تحت تأثیر خود قرار داد و تا ابد فرهنگ ظلم ستیزی کنار امام مومنان و فداکاری و ایثار عظمت ایمان را به معرض نمایش گذاشته شد؛ دفاع مقدس ایران هم تکراری از ان واقعه عظیم در دوره معاصر بود و پدیده ای اعجاب انگیز در تاریخ جنگهای بشر بود.
وی ادامه داد: دفاع مقدس طولانی ترین جنگ قرن بیستم و نابرابرترین جنگ جهانی بود. دفاع مقدس واکنش سرسختانه قدرت های استکباری آن روز و متحدان آنها در مقابل یک پدیده نوین سیاسی در آن دهه های پایانی قرن بیستم بود و انقلاب اسلامی توانسته بود از مشرق ایران زمین زلزله سیاسی شدیدی در نظم ساخته قدرت های آن روز وارد کند.
سلامی افزود: انقلابی در منطقه ای که تکیه گاه امریکا بود، صورت گرفت، تا آن زمان ثروت های مادی و هویت معنوی و ارزش های فرهنگی این ملت، همه توسط قدرت های بزرگی مثل امریکا به یغما رفته بود.
وی ادامه داد: جنگ در شرایطی رخ داد که همه قدرت های شیطانی آن روز خصومت خویش را در رویارویی با انقلاب کنار گذاشتند و همه دشمنان ما در مقابل انقلاب عزیز اسلامی با هم متحد شدند و شاهد اتحاد امریکا و شوروی ضد انقلاب اسلامی بودیم. این جنگ استثنایی ترین جنگ تاریخ بود که در آن یک ملت تازه به استقلال رسیده با بزرگترین اتحاد نظامی، سیاسی، اطلاعاتی و اقتصادی جهان مواجه شود. این جنگ برای پشیمان کردن ملت ایران از انقلابش بود.
سلامی افزود: می خواستند نشان دهند که الگوی انقلاب اسلامی قابل دوام نیست. می خواستند ثابت کنند اسلام نمی تواند نظم سیاسی جهان را تحت تأثیر قرار دهد، اما امام(ره) در قلب این جنگ جهانی ایستاد.
وی ادامه داد: دفاع مقدس بهترین فرصت بود تا در میدان حجم واقعی امپراتوری ها را بسنجیم و بهترین میدان بود به جهت اینکه ملت ایران تحت ولی فقیه قدرتی بسازد که از آن پس بعنوان یکی از اضلاع قدرت بحساب آید و جنگ تحمیلی عقبه جهانی داشت. امریکای جهانخوار هم مدیریت سیاسی آنرا انجام می داد و هم از لحاظ اطلاعاتی پیشرفته ترین تجهیزات آنرا برای کشف نیروهای مسلح انقلاب در اختیار صدام می گذاشت.
وی افزود: جنگ تحمیلی، جنگی نابرابر بود و ملت ایران حتی از واردات سیم خاردار محروم بود و در محاصره جهانی قرارداشتیم. در جنگ نفتکش ها کشتی ها را می زدند و موشک های دوربرد به صدام می دادند.
وی ادامه داد: بچه های ما باید از گورهای عظیم می گذشتند و باید کارون و اروند و سخره های سخت را طی می کردند و در ارتفاعات و دشت ها و باطلاق ها و... می جنگیدند. جوانان عزیز و آنها که شهید شدند ضامن بقای ما هستند و اگر آنها نبودند شهرها اشغال و کشور تجزیه و مردم آواره می شدند، اما این شهیدان برومند سبب شدند که این کشور چنین جنگ بزرگی را اداره و اراده خویش را در انتها جنگ به دشمن تحمیل کند و ما توانستیم آخرین گلوله را شلیک نماییم و راه را بر دشمن ببندیم. تعبیر رهبری که شهدا مظهر قدرت ایران هستند، یک حقیقت عالی است و ما به قوت شهادت جنگیدیم و بر سلاح ها تکیه نکردیم و قلب ها وایمان ها جنگیدند.
او همینطور اظهار داشت: استواری، شکوه، صبر، قدرت امید و ایمان بود که سبب شد ما در صحنه سخت بر دشمن غلبه نماییم و خداوند بود که ملت ایران را در شرایط سخت تحریم نجات داد. جنگ به پایان رسید و خاطرات باشکوه آن در حافظه ایران می ماند و دین شهدا بر ما خواهد ماند و امنیت و اقتدار و پیشرفت ما مدیون خون های پاک ریخته شده است. امروز عظمت ایران را در همه جا می بینید. می بینید رئیس جمهور ما با مواضع انقلابی و دقیق چطور استکبار را به چالش می کشاند. ما در تمام نبردها دشمن را شکست دادیم و ملت ایران شجاعانه و آگاهانه و با بصیرت در تمام صحنه ها دشمن را با ناکامی بدرقه کردند.
او در آخر خاطرنشان کرد: سال جاری مردم عزیز ما حتی به فراخوان دشمن لبیک نگفت و نشان داد که در ایران گوش هیچ کس شنوای گفته های بیگانگان نیست.
منبع:

1402/06/31
13:07:44
5.0 / 5
439
تگهای خبر: اقتصاد , رهبری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
لینک دوستان محفل
محفل