وزارت اطلاعات اعلام كرد

بازداشت و معدوم شدن 196 تروریست تکفیری بین 2 حادثه شاهچراغ(ع)

بازداشت و معدوم شدن 196 تروریست تکفیری بین 2 حادثه شاهچراغ(ع)

محفل: به گزارش محفل، وزارت اطلاعات در اطلاعیه ای اعلام نمود: کلیدی ترین عنصر پشتیبانی عملیات تروریستی اخیر و مرتبط مستقیم با سرکردگان داعش دستگیر شد.


به گزارش محفل به نقل از ایسنا، در این اطلاعیه آمده است:
«باسمه تعالی
با ابراز تأثر و تأسف شدید از وقوع حادثه ی تروریستی مجدد در حرم مطهر حضرت احمدبن موسی (علیهماالسلام) و عرض تسلیت شهادت مظلومانه ی شهدای آن بارگاه نورانی به خانواده های محترم داغ دیده و دعا برای سلامتی کامل و عاجل صدمه دیدگان، به استحضار ملّت شریف ایران می رساند:
۱- قبل از حادثه ی سال قبل در آن حرم شریف، عوامل تروریسم تکفیری تلاشهای گوناگونی برای انجام عملیات تروریستی ضد مشاهد شریف، بقاع متبرکه، هیآت و دیگر اماکن تجمع مردم متدین کشور طراحی نموده بودند که با تلاشهای هوشیارانه و شبانه روزی سربازان گمنام امام زمان (عج) و همکاری دیگر حافظان امنیت کشور، از وقوع آنها جلوگیری شده بود. آن پیشگیری مقتدرانه؛ خالقان تروریسم تکفیری را به تغییر راهبرد و اعزام تروریست های غیرایرانی رهنمون ساخت. براین اساس در واقعه ی سال گذشته، تمامی اعضای تیم تروریستی، شامل عناصر عملیاتی، پشتیبانی و هدایت صحنه از عناصر بیگانه انتخاب و تنها چند روز قبل از عملیات وارد کشور شده بودند.
۲- همچنانکه در اطلاعیه ی مورخ ۱۶ آبان سال قبل اعلام شد، با اعمال گسترده ترین تدابیر اطلاعاتی، امنیتی و فنّی، نه تنها تمامی اعضا و مرتبطین آن تیم ترویستی شناسایی و بازداشت شدند، بلکه تعداد دیگری از عواملی که برای عملیات های مشابه وارد کشور شده یا به هر شکلی و در هر حدی با تروریسم تکفیری مرتبط بودند، شناسایی و بازداشت شدند. بدین سان در مجموعه عملیات های معطوف به واقعه ی سال گذشته، ۲۶ عامل تکفیری دستگیر شدند که جملگی، غیرایرانی و از ملّیت های جمهوری آذربایجان، تاجیکستان و افغانستان بودند.
۳- گروهک آمریکا ساخته ی داعش که مسئولیت عملیات سال قبل را برعهده گرفته بود، بعد از محاکمه و مجازات برخی از عوامل آن جنایت، اظهار داشت که به عملیات انتقامی مبادرت خواهد ورزید. از آن پس تروریست های گوناگونی را به سمت خاک پاک ایران روانه کرد که جملگی تروریست ها، یا در مبدأ یا در مرزهای کشور، در درگیری با سربازان گمنام امام زمان (عج) معدوم شدند و یا در داخل دستگیر و در راه محاکمه قرار گرفتند. بدین سان از حادثه ی اول تا دوم حرم مطهر، تعداد ۱۹۶ تروریست تکفیری معدوم یا بازداشت شدند.
۴- عامل عملیات تروریستی اخیر دقیقا از سنخ همان تروریست های تکفیری پیش گفته است که با کمال تأسف و دریغ به داخل کشور رخنه نموده است. او هم همچون تروریست معدوم سال گذشته، تبعه ی کشور تاجیکستان است که از راه سکوی خارجی تلگرام با گروهک داعش آشنا و جذب آن شده است. وی برای ورود به ایران از کشورهای تاجیکستان، ترکیه و پاکستان عبور کرده، سپس در ولایت بدخشان افغانستان آموزش دیده و از مرزهای شرقی به صورت غیرقانونی وارد کشور شده است. در ایران از راه همان سکوی خارجی (تلگرام) با سرپُل های هدایت کننده ی عملیات برای دریافت دستورالعمل و اسلحه در ارتباط بوده و نهایتا در تاریخ یکشنبه ۲۲ مرداد ماه دست به عملیات تروریستی زده است.
۵- انتخاب زمان انجام هر دو عملیات تروریستی در حرم حضرت شاهچراغ (ع) کاملا معنادار است. در سال گذشته، همزمان با اغتشاشات دشمن ساخته ی پاییز و در سالجاری، در آستانه ی سالگرد آن وقایع.
۶- اما علاوه بر این نوع عملیات، کارفرمایان غربی- صهیونیستی داعش در ماه های گذشته گونه های دیگری از مزدوران خویش را هم برای انجام انواع عملیات خرابکارانه آموزش داده، تجهیز نموده و آماده ی اقدامات خرابکارانه کرده بودند که با الطاف الهی، تمامی آنها شناسایی و مورد ضربه قرار گرفتند. تنها در پرونده ی کشف ۴۳ بمب در ۷ استان کشور که برای کارگذاری در هیئات و بقاع متبرکه در دهه ی اول محرم و مزار مطهر سردار رشید اسلام شهید حاج قاسم سلیمانی و برخی تأسیسات حساس کشور تدارک دیده بودند (موضوع اطلاعیه ی مورخ دوم مرداد ماه جاری این وزارت)، ۱۴ تروریست مجهز و آماده عملیات دستگیر شدند.
۷- در ایام اخیر، عناصر مهم دیگر اعزامی از جانب کانون های تروریست پرور، در تورها و تله های امنیتی گرفتار شدند که در زمان مقتضی پیرامون آنها اطلاع رسانی خواهد شد.
۸- سربازان گمنام امام زمان (عج) گرچه همه ی توش و توان و تلاش خویش را برای مقابله با اشکال متعدد تروریسم به کار برده و سناریوهای مختلف و متنوع آنرا تابحال خنثی و هسته های مختلف عملیاتی را در مبدأ یا در داخل کشور منهدم کرده اند، با اینحال مجموعه ی مجاهدت های اعلام شده و ناشده ی خویش را توجیه گر وقوع حتی یک رویداد تلخ و تأسف بار تروریستی نمی دانند. بنابراین هم زمان با ادامه ی تحقیقات همه جانبه پیرامون حادثه ی اخیر، تاکید می کنند با افزایش و تقویت همکاری، همراهی و هم افزایی کلیه ی اعضای جامعه ی اطلاعاتی کشور و به کارگیری همه ی تدابیر مقتضی، وظیفه ی مقدس صیانت از امنیتِ کشور و مردم را بیشتر از پیش عمق و گسترش خواهند داد.
۹- تعهد نسبت به شناسایی و مجازات کلیه ی عوامل دخیل در آن جنایت، همچون واقعه ی سال گذشته، قطعی است چنانکه در این چند روز هم با همکاری تنگاتنگ وزارت اطلاعات، سازمان اطلاعات سپاه، فرماندهی انتظامی و دستگاه قضایی کشور، برخی از عناصر در رابطه با جنایت، شناسایی و بازداشت شده اند. مِن جمله کلیدی ترین عنصر پشتیبانی عملیات تروریستی، مستقر در ایران و مرتبط مستقیم با مسئول عملیاتی داعش (در سوریه و افغانستان) به فضل الهی شناسایی و دستگیر شد.
۱۰- از رژیم ایالات متحده که پدید آورنده ی داعش است و بعد از انهدام آن توسط جبهه ی مقاومت اسلامی، حالا به دنبال «احیای جسد متعفن» آن است، مسلماً انتظاری نیست. اما سکوت مدعیان اروپایی مبارزه با تروریسم در پیرامون عملیات تروریستی اخیر همراه با پای کوبی مستانه ی رسانه های وابسته به آنها در این قبال، نه تنها مصداق واضح دیگری از ریاکاری و استانداردهای دوگانه ی آن هاست بلکه می تواند آدرسی دیگر از باشگاه آفریننده و حامی تروریسم تکفیری را نشان دهد.

روابط عمومی وزارت اطلاعات»
منبع:

1402/05/28
12:33:45
5.0 / 5
287
تگهای خبر: آموزش , بازداشت , پرونده , حامی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
لینک دوستان محفل
محفل