دومین جلسه رفع مشكلات خاص تولیدكنندگان

رئیسی: بروکراسی اداری یکی از موانع جدی بر سر راه تولید است

رئیسی: بروکراسی اداری یکی از موانع جدی بر سر راه تولید است

به گزارش محفل، در دومین جلسه رفع مشکلات خاص تولیدکنندگان در جهت تحقق شعار سال، رئیسی ضمن پیگیری اجرای دستورات جلسه قبلی، با مدیران ۵ شرکت تولیدی، صنعتی و تعاونی کشور به صورت جداگانه دیدار و دستور رفع مشکلات آنان را صادر کرد.


به گزارش محفل به نقل از ایسنا، سید ابراهیم رئیسی ظهر امروز پنج شنبه در قالب «دومین جلسه رفع مشکلات خاص تولیدکنندگان» و به فاصله دو هفته از برگزاری جلسه اول، میزبان مدیران ۵ شرکت تولیدی، صنعتی و تعاونی کشور بود و در نشست هایی جداگانه با مدیران این شرکتها در جریان مشکلات این واحدهای تولیدی، صنعتی و تعاونی قرار گرفت.
در این نشست مدیران شرکت های «هلدینگ پیشران الکتریک شریف (توسن خودرو)»، «کارخانجات صنایع کاغذی زاگرس»، «پروژه مسکن سبحان قرچک»، «شرکت سرجین بافت بهبهانی» و «شرکت ایران ترانسفو» در حضور وزرای صنعت، معدن و تجارت، راه و شهرسازی و نیرو، معاون اجرائی رییس جمهور، رییس کل بانک مرکزی، رییس سازمان استاندارد و رییس سازمان تعزیرات حکومتی در دیدار با رئیسی به بیان مسائل و مشکلات شرکت های تولیدی و صنعتی خود پرداختند.
در این نشست مدیر «هلدینگ پیشران الکتریک شریف (توسن خودرو)» مشکلات خود در حوزه عدم اجرای ماده ۱۲ قانون رفع موانع تولید دانش بنیان، عدم توسعه زیر ساخت ایستگاه شارژ و تعویض باتری موتور سیکلت و وجود استاندارهای سختگیرانه را در حضور رییس جمهور بیان کرد.
مدیر «کارخانجات صنایع کاغذی زاگرس» با ظرفیت اشتغال ۱۵۰۰ نفری و توان جلوگیری از خروج ارز و صرفه جویی اقتصادی از مشکل دریافت تسهیلات جهت اتمام پروژه این کارخانه سخن گفت.
«پروژه مسکن سبحان قرچک» با مسئله مقاوم سازی ساختمان های پروژه، اجرای سیستم دفع فاضلاب واحدهای احداثی و تجهیز بلوک ها به آسانسور مواجه بود.
مدیر «شرکت سرجین بافت بهبهانی» در دیدار با رییس جمهور مشکل مسدود شدن حساب های تجاری و کارت تجاری این شرکت بدلیل پرونده های مختلف تعزیراتی و تعطیلی ۹۰ درصد ظرفیت شرکت را بیان کرد و مدیر «شرکت ایران ترانسفو» نیز ضمن گلایه از انباشت مطالبات این شرکت از شرکت توانیر، در حوزه مساعدت برای امکان ترخیص کالاهای غیر گمرکی خریداری شده و تجدید نظر درباب تهاتر بدهی ارزی شرکت توانیر با این شرکت درخواست داشت.
رییس جمهور بعد از شنیدن صحبت های مدیران این شرکت ها، از وزرا و مقامات مربوطه توضیحات هر یک از این پرونده ها را گرفتن کرده و با جمع بندی نظرات مطرح شده، دستورات لازم را با تعیین زمان اقدام صادر و مسئولان مربوطه را به پیگیری و رفع مشکلات آنان و همین طور گزارش اقدامات انجام شده به دولت مکلف کرد.
در نخستین جلسه رفع مشکلات خاص تولیدکنندگان نیز مدیران شرکتهای «کاله»، «بهیارصنعت اصفهان»، « مجتمع آهن و فولاد بافق»، « خودروسازی زامیاد»، «شیشه کاوه» و «آی تی آی شیراز» با رییس جمهور دیدار کرده بودند که در آغاز نشست امروز، مهندس محسن منصوری معاون اجرائی رییس جمهور گزارشی از آخرین پیگیری ها نسبت به وضعیت آنها ارائه کرد.
رئیسی همین طور طی سخنانی در آخر این جلسه، بروکراسی اداری را یکی از موانع جدی بر سر راه تولید در کشور عنوان نمود و برگزاری نشست های مشترک، تعاملی و مستمر برای حل این مشکلات را از مسئولیت های مدیران دستگاه های اجرائی کشور دانست.
رییس جمهور با اعلان اینکه مشکلات شرکت های تولیدی و صنعتی کشور قابل حل است و راهکار آن نیز نه در خارج از مرزها بلکه در دستان مدیران توانمند و جهادی کشور است، اشاره کرد: یکی از ملزومات حل مسائل کشور اکتفا نکردن به بیان مشکل و مواجه میدانی برای حل آنهاست.
رئیسی در ادامه با ضروری دانستن مباشرت همه دستگاه های اجرای برای رفع موانع تولید و حل مشکل تولیدکنندگان، رشد تولید را نیازمند کار مداوم و مجاهدانه دانست و اضافه کرد: بنده به عنوان رییس جمهور هیچ گاه مدیر پشت میزنشین نبوده و نخواهم بود و مشکلات و مسائل کشور را تا حصول نتیجه در میدان پیگیری خواهم کرد. مدیران دستگاههای اجرائی و مدیران شرکتهای تولیدی و صنعتی نیز باید مجاهدانه و پیگیرانه مسائل، وظایف و ماموریتهای خود در امر رونق تولید در کشور دنبال کنند.1402/05/27
21:39:23
5.0 / 5
381
تگهای خبر: اقتصاد , پرونده , پیگیری , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
محفل