رئیس دفتر عقیدتی سیاسی فرمانده معظم كل قوا:

تبلیغ نیازمند یک دانشگاه با فرهنگ حوزوی است

تبلیغ نیازمند یک دانشگاه با فرهنگ حوزوی است

محفل: قم رییس دفتر عقیدتی سیاسی فرمانده معظم کل قوا با انتقاد از برخی شیوه های تبلیغی، تبلیغ را نیازمند آموزش و تخصص های لازم دانست.حجت الاسلام و المسلمین علی سعیدی شاهرودی، رئیس دفتر عقیدتی سیاسی فرمانده معظم کل قوا در اختتامیه طرح «علمداران تبلیغ» که به همت مرکز بسیج اساتید، مدیران و نخبگان حوزه علمیه قم در دارالقرآن علامه طباطبایی(ره) برگزار گردید، با گرامیداشت ایام شهادت حضرت سیدالشهدا(ع) به روایتی از امام صادق(ع) اشاره و موضوع بحث خودرا متغیرها در حوزه منطقه ای و بین الملی و جایگاه ایران عنوان نمود.

وی تحول در حوزه قطب بندی، از تک قطبی به چند قطبی را به عنوان نخستین متغیر اعلام نمود و اظهار داشت: آمریکا بعد از جنگ جهانی دوم به تک قطبی جهان تبدیل شد، اما امروزه چین، روسیه، هند و ایران داعیه دار قطب های نوظهور هستند.

سعیدی افزود: ایران با تاکید بر پنج محور همچون قدرت دفاعی، قدرت هسته ای و قدرت انرژی بواسطه کشف معدن لیتیوم، درحال درخشش عرصه جهانی است.

وی بازگشت اسلام با تکیه بر قرآن و عترت را از متغیرها دانست و اضافه کرد: حضرت روح الله پس از ۱۵ قرن، قرآن و اهلبیت را به رأس قدرت آورده است و امروزه قدرت حاکمیت، به خاطر حاکمیت دوده علیهم السلام است.

رئیس دفتر عقیدتی سیاسی فرمانده معظم کل قوا با اشاره به اینکه احیای اندیشه موعودگرایی و جهانی گرایی از متغیرهای تحول در حوزه منطقه و بین الملل است، اظهار داشت: آمریکا و اسرائیل دارای دو اندیشه جهانی گرایی و موعودگرایی هستند و تمام تلاش خودرا در این جهت به کار گرفته اند که جمهوری اسلامی نیز معتقد به حکومت جهانی مهدویت است.

وی اضافه کرد: توسعه قدرت بصورت ناهمتراز از متغیرهای تحول در حوزه منطقه و بین الملل محسوب می شود، چنانچه مجموعه های محدودی با یک حرکت سایبری وضعیت آمریکا را دگرگون می کنند یا هنگام توقیف نفتکش از طرف انگلیسی ها جمهوری اسلامی مقابل به مثل کرد.

سعیدی بازگشت جنگ به اروپا را از دیگر متغیرها در حوزه منطقه و بین الملل عنوان نمود و افزود: آمریکا بعد از جنگ جهانی دوم، برای حفظ کردن اروپا، جنگ را از صحنه اروپا به آسیا منتقل کرد که ایجاد اسرائیل سرآغاز این انتقال است اما با شروع جنگ روسیه و اوکراین، بار دیگر صحنه جنگ به محل اصلی خود بازگشت.

وی در ادامه به نتایج جنگ اوکراین اشاره نمود و اضافه کرد: تسریع، تسهیل و تقویت ایده شکل گری روابط بین الملل پساغربی، سرعت در انتقال قدرت از غرب به شرق، تغییر در روابط چین و روسیه و تبدیل شدن به متحد راهبردی، تأثیر شدید در وضعیت اروپا و تحول در نظام انرژی از نتایج جنگ اوکراین به شمار می روند.

رئیس دفتر عقیدتی سیاسی فرمانده معظم کل قوا با اشاره به اینکه همبستگی و تلاقی بین تحجر سیاسی و مذهبی از متغیرهای تحول در حوزه منطقه و بین الملل است، اظهار داشت: از دلیلهای موفقیت معاویه تلاقی بین تحجر مذهبی و سیاسی بود که خوارج تحجر مذهبی و خودش نیز تحجر سیاسی به شمار می رفتند؛ امروزه نیز متأسفانه شاهد تلاقی تحجر مذهبی و سیاسی هستیم که از آن موارد می توان به داعش و وهابی گری هم چنین شیعه انگلیسی اشاره نمود و ضربه ای که جریان شیعه انگلیسی به وحدت وارد می کند، کمتر از داعش نیست.

وی عنوان کرد: عبور آمریکا از راهبرد نظامی گری به راهبردهای دیگر همچون متغیرهای تحول در منطقه و بین الملل است. امروزه آمریکا به این جمع بندی رسیده که دیگر توان جنگیدن ندارد یا به مصلحت نیست، بدین سبب رویکرد های آمریکا به بی ثبات سازی حول محور مطالبات سیاسی و اجتماعی، درگیر کردن کشورهای رقیب با همسایگان، همانند کوشش برای ایجاد درگیری میان ایران با افغانستان و آذربایجان، درگیر کردن کشورها مانند اوکراین و روسیه، چین با تایوان هم چنین لیبی با مصر و در نهایت جنگ ترکیبی رفته است.

سعیدی افزود: این جنگ شامل جنگ شناختی، اقتصادی، امنیتی، فرهنگی، اطلاعاتی، سایبری و دیپلماسی می باشد، چنانچه در اوج اغتشاشات ۱۴۰۱ پیشنهاد مذاکره را مطرح نمودند.

وی اضافه کرد: همزمان سازی، پیوسته سازی، گسترده سازی، گسترش بحران به سطح کشور، گردشی و چرخشی سازی، عبور از ماهیت مادی به غیر مادی یعنی کنترل ذهن و بی نظمی در تصمیم گیری و کشته سازی از فاکتورهای جنگ ترکیبی هستند.

رئیس دفتر عقیدتی سیاسی فرمانده معظم کل قوا، تحول و تغییر در وضعیت اهل سنت را از متغیرهای تحول در منطقه و بین الملل دانست و افزود: مبلغ و منبری باید این تحولات را مورد توجه قرار دهد تا در سخنان خود مطالب نادرست به کار نبرده و سبب از میان رفتن وحدت میان شیعه و سنی نشود.

منبع:

1402/05/27
00:10:14
5.0 / 5
248
تگهای خبر: آموزش , اقتصاد , طرح , قم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
محفل