ثبت نام اولیه بیش از ۱۷ هزار نفر در انتخابات مجلس

ثبت نام اولیه بیش از ۱۷ هزار نفر در انتخابات مجلس

محفل: به گزارش محفل، سخنگوی ستاد انتخابات کشور اظهار داشت: بیش از 17 هزار نفر در مرحله ثبت نام اولیه انتخابات مجلس شرکت کرده اند.


محسن اسلامی در گفت و گو با ایسنا، اظهار داشت: تا ساعت ۱۴ سومین روز ثبت نام اولیه از داوطلبان انتخابات مجلس شورای اسلامی ۳ هزار و ۴۲۵ نفر مدارک خودرا در سامانه بطور کامل بارگذاری کرده اند.

وی همین طور اظهار داشت: در مجموع ۱۷ هزار و ۳۴۱ نفر ثبت نام اولیه خودرا انجام داده اند.
ثبت نام اولیه از داوطلبان انتخابات مجلس شورای اسلامی تا ۲۲ مرداد ادامه دارد.
داوطلبان می توانند به آدرس keshvar.moi.ir به لینک «ثبت درخواست متقاضیان داوطلبی در انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی» وارد و با تکمیل اطلاعات و مدارک مورد نیاز به شرح زیر در مهلت یاد شده، درخواست خود (پیش ثبت نام) را ثبت کنند.
محسن اسلامی اعلام نمود: بر طبق داده های ثبت شده در مد زمانی ساعت ۸ تا ساعت ۱۴ و ۳۰ دقیقه امروز، سه هزار و ۴۲۵ نفر موفق به تکمیل بارگذاری مدارک خود در مرحله پیش ثبت نام انتخابات شدند.
وی افزود: با محاسبه دو روز گذشته در مجموع تا این لحظه ۱۷ هزار و ۳۴۱ نفر از متقاضیان موفق شده اند پیش ثبت نام خودرا تکمیل کنند.
بگفته سخنگوی ستاد انتخابات وزارت کشور، بر طبق گزارش داده های ثبت شده، ترکیب سنی ثبت نام شدگان از ۳۰ تا ۵۰ سال، ۷۵ درصد بوده است.
اسلامی افزود: بر طبق این آمار، ترکیب سنی از ۵۰ تا ۶۰ سال ۲۰ درصد و از ۶۰ تا ۷۵ سال پنج درصد ثبت شده است.
وی اعلام نمود: داده ها نشان میدهد جوان ترین متقاضیان در مرحله پیش ثبت نام دوازدهمین دوره مجلس تا روز سوم از حوزه انتخابیه تبریز – آذر شهر و اسکو و مسن ترین آنان از حوزه های تهران – ری و شمیرانات - پردیس و اسلام شهر بوده است.
سخنگوی ستاد انتخابات کشور اضافه کرد: بر طبق آمار، ترکیب جنسیتی متقاضیان داوطلبی انتخابات مجلس شورای اسلامی، در این مرحله تا حالا ۸۷ درصد مربوط به آقایان و ۱۳ درصد به خانم ها اختصاص دارد.
اسلامی اظهار داشت: ۷۲ درصد از متقاضیان نیز دارای مدرک کارشناسی ارشد، ۱۴ درصد دکترا و ۱۱ درصد کارشناس با سابقه ایثارگری یا نمایندگی مجلس هستند و سه درصد نیز مربوط به دارندگان مدرک حوزوی است.
وی با اشاره به این که مرحله پیش ثبت نام متقاضیان داوطلبی نمایندگی مجلس تا روز ۲۲ مرداد ماه ادامه خواهد داشت، اشاره کرد: با توجه به این که پیش بینی می شود در ایام پایانی ثبت نام اولیه، مراجعه به پنجره واحد وزارت کشور افزایش یابد، متقاضیان در مدیریت زمان دقت کنند.
اسلامی اشاره کرد: مهلت پیش ثبت نام به هیچ وجه تمدید نمی شود.
ثبت نام اولیه از متقاضیان داوطلبی انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی از ۱۶ مرداد شروع شد.
بعد از تایید مدارک بارگذاری شده از طرف ۶ دستگاه معرفی شده در قانون، کد رهگیری برای متقاضیان ارسال خواهد شد.
ثبت نام قطعی داوطلبی نمایندگی مجلس شورای اسلامی از ۲۷ مهرماه به مدت هفت روز صورت خواهد گرفت.1402/05/18
22:56:55
5.0 / 5
269
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
لینک دوستان محفل
محفل