با دستور وزیر كشور

شروع فرآیند برگزاری انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی

شروع فرآیند برگزاری انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی

به گزارش محفل، فرآیند برگزاری انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی روز یکشنبه با دستور وزیر کشور به فرمانداران و بخشداران سراسر کشور، شروع شد.


به گزارش محفل به نقل از ایسنا، متن دستور احمد وحیدی به شرح زیر است:
«فرمانداران محترم حوزه­ های انتخابیه اصلی و فرعی سراسر کشور
بخشداران محترم حوزه ­های انتخابیه فرعی سراسر کشور
با سلام و احترام؛
با استعانت از درگاه حضرت حق و تحت توجهات حضرت ولی عصر (ارواحنا له­ الفدا) و با تکیه بر عملیاتی کردن مولفه ­های چهارگانه رهبر معظم انقلاب، فرآیند برگزاری انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی از امروز یکشنبه ۱۵مرداد ۱۴۰۲ آغاز می­ شود. مهلت پیش ثبت نام از داوطلبان هفت روز است که از روز دوشنبه تاریخ ۱۴۰۲/۵/۱۶ تا انتهای روز یکشنبه تاریخ ۱۴۰۲/۵/۲۲ ادامه می یابد و متقاضیان می­ بایست ثبت­ نام خویش را طی هفت روز از تاریخ ۲۷ مهرماه سالجاری نهایی سازند.
همینطور با توجه به این که هیات­ های اجرایی مراکز حوزه­ های انتخابیه و هیات­ های اجرایی حوزه­ های فرعی می­ بایست همزمان از روز پنجشنبه مورخه­ ۱۴۰۲/۷/۱۳ حداکثر در مدت هفت روز تشکیل شوند، مقتضی است بر مبنای مواد ۳۸ و ۳۹ قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی و در قالب برنامه زمانبندی انتخابات و بخشنامه ­ها و دستورالعمل ­های صادره، نسبت به تشکیل هیات اجرایی و ارسال صورت جلسه انتخاب معتمدین اصلی و علی البدل به ستاد انتخابات کشور اقدام فرمایید.
این بخشنامه به منزله دستور شروع انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در آن حوزه انتخابیه تلقی می­ شود.»
منبع:

1402/05/15
13:28:03
5.0 / 5
263
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
محفل