طلایی نیك:

با رعایت تمامی جوانب برای خرید تسلیحات اقدام می کنیم

با رعایت تمامی جوانب برای خرید تسلیحات اقدام می کنیم

محفل: به گزارش محفل، سخنگوی وزارت دفاع با اعلان اینکه در عرصه دفاعی از توانمندی ساخت انواع تجهیزات برخورداریم، اظهار داشت: در حوزه های ساخت وسایل دفاعی بسیاری به خود کفایی رسیده ایم و اگر نیازمند خرید تسلیحات و تجهیزات باشیم با رعایت تمامی جوانب اقدام می نماییم.


به گزارش محفل به نقل از ایسنا، سردار طلایی نیک ضمن اشاره به گفتگوی وزیر دفاع با خبرنگاران در حاشیه جلسه هیئت دولت درباره ی پرنده های سوخو اظهار داشت: ایران اسلامی در حوزه دفاعی، از توانمندی های بسیار بالایی در تحقیقات، تولید و ساخت انواع تجهیزات و ادوات مورد نیاز کشور برخوردار می باشد و در بسیاری از زمینه های ساخت وسایل دفاعی به خود کفایی رسیده است.
طلایی نیک افزود: در بخش های هوایی، موشکی، پهپادی، الکترونیک، راداری و رزم زمینی جمهوری اسلامی ایران جزء کشورهای صاحب فناوری است که در بومی سازی دارای توانمندی های راهبردی است.
سخنگوی وزارت دفاع با بیان اینکه نیازمندی های دفاعی در وهله اول از راه امکانات داخلی تهیه می شود، اضافه کرد: در صورت احتیاج به خرید تسلیحات و تجهیزات، این اقدام با برنامه ریزی و رعایت تمامی جوانب و نکات قانونی و شرایط حقوقی و بین المللی در دستور کار قرار می گیرد که معمولا زمانبر بوده و در پاره ای از موارد تا پیش از نتایج و هماهنگی ها قابل ارائه و اطلاع رسانی نیست.
وی با بیان اینکه اراده ما تعامل با کشورها بر مبنای منافع ملی و عمل به تعهدات و تفاهمات و در قالب اصول قانونی و بین المللی است خاطرنشان کرد: به فضل خداوند متعال این روابط در راه سیاست خارجی توام با حکمت و مصلحت از طرف وزارت امور خارجه در دولت مردمی و انقلابی سیزدهم درحال پیگیری است و ما با دوستانمان روابط بسیار خوبی را رقم زده و دنبال می نماییم که تا حالا نتایج بسیار ارزشمندی داشته است.
منبع:

1402/04/31
18:15:20
5.0 / 5
455
تگهای خبر: پیگیری , حكم , دولت , قانون
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
لینک دوستان محفل
محفل