عارف:

امام حسین(ع) صرفا به دنبال اصلاح ظواهر جامعه خود نبود

امام حسین(ع) صرفا به دنبال اصلاح ظواهر جامعه خود نبود

به گزارش محفل، رئیس بنیاد امید ایرانی ها اظهار داشت که این بنیاد با یک کار کارشناسانه نظرات خویش را درمورد این برنامه به مجلس شورای اسلامی ارسال خواهد نمود.


به گزارش محفل به نقل از ایسنا، محمدرضا عارف در نشست هیات مدیره بنیاد امید ایرانی ها با تسلیت ایام دهه اول ماه محرم، حرکت اصلاحی امام حسین (ع) را در راه رضایت خدا برشمرد و اظهار داشت: انسان اگر کاری را انجام می دهد باید در گام نخست به خاطر خدا باشد نه به خاطر خودنمائی؛رسیدن به ثروت نه به خاطر این که از او تمجید و تعریف کنند. پیرو اباعبدالله بودن صرفاً نباید در حد شعار باشد بلکه باید در عمل هم امام حسینی بود بویژه در اخلاق و ادب.
این عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام تصریح کرد که امام حسین(ع) صرفاً به دنبال اصلاح ظواهر جامعه خود نبود.
وی با بیان اینکه کسی با زور باحجاب نمی گردد، وضعیت معیشتی جامعه را خاطرنشان کرد و بر لزوم تصمیمات کارشناسانه تصریح کرد.
عارف در قسمت دیگری از سخنان خود به لایحه برنامه هفتم توسعه اشاره نمود و با بیان اینکه «اگر عیار و توانایی واقعی دولت را بخواهیم بسنجیم برنامه هفتم کفایت می کند»، خاطرنشان کرد که بنیاد امید ایرانی ها با یک کار کارشناسانه نظرات خویش را درمورد این برنامه به مجلس شورای اسلامی ارسال خواهد نمود.
او همینطور ضمن اشاره به مواضع اخیر دولتمردان روسیه درمورد جزایر سه گانه اظهار داشت: اظهار نظرها و مواضع غیر مسئولانه اخیر روس ها در جمع سران ِ کشورهای حوزه خلیج فارس، کمکی به خروج ِ این کشور از بحران ِ خودخواسته در اکراین نمی نماید. این اقدامات برای ملت و حاکمیت ما تلنگری است برای بازخوانی ِ اصول و آرمان های انقلاب مان؛ استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی نه یک کلمه کم نه یک کلمه زیاد. مسؤلان کشور بخصوص دست اندرکاران حوزه دیپلماسی باید درک درستی از حقیقت های محیط بین المللی و ساز و کار حاکم بر روابط کشورها داشته باشند.
رئیس کانون صنفی استادان دانشگاهی ایران همینطور با اشاره مبحث تقلب در آزمون سراسری با انتقاد شدید از مواضع مسؤلان وزارت علوم دراین خصوص، تصریح کرد: انتظار است مسؤلان مربوطه و نهاد قضایی با دست های پیدا و پنهان مبحث تقلب در آزمون سراسری رسیدگی های لازم را انجام دهند و کسانی که از این طریق وارد دانشگاه شدند از ادامه تحصیل آنها جلوگیری نمایند.
منبع:

1402/04/29
11:45:59
5.0 / 5
266
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
محفل