مراسم امضای اسناد همكاری میان ایران و زیمبابوه

رئیسی: مهم نیست رابطه ما با آفریقا مورد پسند برخی نباشد

رئیسی: مهم نیست رابطه ما با آفریقا مورد پسند برخی نباشد

محفل: به گزارش محفل، رییس جمهور با اعلان اینکه شاید رابطه دوستی ما با آفریقا و زیمباوه مورد پسند برخی ها نباشد، اظهار داشت: برای ما مهم نیست که کسی این روابط را بپسندند یا نه.


به گزارش محفل به نقل از ایسنا، همزمان با سفر رییس جمهوری اسلامی ایران به زیمبابوه، مقامات دو کشور در حضور رئیسی و امرسون منانگاگوا ۱۲ سند و تفاهمنامه همکاری امضاء کردند.
همکاری در حوزه های نفت و انرژی، مخابرات و فناوری اطلاعات، تامین اجتماعی و بیمه، کار و اشتغال، آموزش عالی و علوم و تحقیقات و فناوری، کشاورزی و شیلات، غذایی و دارویی، تامین، توزیع و تولید تجهیزات پزشکی، ایمنی حرفه ای و کاهش لطمه های مربوط به کار، حمایت های اجتماعی و پشتیبانی از کودکان، توانمندسازی افراد معلول و تفاهمنامه همکاری میان شرکت تراکتورسازی ایران و شرکت ماگای زیمباوه محور اسناد همکاری امضا شده میان جمهوری اسلامی ایران و زیمبابوه بود.
این اسناد همکاری میان وزاری امور خارجه، تعاون، کار و رفاه اجتماعی، معاون وزیر کار و معاون بین الملل شرکت تراکتورسازی ایران و از طرف زیمباوه نیز توسط سرپرست وزارت خارجه، وزیر اراضی و کشاورزی، رییس سازمان غذا و داروی زیمبابوه و نماینده شرکت ماگا به امضا رسید.
در آخر مراسم امضای اسناد سید ابراهیم رئیسی در سخنانی با اعلان اینکه شاید رابطه دوستی ما به آفریقا و زیمباوه مورد پسند برخی ها نباشد، اظهار داشت: برای ما مهم نیست که کسی این روابط را بپسندند یا نه، بلکه مهم این است که محور این روابط کوشش برای تامین منافع دو ملت و کشور ایران و زیمبابوه است.
رییس جمهور گفت: تاکید ما بر تسریع در اجرای تفاهم نامه ها و اسناد همکاری امضا شده میان دو کشور است تا نتایج آنها در عمل به تامین منافع دو ملت منجر شود.1402/04/23
17:06:27
5.0 / 5
286
تگهای خبر: آموزش , نماینده
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
محفل