كنفرانس پشتیبانی از انتفاضه فلسطین روابط ابوظبی و تل آویو را محكوم نمود

كنفرانس پشتیبانی از انتفاضه فلسطین روابط ابوظبی و تل آویو را محكوم نمود

محفل: دبیرخانه دائمی كنفرانس بین المللی پشتیبانی از انتفاضه فلسطین در تهران، بیانیه مشترك امارات،  آمریكا و رژیم صهیونیستی در خصوص تصمیم برای نرمال سازی روابط بین ابوظبی و تل آویو را به شدت محكوم نمود و این اقدام را فاقد هرگونه وجاهت دانست.


دبیرخانه دائمی کنفرانس بین المللی پشتیبانی از انتفاضه فلسطین در تهران روز جمعه بیانیه مشترک امارات، آمریکا و رژیم صهیونیستی در خصوص تصمیم برای نرمال سازی روابط بین ابوظبی و تل آویو را به شدت محکوم نمود و این اقدام را فاقد هرگونه وجاهت، اعتبار و تاثیرگذاری در جهان اسلام، قضیه فلسطین و اختتام قطعی رژیم صهیونیستی دانست.
دبیرخانه دائمی کنفرانس پشتیبانی از انتفاضه فلسطین آورده است: فلسطین و مقاومت بزرگتر از آن است که با چنین اقدامات خیانت بار و ذلیلانه ای لطمه ببیند و روند پیروزی آنها متوقف شود؛ مضاف بر اینکه بی شک سراسر سرزمین اشغالی فلسطین به دست فرزندان رشید و مقاوم فلسطین آزاد خواهد شد و حکام وابسته به آمریکا نقشی در مبارزات و پشتیبانی از مردم مظلوم فلسطین هیچ وقت نداشته اند.
دبیرخانه دائمی کنفرانس بین المللی پشتیبانی از انتفاضه فلسطین با تاکید بر اینکه رژیم صهیونیستی به رغم تکیه بر دخالت و نفوذ آمریکا برای نرمال سازی روابط صهیونیستی - عربی، هیچ گاه نمی تواند از سرنوشت محتوم و غیرقابل تغییر خود نجات پیدا کند، عنوان کرد: همانا آزادی همه سرزمین فلسطین و تشکیل قطعی کشور مستقل فلسطینی در سراسر سرزمین تاریخی فلسطین به پایتختی قدس شریف است میسر می شود.
این دبیرخانه اشاره کرد: فلسطین متعلق به ساکنان تاریخی آن همچون مسلمان، مسیحیان و یهودیان است اما صهیونیست ها هیچ جایی در آینده منطقه نخواهند داشت و کشوری جز فلسطین در منطقه شناسایی عملی نمی گردد. حاکمان ابوظبی با شراکت سعودی - امارتی در جنگ و کشتار مردم مقاوم یمن و با شریک شدن در جنایات صهیونیست ها در فلسطین قهرمان، آینده بدی را برای خود رقم خواهند زد.
به گزارش محفل به نقل از ایرنا، آمریکا، رژیم صهیونیستی و امارات متحده عربی روز گذشته (پنجشنبه ۲۳ مرداد) با انتشار اطلاعیه ای مشترک اعلام کردند؛ ابوظبی و تل آویو رسماً روابط خودرا عادی می کنند.
عربستان سعودی و امارات در سال های اخیر برای ارتباط با صهیونیست ها کوشش های زیادی کرده اند که با روی کار آمدن «دونالد ترامپ» در آمریکا در سال ۲۰۱۵ میلادی، این روند سرعت بیشتری به خود گرفته است.
ریاض و ابوظبی به دنبال آن هستند که پیش از به انتها رسیدن دوره ریاست جمهوری ترامپ، به رابطه با رژیم صهیونیستی دست یابند؛ برای اینکه در اصل این رابطه، شخص ترامپ قرار دارد و مشخص نیست که وی باردیگر بعنوان رئیس جمهوری آمریکا انتخاب گردد.منبع:

1399/05/24
22:50:56
5.0 / 5
1888
تگهای خبر: قم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
لینک دوستان محفل
محفل