صدیقی:

عضویت دائمی ایران در شانگهای نقطه عطفی در دولت سیزدهم است

عضویت دائمی ایران در شانگهای نقطه عطفی در دولت سیزدهم است

محفل: به گزارش محفل، امام جمعه موقت تهران در رابطه با عضویت ایران در سازمان شانگهای اظهار داشت که این اتفاق نقطه عطفی بود در دولت سیزدهم و با روی کار آمدن یک سید خدا به دست آمد و در جنبه های مختلف دیپلماسی سیاسی و بین المللی و اقتصادی گشایش ایجاد کرد.


به گزارش محفل به نقل از ایسنا، حجت الاسلام کاظم صدیقی در خطبه های نماز جمعه این هفته تهران با اشاره به اینکه روح و جان و حقیقت و ضمانت اجرا و بقای دین ولایت امیرالمومنین(ع) است، اظهار داشت: روز غدیر روز همه انبیاء است. امروز روز بیعت با ولی امر است تا روز قیامت. حیات این روز به حضور مردم در صحنه و بیعت با ولی امرشان ارتباط دارد. ولایت امیرالمومنین(ع) تداوم ولایت پیامبر اکرم است و همینطور ولایت فقیه تداوم حرکت انبیاء است. اگر امیرالمومنین (ع)در میان ما بود دست در دست او می گذاشتیم و با او بیعت می کردیم اما افسوس در غدیر نبودیم.
وی افزود: امروز پرچم غدیر به دست آیت الله العظمی امام خامنه ای است و من با شما هم صدا می شوم و می گویم «ما همه سرباز توییم خامنه ای».
صدیقی در ادامه ضمن اشاره به مراسم های در ارتباط با روز عیدغدیر اظهار داشت: برنامه ها و همایش های گسترده و پر تعدادی در سرتاسر کشور برگزار گردید. هر خانه یک تغذیه و یک پرچم و یک جشن را برگزار کردند و همان ساز و کاری که برای اربعین استفاده کردند ان شاءالله برای روز غدیر هم پیش بگیریم.
امام جمعه موقت تهران اظهار داشت: بیعت با ولی فقیه را در عالم معنا بین خود و ولی خود تجدید کنید. آنکه از همه به معصومین نزدیک بود امام خمینی (ره) بود و امروز الگوی ما در تمام شئونات، مولای ما امام خامنه ای است.
وی در رابطه با عضویت ایران در سازمان شانگهای اظهار داشت که این اتفاق نقطه عطفی بود در دولت سیزدهم و با روی کار آمدن یک سید خدا به دست آمد و در جنبه های مختلف دیپلماسی سیاسی و بین المللی و اقتصادی گشایش ایجاد کرد. ایران در کنار قدرت های شرقی در قالب یک سیاست متوازن پذیرفته شد و به تازگی هم عضویت ما در سازمان شانگهای دائمی شد که دارای برکات و مصالح ملی و عزت کشور است.
صدیقی در رابطه با حمله وحشیانه صهیونیست ها به منطقه جنین اظهار نمود: خوشبختانه مقاومت جانانه مردم فلسطین کاری کرد که نتانیاهوی بی شعور که تلاش داشت با حمله به مرکز ثقل مقاومت، یک پوشش سیاسی برای آرام کردن داخل خودش ایجاد نماید، شکست خورد.
امام جمعه موقت تهران در رابطه با مسئله حجاب با اشاره به اینکه کشف حجاب ریشه در سیاست انگلیسی ها دارد و نخستین کسانی که این مسئله را دامن زدند بهاییان بودند، اظهار داشت: اما اینها مواجه گشتند با زنان اصیلی که دست از صیانت و حجاب خود برنداشتند. در زمان قاجار و وقتی در دوره رضاخان دستور کشف حجاب آمد تا مدتها میلیونها بانوی ایرانی جرات نداشتند از خانه بیرون بیایند و اوج ددمنشی کشف حجاب این بود که دست به تخریب خانواده زدند و حرام زادگی توسعه پیدا کرد که اثرات آنرا در جنگ ها دیدیم.
صدیقی افزود: کانون خانواده از هم پاشیده شد و رضاخان با سر نیزه چادر و عمامه ها را برداشت اما سپس با قیام خراسان مواجه گردید با جسارت به حریم امام رضا (ع)هزاران زن و مرد را به خاک و خون کشید و حرمت و حریم حرم و خانواده ها را شکست.
خطیب جمعه تهران اضافه کرد: وقتی دیدند با سر نیزه و زور نمی توانند چادر از سر زنان بردارند به سمت کارهای فرهنگی آمدند اما بدانید مسئله کشف حجاب مسئله فردی نیست و از احکام سیاسی و عمومی است. حجاب اعلام اجتماعی بودن بانوان است؛ حجاب که در خانه موضوعیت ندارد! وقتی به خاک مان تعرض گردید این همه شهید و قربانی دادیم در جنگ. حالا مسئله تعرض به خانواده است.
صدیقی اظهار داشت: مسؤلان ما تا جایی که با رئیس جمهور و روسای قوای قضاییه و مقننه در ارتباطم می گویند از وضع پیش آمده که از سوءاستفاده های مرموزانه آشوبگران بود، ناراحتند.
وی اظهار داشت: سه گروه هستند که به بی حجابی دامن می زنند؛ یک گروه مزد می گیرند که در بین آنها بهایی ها هستند و از خارج به آنها پول می دهند برای عادی کردن کشف ححاب. گروه دوم بچه های غافلند، که نمی دانند این مسئله قانون کشور و مبحث صریح قرآن است و بیشتر از یک میلیارد به آن پایبند هستند و از الزامات اجتماعی بانوان است و این حیا و کرامت اخلاقی است و مانع رشد اجتماعی هم نیست.
خطیب جمعه تهران اظهار داشت: توقع است قاطبه زنان مومنه و با شرافت ایران که کشف حجاب را اهانت به خود می دانند، به این مسئله حساس باشند و در هر محله ای برنامه خاصی برای کسانی که نمی دانند و آگاه نیستند داشته باشند اما با محبت و نوازش.
وی افزود: اما دستگاههای ما باید برای شبکه های معاند که در این خصوص فعال می باشند برنامه داشته باشند.
صدیقی اظهار نمود: گروه سوم هم تابع باد هستند و یک نوع لجاجتی دارند و می خواهند خودی نشان دهند که برای آنها هم آموزش و پروش و دانشگاه و حوزه علمیه و غیره و شبکه های مجازی با همه امکانات باید کار کنند و با انگلیس حرام زاده و بهاییت مقابله شود تا بیشتر از این امام زمان ما ناراحت نشوند.
منبع:

1402/04/17
10:53:10
5.0 / 5
353
تگهای خبر: آموزش , اقتصاد , دولت , قانون
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
لینک دوستان محفل
محفل