عارف:

جهان دیگر تاب تحمل تفکرات افراطی را ندارد

جهان دیگر تاب تحمل تفکرات افراطی را ندارد

محفل: به گزارش محفل، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام ضمن اشاره به عرضه مجوز پلیس کشور سوئد برای سوزاندن صفحاتی از قرآن تصریح کرد: عرضه مجوز برای هتک حرمت مقدسات مسلمانان به بازیچه گرفتن اصول اساسی حقوق بشر و آزادی بیان است.به گزارش محفل به نقل از ایسنا، متن این یادداشت محمدرضا عارف که در صفحه اینستاگرام وی انتشار یافته به شرح زیر است:


جهان پیش روی ما دارای ارتباطی فشرده تر از گذشته و حرکتی شتابنده تر می شود، در نتیجه به مبانی و معیارهای مشترک برای بهتر زیستن بیشتر نیاز پیدا می کند.

جهان امروز نیازمند احترام به عقاید دینی همه ادیان الهی و همزیستی مسالت آمیز پیروان ادیان مختلف است و برای نیل به این هدف باید از هرگونه اقدامی که منجر به نزاع و درگیری خشونت بار میان عقاید مختلف دینی با یکدیگر می شود خودداری کرد.

همدلی میان پیروان راستین ادیان مختلف برای درمان آلام امروز بشر و مهار کردن قدرتهای بداخلاقی است که جز به ترویج خشونت نمی اندیشند.

آن چه که پلیس کشور سوئد در دادن مجوز رسمی برای هتک حرمت و تعرض به مقدسات مسلمانان انجام داده است بی گمان نه تنها در جهت آزادی بیان نیست بلکه به بازیچه گرفتن اصول اساسی حقوق بشر و آزادی بیان است.

جهان امروز دیگر تاب تحمل تفکرات افراطی را ندارد و مطمئنا کسی که اقدام به سوزاندن کتاب مقدس مسلمانان می کند خشونت را ترویج می دهد و دولت سوئد خود در ترویج خشونت و اشاعه تفکرات افراطی مسئول و سهیم است.

انتظار است نهادهای بین المللی و در راس آن سازمان ملل به وظیفه قانونی خود در پیشگیری از اهانت به مقدسات و باورهای دینی ملل مختلف عمل کند. در همین راستا گفتگو میان نخبگان جهان برای تحقق پیام انسانی و ارزش های الهی که مشترک ادیان بزرگ است می تواند کارساز باشد.

منبع:

1402/04/13
09:41:58
5.0 / 5
330
تگهای خبر: دولت , قانون
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
محفل