جامعه مدرسین در بیانیه ای تاكید كرد

باید اهانت به قرآن و اسلام هراسی در مجامع بین المللی جرم انگاری شود

باید اهانت به قرآن و اسلام هراسی در مجامع بین المللی جرم انگاری شود

به گزارش محفل، جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با انتشار اطلاعیه ای با محکومیت آتش زدن قرآن در سوئد خواهان جرم انگاری اهانت به قرآن و اسلام هراسی در مجامع بین المللی شد.


به گزارش محفل به نقل از ایسنا، متن این بیانیه به شرح زیر است: «اقدام ضداندیشه، ضداخلاق و ضدبشری مدعیان آزادی بیان در اهانت به قرآن کریم که تحت حمایت دولت سوئد انجام شد، یک جنایت فرهنگی است. مقامات سوئدی که مسبب ایجاد این جنایت بوده اند، باید از این قبیل اقدامات ضد مقدسات اسلامی و بشری دست برداشته و با عذرخواهی از تمام مسلمانان و موحدان جهان، درصدد جبران آن برآیند.
اهانت به قرآن، هتک فضیلت، انسانیت و اخلاق است و دولت سوئد در این اقدام شرم آمیز، آزادی بیان را به مسلخ برد. تکرار زنجیره ای این اهانت ها در کشورهای غربی، نشانه ی برنامه ریزی های پنهان جریان های ضددینی، در اسلام ستیزی است و غرب، کارنامه سیاهی در اسلام هراسی دارد.
جامعه مدرسین حوزه علمیه قم اقدام جنایتکارانه هتک حرمت قرآن کریم در سوئد را محکوم می کند و از سازمان های بین المللی اسلامی و سازمان کنفرانس اسلامی می خواهد در مجامع بین المللی پیگیر طرح های پیشگیرانه برای جرم انگاری اهانت به قرآن و اسلام هراسی باشند. لازم است قوه قضاییه، وزارت امورخارجه و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی هم پیگیر محکومیت گسترده این اقدامات در جهان باشند و پیام اعتراض ملت های مسلمان و همینطور مردم ایران را به گوش جهانیان برسانند.»
منبع:

1402/04/12
07:11:48
5.0 / 5
572
تگهای خبر: دولت , طرح , قم , قوه قضاییه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
لینک دوستان محفل
محفل