دو حزب اصلاح طلب، سوزاندن قرآن در سوئد را محکوم کردند

دو حزب اصلاح طلب، سوزاندن قرآن در سوئد را محکوم کردند

به گزارش محفل، احزاب ندای ایرانی ها و اعتماد ملی در بیانیه های جداگانه ای اقدام توهین آمیز سوزاندن قرآن را محکوم کرده و خواهان عذرخواهی دولت سوئد شدند.


به گزارش محفل به نقل از ایسنا درپی هتک حرمت به قرآن کریم در کشور سوئد، حزب ندای ایرانیان در اطلاعیه ای با محکوم کردن این اقدام نوشت: « إِنَّا نَحْنُ نَزَّلْنَا الذِّکْرَ وَإِنَّا لَهُ لَحَافِظُون. تعرض و توهین شرم آور به قرآن کریم، کتاب مقدس دومیلیارد مسلمان جهان آن هم با ادعای آزادی بیان و با مجوز مقام رسمی در سوئد، مصداق بارز نقض حقوق بشر و محکوم است. این اقدام جز عمیق کردن نفرت و کینه در جهان، ترویج افکار و گفتار و کردار افراطی و صلح ستیزی در زمانه ای که بیشتر از هرچیز به آرامش و صلح نیاز داریم دستاوردی ندارد. حزب ندای ایرانی ها ضمن محکوم کردن این اقدام تاسف بار، خواستار عذرخواهی رسمی مقامات عالی کشور سوئد از مسلمانان می باشد.»
همینطور حزب اعتماد ملی ضمن محکوم کردن این اقدام هتاکانه در اطلاعیه ای نوشت: «بسم الله الرحمن الرحیم. آزادی یکی از بنیادین ترین ارزشهای انسانی است که در هر شرایطی باید پاس داشته شود ولی همین مفهوم با ارزش بشری نیازمند شناخت دقیق و زدودن آفت ها و صدمه هاست. بشر آزاد آفریده شده ولی هیچکس با هر انگیزه ای حق توهین به اعتقادها و مقدسات دیگران را ندارد. هتک ارزش های هر دین و مذهبی تجاوز آشکار به حرمت و شخصیت و کرامت پیروان آن دین و مذهب است. ماجرای سوزاندن قرآن کریم در مقابل مسجد مسلمانان در سوئد بدون تردید قلب وجان جمعیت میلیاردی مسلمانان را جریحه دار می کند و طوفانی از خشم و نفرت ضد مسببان و اجازه دهندگان و عامل هتاکش را بپا خواهد نمود. این عمل زشت و غیر انسانی از هر سو که نگریسته شود محکوم و مطرود است و برهمه پیروان ادیان ابراهیمی و حتی آزادگان و دلسوزان جامعه جهانی است که با محکومیت این عمل موهن ریشه هر نوع نفرت پراکنی و درگیری های مذهبی را بخشکانند.
کاملا روشن است که این اقدام دارای پشتوانه بدخواهانه و صلح ستیزانه است. افراطیون در جای جای جهان از صلح و دوستی و همزیستی محترمانه ملتها و ادیان و مذاهب بیزارند و با این اقدام و اقدامات مشابه زمینه پیدایش گرو های بی رحمی چون داعش را فراهم می کنند. حزب اعتماد ملی ضمن محکوم کردن این اقدام نفرت ساز از دولت سوئد می خواهد ضمن عذرخواهی از ملتهای مسلمان فرد هتاک را محاکمه یا به دولت عراق تحویل دهد تا در یک دادگاه صالح محاکمه شود و بعد از این در هیچ شرایطی و تحت هیچ نام ارزشمندی اجازه توهین به مقدسات هیچ دین و مذهبی را به اتباع خود ندهد.
ما مسلمانان نه تنها از جسارت به کتاب آسمانی خود منزجریم بلکه خواهان احترام به ارزش ها و مقدسات همه ادیان و مذاهب و مکاتب آسمانی و بشری هستیم. دولت های مسلمان وظیفه دارند در اولین مرحله متفقا با فشارهای دیپلماتیک دولت سوئد را به عذر خواهی وادارند و اگر گردن ننهاد این کشور را مورد تحریم اقتصادی قرار دهند تا جهانیان متوجه شوند که امت اسلامی بر سر ارزش ها و مقدسات خود استوارند و از این طریق جلو عکس العمل های افراطی وفردی و گروهی وخشونت طلبانه هم گرفته شود.»
منبع:

1402/04/11
08:10:47
5.0 / 5
478
تگهای خبر: اقتصاد , دادگاه , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
محفل