رئیس دیوان عالی كشور:

امروز دشمن با مسائل بی عفتی و فساد بدنبال انحراف اهداف نظام است

امروز دشمن با مسائل بی عفتی و فساد بدنبال انحراف اهداف نظام است

به گزارش محفل، همدان رییس دیوان عالی کشور با اعلان اینکه دشمن جرأت حمله نظامی به ما را ندارد، مطرح کرد: باید در سایر حوزه ها هم قوی شویم. امروز دشمن از نظر نظامی جرأت حمله ندارد و بدنبال این است محتوا را بگیرد و با مسائل بی عفتی و فساد بدنبال انحراف اهداف نظام است.


حجت الاسلام سیداحمد مرتضوی مقدم چهارشنبه ۷ تیرماه در مراسم بزرگداشت شهدای هفتم تیر در هفته بازخوانی و افشای حقوق بشر آمریکایی در استان همدان، اظهار داشت: این مراسم به مناسب یاد و خاطره شهدای هفتم تیرماه سال ۱۳۶۰ است و این هفته نیز اختصاص به قوه قضائیه ندارد و متعلق به همه اقشار است چونکه شهید بهشتی ویژه قوه قضائیه نبود و در همه عرصه ها حضور داشت و از ارکان اصلی جمهوری اسلامی بود.
وی با اشاره به این که شهید بهشتی تمام زندگی خودرا وقف اسلام و انقلاب کرد، اظهار داشت: اقدامات شهید بهشتی در نظام، اساسی بود که یکی از آنها تدوین قانونی اساسی یعنی مترقی ترین قانون در دنیا بود. وی لایحه قصاص را طرح ریزی کرد که در تصویب آن آشوب های زیادی به پا شد و این نظام فتنه های سختی را پشت سر گذاشته و امروز آب دیده است و اراده الهی نیز پشت آنست.
مرتضوی با اشاره به جنایات منافقین در شهادت ۱۷ هزار نفر از مظلومان اسلام و دیگر بزرگان نظام بیان کرد: در این فتنه ها لطف خداوند و دعای امام خمینی(ره) بود که تا امروز ایران به این پیشرفت برسد.
وی افزود: این نظام امامی دارد که دلسوخته دین و اعتقادات است و پایدار مانده اند، از طرفی دست خداوند روی سر ملت است و حال مشقت های زیادی هم داریم و تحمل کردیم اما گاهی این مشقت ها سازنده است.
رییس دیوان عالی کشور با اعلان اینکه دشمن جرأت حمله نظامی به ما را ندارد، مطرح کرد: باید در سایر حوزه ها هم قوی شویم. امروز دشمن از نظر نظامی جرأت حمله ندارد و بدنبال این است محتوا را بگیرد و با مسائل بی عفتی و فساد بدنبال انحراف اهداف نظام است.
مرتضوی با اشاره به این که دشمنان بدنبال تهی کردن افکار هستند و می خواهند فرهنگ ما را تغییر دهند تا فکر غربی داشته باشیم، بیان کرد: می خواهند نظام را از درون خالی کنند اما خداوند اجازه نمی دهند "وَمَکَروا وَمَکَرَ اللَّهُ ۖ وَاللَّهُ خَیرُ الماکِرینَ"، دل ها همه به سمت نظام است و خداوند این فتنه ها را خنثی خواهدنمود.
وی در ارتباط با فضای مجازی، اظهار داشت: جهاد تبیین بر همه واجب است، هر کسی به هر شکلی باید در این زمینه ورود و اطرافیان خودرا روشن و آگاه کند. برخی ها در راه منحرف می روند و متوجه نیستند و ما نیز کوتاهی نماییم، در پیشگاه خداوند مسئول هستیم.
رییس دیوان عالی کشور با اشاره به اتفاقات هفتم تیرماه سال ۱۳۶۰ اظهار داشت: ما قربانی نفاق شدیم به طوریکه نفاق از صدر اسلام و از زمان پیامبر اکرم(ص) بوده است.
مرتضوی با تاکید به این که برخی ها نفاق را به دو دوره تنزیل و تأویل تقسیم می کنند، اظهار داشت: در دوره تنزیل، دشمنان هر آن چه می گفتند پیامبر گرامی اسلام جلوی قضیه را می گرفتند و می گفتند اشتباه است، همانطور که رهبری این رویکرد را امروز دارند.
وی با اعلان اینکه امیرالمؤمنین(ع) وقتی به خلافت رسیدند سه قطب ناکثین، قاسطین و مارقین چیزی عایدشان نشد، اظهار داشت: این شد توطئه ایجاد و جنگ جمل، احد و خندق را راه اندازی کردند و توطئه هایی را چیدند، امروز نیز منافقین در انقلاب اسلامی همین رفتار را دارند و باید مراقب بود.
منبع:

1402/04/09
14:00:43
5.0 / 5
410
تگهای خبر: تصویب , رهبری , طرح , قانون
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
محفل