جلیلی:

نقطه قوت ما احترام به زنان است

نقطه قوت ما احترام به زنان است

محفل: به گزارش محفل، عضو شورایعالی امنیت ملی اظهار داشت: اگر امروز دشمن پشت شعار «زن، زندگی، آزادی» می رود چون می داند نقطه قوت تمدن اسلامی احترام به حقوق زن است و می داند اگر این الگو جهانی شود چه تأثیر مخربی بر تمدن غرب دارد.به گزارش محفل به نقل از ایسنا، سعید جلیلی در نخستین «همایش بین المللی شهدای ترور انقلاب اسلامی» با اشاره به اینکه دشمنان در مقاطع مختلف برابر انقلاب اقداماتی داشته اند، اظهار نمود: در سه سال اول انقلاب اهمیت این اقدامات بسیار زیاد است. مصداق بارز جنگ ترکیبی را در همان سه سال اول می توانیم ببینیم. باید در رابطه با این دوران تأمل بیشتری داشته باشیم که جنگ ترکیبی تمام عیار سخت افزاری و نرم افزاری را ضد انقلاب شروع کردند.

وی اضافه کرد: حرکت سنگین نرمی هم در کنار توطئه هایی مثل درگیری های داخلی و ترور و مشابه آن هم از جانب دشمن انجام می شد و احزابی که مثل قارچ رویش می کردند از چپ گراترین ها تا راست گرایان همگی در صحنه عمومی جامعه حاضر بودند. مهم ترین امر هم دراین میان منحرف کردن انقلاب از مسیر خود بود تا در بعضی مفاهیم تغییر ایجاد کنند.

جلیلی خاطرنشان کرد: در کنار تحریف و انحرافی که دشمن ایجاد می کرد، ادعاهایی مثل مردمی بودن، مبارزه با امپریالیسم و آزادیخواهی هم ابراز می شد و همین تشخیص حق از باطل را دشوار می کرد. ازاین رو صحنه بزرگی از رویارویی شکل می گرفت.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام اظهار نمود: چرا آنان نتوانستند تجربه شیخ فضل الله نوری و ملی شدن نفت را تکرار کنند؟ به این علت که سرداران و سربازانی بودند که با تمام توان به میدان آمدند و اگر دشمن ادعاهایی طرح می کرد فقط از یک زاویه خاص اطلاعاتی و امنیتی با دشمن برخورد نمی شد بلکه برای برملاکردن غلط بودن حرف او هم تلاش می شد.

وی اظهار داشت: انقلاب چون یک انقلاب فکری بود، می دانست که تداومش هم نیازمند اینست که به خوبی از آن دفاع شود. حرکت تبیینی بزرگی در همان زمان شکل گرفت و سرکرده منفور منافقین هم آن زمان در مقابل انقلاب، جلساتی با عنوان تبیین جهان برگزار می کرد و امثال شهید بهشتی در خط مقدم جبهه مواجهه با این افراد قرار می گرفت و بحث و مناظره می کرد.

جلیلی تصریح کرد: این گونه بود که دشمن در زمینه نرم نمی توانست پیروزی به دست بیاورد، چون در برابرش نیروی تبیینی بزرگی در جبهه انقلاب شکل گرفت و حضور موثر و واقعی از افرادی مثل شهید بهشتی وجود داشت که صحنه را می شناختند و در انتخابات خبرگان قانون اساسی آن زمان که حتی از همین جناح مخالف جمهوری اسلامی هم کاندیدا بودند، رای بالایی می آوردند.

عضو شورایعالی امنیت ملی اضافه کرد: نباید در راه حق گرفتار لکنت زبان شد و از صحنه کنار رفت. شهید بهشتی هم در همان سال ها برای تشریح لایحه قصاص و پاسخ به انتقادات حاضر بود و با منتقدان و مخالفان بحث می کرد.

وی افزود: دشمن امروز هم می خواهد نقاط قوت و قدرت ما را بپوشاند یا تضعیف کند و از میان ببرد. ما هیچ گاه در دفاع از حقوق ملت، از حق بهره برداری از انرژی هسته ای و سایر موضوعات عقب نشینی نکردیم. اگر امروز آنان شعار «زن، زندگی، آزادی» می دهد به این علت است که می داند نقطه قوت این تمدن اسلامی همین احترامی است که به حقوق زن می گذارد و می داند اگر این الگو جهانی شود چه تأثیر مخربی بر تمدن غرب دارد. حالا اینجاست که ما نباید در دفاع از جایگاه زن در اسلام گرفتار لکنت شویم.

جلیلی اظهار داشت: دیدیم کسانی که مدعی علم و مدرنیته هستند چه می کنند و چگونه دانشمندان انرژی هسته ای ما را ترور می کنند، این یعنی پایان منطق. کسانی که مدعی زندگی و آزادی هستند دیدیم که با چه برخوردی سراغ شهید علی وردی و شهید ذاکری می روند، این هم یعنی پایان منطق.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام اظهار نمود: اگر آنان در تحریم ها به این نقطه رسیدند که فشار حداکثری به شکست انجامیده و مقاماتشان به این مورد اعتراف کنند یعنی تولید قدرت از جانب این انقلاب. وقتی همان کشوری که حتی به او سیم خاردار هم نمی دادند امروز نگران صادرات تسلیحات این کشور هستند چونکه می دانند چقدر می تواند تأثیر در صحنه جهانی و موازنه قدرت داشته باشد و چطور به خلق قدرتی تازه منجر شود.

جلیلی همینطور خاطرنشان کرد: ما باید این مسیر را ادامه دهیم و قدردان این نعمت بزرگ باشیم و کاری نماییم که آن چه امروز وارثش شده ایم را به خوبی حفظ نماییم و گسترش دهیم.
1402/04/08
11:46:51
5.0 / 5
447
تگهای خبر: انتخابات , طرح , قانون , لایحه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
محفل